Skocz do zawartości

Su-22M4 "8101" Hobby Boss 1:48


KRL

Rekomendowane odpowiedzi

Model Su-22M4 wykonany z zestawu HB + kalki Modelmaker.

Model o którym słyszałem sporo złego jednak w okazał się  znacznie prostszy w złożeniu od modelu KH ma  nie co słabszy detal i co istotnie nie ma możliwości zmiany pozycji skrzydeł. Możemy zamontować skrzydła w dwóch skrajnych wersjach dodatkowo jeżeli wybierzemy skrzydła w wersji "otwartej" możemy mieć otwarte sloty.

Osobiście jednak wybieram model HB nie wiem jak tam z antenami, światełkami pozycyjnymi i innymi kwestiami merytorycznymi szczególnie przy próbie budowy Su w naszej rodzimej specyfikacji. Jednak sama łatwość złożenia i brak walki z takimi duperelami jak nie pasujące klapy przy wlocie powietrza czy  żle spasowane hamulce aero i inne duperelki pocięte na dziesiątki kawałków, powodują że osobiście wolę zestaw HB.

Moim zdaniem różnice w jakości detali są na tyle małe że jak ktoś nie przepada za walką z materią szkoda czasu na model KH.

DlSdliO.jpg?1lbhMC85.jpg?1ApfXOvc.jpg?1vcOaYkO.jpg?1l5n5jdJ.jpg?12PH0Z0F.jpg?1jPLzbBo.jpg?1VVEakRl.jpg?1Mn3dQJH.jpg?1ifsgEnw.jpg?1FIHQLHZ.jpg?1

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle - świetny model. Podobają mi się Su-22 w szarościach.

Muszę też przyznać, że pomogłeś mi nieco - kiedy stanę przed wyborem zestawu Su-22 to chyba jednak wybiorę HB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny model, ja osobiście nie przepadam za tym malowaniem naszych suczek, ale bardzo fajnie go zrobiłeś.

Wyjątkowo mi się za to nie podobają wyrzutnie B-8, wyglądają jakby były zupełnie z innego modelu, kompletnie bez detalu i jakieś takie płaskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Mikolaj75 napisał:

Ładny model, zastrzeżenia mam do kolorystyki dyszy.

A czy mógłbyś wstawić przykładowe zdjęcie bez obróbki? Mam niejasne przypuszczenie, iż na żywo model wygląda subtelniej...

Jest to ten element model z którego jestem najbardziej zadowolony. Oczywiście nie zmienia to faktu że może przesadziłem a mam do tego tendencje w modelarstwiewink4

 

Oryginał

dZrf4lJ.jpg?1ErJXFLh.jpg?1

 

Fotka wykonana na balkonie w świetle dziennym

 

PGEWyTd.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mbrnnr napisał:

Fajna suka. Mówisz, że HB fajniejszy? 

 

Wszystko zależy jak na to patrzysz, mowa o oczekiwaniach.

Detal w KH jest odrobinę lepszy ale składa się zestaw KH słabo, więc w mojej opinii suma sumarum lepszym wyborem jest zestaw HB.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem fajny, ładne kamo i w ogóle. No i ta dysza mi się podoba, faktycznie bardzo podobna do tego co na zdjęciu.
Tylko mam wrażenie że coś jest nie tak z krawędzią szarej plamy po prawej stronie statecznika, jakby rozmazana albo niedomalowana? A może to tylko wina zdjęcia.
Swoją drogą przy ilości modeli które robisz, to byłby już czas na dobry sprzęt do fotografowania i oświetlenie.

W dniu ‎02‎.‎05‎.‎2019 o 07:06, KRL napisał:

ednak sama łatwość złożenia i brak walki z takimi duperelami jak nie pasujące klapy przy wlocie powietrza czy  żle spasowane hamulce aero i inne duperelki pocięte na dziesiątki kawałków, powodują że osobiście wolę zestaw HB.

To mnie utwierdza w moim przekonaniu, że na jakiekolwiek modele KH szkoda dziś czasu. Kinetic mógł się przez ostatnie lata jakoś wyrobić i poprawić jakość, ale KH za nic nie potrafi zrobić dobrze spasowanego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Solo napisał:

Całkiem fajny, ładne kamo i w ogóle. No i ta dysza mi się podoba, faktycznie bardzo podobna do tego co na zdjęciu.
Tylko mam wrażenie że coś jest nie tak z krawędzią szarej plamy po prawej stronie statecznika, jakby rozmazana albo niedomalowana? A może to tylko wina zdjęcia.
Swoją drogą przy ilości modeli które robisz, to byłby już czas na dobry sprzęt do fotografowania i oświetlenie.

To mnie utwierdza w moim przekonaniu, że na jakiekolwiek modele KH szkoda dziś czasu. Kinetic mógł się przez ostatnie lata jakoś wyrobić i poprawić jakość, ale KH za nic nie potrafi zrobić dobrze spasowanego modelu.

 

Solo, masz rację to miejsce na stateczniku już poprawiłem. W kwestii oświetlenia to już od dawna mam dwie lampy, statywy i parasolki jednak wciąż brak mi aparatu,

Zabieram się do tego zakupu jak ......... w zasadzie używałbym aparatu jedynie do fotografii modeli więc pewnie dla tego wciąż nie jest to dla mnie najważniejszy z zakupów. Zapewne jednak wcześniej czy później zabiorę się i za ten element modelowania i prezentowania moich modeli.

 

W kwestii modeli KH muszę przyznać że też mnie to zastanawia i nie mogę zrozumieć idei tej firmy. Tym bardziej że nie tylko na naszym forum ale na wielu innych forach modelarskich w większości opinie są podobne i wciąż to samo pytanie dlaczego to jest tak pocięte i dla czego elementy nie pasują do siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KH w ostatnich latach znacznie poprawił detal, np. w ich Su-35 był naprawdę fajny, ale co z tego jak to wszystko trzeba zaszpachlować i potem i tak odtwarzać, bo części do siebie nie pasują. Ja po zrobieniu ich Jaguara mam zdecydowany khowstręt i co się dało z ich modeli to wyprzedałem za grosze, żeby mnie nie skusiło zlepienie.
Co do aparatu, to kup coś naprawdę niedrogiego, bo skoro ma to być tylko do modeli, to zdecydowanie nie potrzebujesz dużych inwestycji. Byle nie robić zdjęć telefonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo sympatyczna " Rureczka " Podoba mi się w tym szarym malowaniu , no i w 48--ce .

Jako laik nie będę się wypowiadał  ,  nad wyższością ,  jednego zestawu nad drugim , Sklejałem  SU --22  z KH ,zauroczony ilością podwieszeń i jakością szczegółów ( za wskazówka Solo ) ciułam na modele z wyższej polki ,  aby klejenie sprawiało większą frajdę   .

.Łatwiej sklejać jak się nie ma talentu i za dużych umiejętności

Ostatnio nabyłem mojego ulubionego "" kocura "" w 48 z HB .Jestem zauroczony tak bardzo ,ze boje się go ruszyć i tylko oglądam wypraski

 

Pozdrawiam Jureczek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, spiton napisał:

Piekny model. Oglądam ostatnio Twoje modele w galerii w sklepie, moje hobby...,-)

Dzięki, dodaje fotki z zamiarem przyporządkowania do konkretnych modeli ale na początek muszę pododawać same galerie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.