Skocz do zawartości

Czym czyścić aerograf po hataka i gunze?


slepy

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za odpowiedź, używam domowego MLT czyli ALT ze wzoru podanego przez Ciebie po skasowaniu wpisów Atlisa :) tool cleanera zrobiłem również domowego z przepisu jakiegoś gościa z YouTube ale nie działa tak dobrze jak MLT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Hejka, troszkę to trwało, ale w końcu nabyłem 1l Acetonu i 1l Octanu n-Butylu od WARCHEM. Zmieszałem 1:1 i nawet śmierdzi jak Mr.ToolCleanerR. A jakby tańszy ?

Może dziś będę kończył lekki preshading na ju52 to popróbuję jak czyści.

Jeśli Ok, to będziecie mieli składniki dla potomności ? Bo Acetonu się troszkę naszukałem a i z octanem było troszkę problemu.

ATC.thumb.jpg.b605f7addd27ba521966b6264d82e6a4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wysszyj ? bo Mr. Tool Cleanera to raczej z kosmetycznego acetonu nie robią ?

PS. Wolałem zrobić mieszaninę jakaś taką bardziej kopiącą niż z drogerii "natura" ? (lub tylko mi się wydaje, że takowa powstanie z ww składników)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do Standardu (Lublin) jak byłem w kwietniu, niestety z czasem się nie zeszło akurat. Ale cenę zaproponowali mi 7,80zł/kg i 5l banieczkę - to chyba minimum, bo normalnie sprzedają hurtowo w pojemnikach 900kg i beczkach 180kg, ale powiedzieli, że mogą mniejsze ilości odlać. 32pln za litr to cena jak w Holandii. 

Edytowane przez Tap-chan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
7 minut temu, Mates napisał:

Podbijam temat. Pytanie, wymieszany octan butylu i aceton w czym przechowujecie?

Będę robił niedługo mieszankę i po prostu nie wiem czy lać do zwykłch plastikowych butelek czy lepiej do szklanej?

Ja mam w plastikowej buteleczce po farbie do włosów, oznaczenie PE-HD. Od co najmniej roku trzymam tam miksturę i nic się nie dzieje.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Takie troszkę głupie pytanie,, czy octanowi butylu i acetonowi dać trochę czasu żeby się jak to mówią "nalewkowcy" przegryzły czy wystarczy dobrze wymieszać. Chciałbym je zmieszać w jakiejś 2-litrowej butelce i z powrotem przelać do szklanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ramach ciekawostki powiem, że taka mikstura jest odpowiednikiem Tamiya Extra Thin. Karta charakterystyki jest tutaj. Co do Cleanera Gunze czy Tamiyi - w kilku miejscach natrafiłem na infromację, że minimalnie różnią się składem w porównaniu do TET. Dokładnie jednym procentem - mieszanka składa się w 49% octanu butylu i 51% acetonu :mrgreen:. Niestety nie udało mi się znaleźć kart charakterystyki tych konkretnych produktów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, enten napisał:

Czyli nie dosc, że można sobie domowym sposobem zrobić tańszy MLT to jeszcze śmiało to można wlewać do jakze znanej kwadratowej buteleczki i mieć tańszy extra thinn?? O_0

Wychodzi na to, że tak. Tylko uważnie odmierzaj proporcje bo do butelki zamiast kleju wlejesz płyn do czyszczenia aerografów i będzie klops :tancze: 

Edit: Nie MLT tylko Tool Cleaner. MLT ma chyba inny skład

Edytowane przez Ananasik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie! Już chciałem Cię Ananasik poprawić. Żaden MLT tylko Cleaner - rzeczywiście wychodzi o wiele taniej. Sam używam tej mieszanki do czyszczenia aerka już prawie pół roku (farby Gunze, Tamiya, Hataka) i jest OK. Jedyne z czym nie daje sobie rady to OneShot od miga. Ale po tym glucie i tak trzeba rozkręcać aerograf (ja mam PS289) na czynniki pierwsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Thalgonis napisał:

Jedyne z czym nie daje sobie rady to OneShot od miga. Ale po tym glucie i tak trzeba rozkręcać aerograf (ja mam PS289) na czynniki pierwsze...

Ponoć do czyszczenia po Stynylrezie świetnie nadaje się glikol butylowy wymieszany z wodą. Zresztą do innych wodorozcieńczalnych farb aka "błota" też :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.