Skocz do zawartości

PZL W-3 Sokół od Mirage Hobby w 1/72 i Answer Plastic Kits w 1/48, 1/72


Botan

Rekomendowane odpowiedzi

Ci, którzy poszukują literatury i zdjęć wszelkich wersji Sokoła, powinni zdobyć tę pozycję - koniecznie z płytą CD ⚠️

w3.JPG.1dd177d558d2d48b55b43e25485715fa.JPG

Edytowane przez Grzes
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, lord_karton napisał:

Wstęp:

Jak to Answer ma w swojej tradycji model robi raz a dobrze.

Rozwinięcie:

Prawie zawsze czegoś brakuje.

Ja to jestem drobnym modelarzem, ale chcę zauważyć, a'propos braków, że w np. modelach TS-11 Iskra z ArmaHobby do dziś nie ma wnęki podwozia przedniego.

Jest tylko na blaszce w wersjach DeLuxe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Grzes napisał:

Ja to jestem drobnym modelarzem, ale chcę zauważyć, a'propos braków, że w np. modelach TS-11 Iskra z ArmaHobby do dziś nie ma wnęki podwozia przedniego.

Jest tylko na blaszce w wersjach DeLuxe...

Zaś dwóch detali nie ma nawet i w wersji DeLuxe, są tylko gniazda w opływce skrzydeł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Wymysl napisał:

To wiem i rozumiem, że czegoś brakuje, ale czy w każdym wariancie plastik jest ten sam?

Z moich powierzchownych obserwacji modelu Sokoła w 1:48 wynika, że zmieniają się tylko kalki. Wersja TOPR i czeska wygląda dla mnie tak samo w ramkach. Dla jasności firmę Answer znam z kartonowego dorobku bardziej niż z plastiku. Życzę im jak najlepiej na nowej drodze i rozwoju przynajmniej takiego jak Armowy.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, letalin napisał:

Answer będzie chyba miał ciężej na rynku z racji wyboru tematyki. Dla Polaków Sokół, czy Bies jest fajny, ale nie były i nie są to maszyny zbyt popularne na świecie.  

Nie zajmujmy się takimi zagadnieniami, a zamiast tego kupujmy i róbmy Sokoły!

  • Like 4
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, lord_karton napisał:

Z moich powierzchownych obserwacji modelu Sokoła w 1:48 wynika, że zmieniają się tylko kalki. Wersja TOPR i czeska wygląda dla mnie tak samo w ramkach.

Z jednej strony źle, a z drugiej dobrze: jeśli chce się zrobić jakiś egzemplarz "niepudełkowy" to nie ma znaczenia z jakiego bazowego zestawu się wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
W dniu 21.11.2022 o 18:36, Grzegorz Stróżek napisał:

Nie patrz na plastik, bo on się sklei - patrz na błędy, które zostały przeskalowane z 1/48.

 

Można szczegóły?

Ja zobaczyłem na wstępie 3 błędy: brak wgłębień w podłodze, skopane tyle koła i tylko jeden wzór tablicy rozdzielczej.

Generalnie wygląda to jak zmniejszony w-3 z 1/48 przynajmniej w zamyśle całej konstrukcji modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jest ich dużo więcej, ale w większości to dla szczególarzy.

Jak je usystematyzuję, to wstawię na forum razem ze zdjęciami.

P.S.

Tablice - mam zdjęcia 17-tu wariantów.

Blaszka - miedziany złom, tylko kilka elementów nadaje się do modelu (ale poćwiczyć warto).

Szczegóły niebawem.

pzdr Grzegorz

Edytowane przez Grzegorz Stróżek
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Godzinę temu, giberes napisał:

Po zakupach zostały złożone w szafach. Zapewne ładne pudełka składują się znakomicie 🤣

Taki żarcik. 

Potwierdzam, składało mi sie go znakomicie - na stosik w szafie😁

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.10.2022 o 14:23, kret69 napisał:

Mam takie pytanie.

Jak te czeskie drzwi z żywicy wpasowują się w model Sokoła z Answera ?

 

 

W dniu 22.10.2022 o 14:23, kret69 napisał:

IMG_20221019_155937.jpg

 

 

Edytowane przez Wojtek59
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.