Skocz do zawartości

PZL W-3 Sokół od Mirage Hobby w 1/72 i Answer Plastic Kits w 1/48, 1/72


Botan

Rekomendowane odpowiedzi

30 minut temu, myszaty napisał:

O AeroPlaście ktoś pisał że cena właściciela za formy jest podobno zaporowa...?

Wiec przykład nie teges...


Nie zrozumiałeś kontekstu: gdyby Midwaj i SW-4 odniosły sukces komercyjny, to producent trzaskałby kolejne wypraski, a nie magazynował formy, nieprawdaż?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decyzji właściciela dlaczego nie ,,trzaska" nie będę komentował...bo to jest wróżenie z fusów.

( miałem przypadek że dwóch wspólników się poróżniło i podzielili się maszynami - tak że żadnej nie dało się uruchomić)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, caughtinthemiddle napisał:

Zerknijmy zatem, jak to wygląda na MW:
- dział Samoloty - 122 strony warsztatów, 192 strony galerii
- dział Śmigłowce - 12 stron warsztatów, 14 stron galerii
Jak to nie jest nisza, to co nią jest?

Ilość warsztatów na Modelworku jest wyznacznikiem czegokolwiek? :mrgreen:

Proszę Cię...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Grzes napisał:

Ilość warsztatów na Modelworku jest wyznacznikiem czegokolwiek? :mrgreen:

Proszę Cię...

To co jest wyznacznikiem - to, że według użytkownika Grzesia wszyscy masowo lepią śmigłowce?
Ciekawe zatem, że producenci jakoś nie rzucają się na ten jakże popularny segment modeli - dla przykładu w bazie Scalematesa mamy 3803 wydane modele śmigłowców. Dla porównania modeli odrzutowców jest 20889, a samolotów napędzanych śmigłem jest 40373.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim zaczniesz swoje śmieszne rankingi, poczytaj trochę o historii lotnictwa.

Dowiesz się od kiedy człowiek lata, od kiedy pojawiły się samoloty napędzane śmigłem, kiedy odrzutowce, a kiedy śmigłowce...

 

 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tylko chciał zauważyć że @caughtinthemiddleprzytacza liczby. Może nie w 100% wiarygodne i jednoznaczne ale jednak. Za to @Grzesprzedstawiasz typowe myślenie jest tak bo tak uważam, a pozatym to ty się nie znasz. 

Zgadzam się z @caughtinthemiddle, że śmigłowce to jednak nisza modelarska. 

4 minuty temu, Grzes napisał:

Dowiesz się od kiedy człowiek lata, od kiedy pojawiły się samoloty napędzane śmigłem, kiedy odrzutowce, a kiedy śmigłowce...

Akurat z tego co mi się wydaje, to śmigłowce i odrzutowce powstały w podobnym okresie, czyż nie?  Modeli odrzutowców powstało za to 5,5 razy więcej niż śmigłowców. 

Jednak biorąc pod uwagę Twoje kryterium, czyli jak długo ludzkość korzysta z poszczególnych rodzajów maszyn latających:

Pierwszy samolot - 1903r (118lat)
Pierwszy samolot odrzutowy - 1940r (82lata)
Pierwszy śmigłowiec - 1907r (115lat)

Zgodnie z Twoją argumentacją modeli śmigłowców powinno być więcej niż modeli samolotów odrzutowych, niema tyle co samolotów napędzanych śmigłem. Nawet jeśli w tej statystyce uznać rok 1940 jako  ten, w którym zbudowano pierwszego śmigłowca (Vought-Sikorsky 300) to dalej odrzutowce zostawiają śmigłowce daleko w tyle. 

Śmieszne to są Twoje wypowiedzi i brak chęci do jakiejkolwiek sensownej polemiki w tym temacie.
 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Roland_Sebastian napisał:

Modeli odrzutowców powstało za to 5,5 razy więcej niż śmigłowców. 

To jest zdanie które mówi wszystko.

 

Zostawiam Was z Waszymi rankingami i liczbami, które

3 minuty temu, Roland_Sebastian napisał:

Może nie w 100% wiarygodne i jednoznaczne ale jednak.

 

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Taki żarcik... Mówili, że będzie w sierpniu... Tylko nie powiedzieli, którego roku...

 

Nie wiem jak Wy, ale tak się składa, że ja jeszcze mam kilka (dziesiąt) modeli na magazynie, to mogę ewentualnie jeszcze chwilę zaczekać aż będzie, za to zależało by mi, żeby był ładnie zrobiony 🙂

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.06.2022 o 23:56, caughtinthemiddle napisał:


...przy  czym o sukcesie komercyjnym modelu Rośka coś jednak mówi fakt, że od dobrych paru lat słychać bezskuteczne marudzenie o kolejne wersje w skali 1/35 tudzież cokolwiek w 1/72).
...
 

Czyli nie ma wyjścia jak chcemy mieć modele polskiego sprzętu to trzeba zamawiać. 

Dziś zamawiam cały komplet, a OSS-M wezmę dwie sztuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i Superek!

Nie jestem jakimś wielkim fanem Sokoła, ani śmiglaków, ale też czekałem cierpliwie na ten model (spokojnie czytając sobie szydery kolegów 😉 ).  TOPR kupię i z ogromną radością zrobię. Od biedy jakiegoś SAR-a... 

Michał

Edytowane przez socjo1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę AModelem zalatuje, zwłaszcza ta ramka po lewej. No ale to test shoty, może produkcja będzie lepsza. 

Jeśli będzie chociaż na poziomie współczesnych ukraińskich short-runów, to na pewno któryś wariant kupię.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.