Jump to content

[G] 1:72 Radar P-15 Danuta (Flat face) ICM + scratch


Marudek
 Share

Recommended Posts

Widziałem na Babarybie, Obejrzałem dokładnie. Ogrom pracy w bardzo krótkim czasie :brawo:. Model robi wrażenie ale.........

Moje zdanie znasz i wiesz co w trawie piszczy. Podobnie jak w RWD 6 dostrzegam też problem z wszechobecnym kurzem i paprochami. Ździebko "łosia" też by pomogło.

Trzymam za słowo że "następny będzie lepszy"

:piwo:

Link to comment
Share on other sites

Marudek - dla mnie jesteś mistrzem pracy od podstaw. To, co potrafisz wystrugać i pomysłowość robi wrażenie. Z drugiej strony malowanie jest przynajmniej poziom niżej. Jak mówił mój ulubiony instruktor - "tutaj jest przestrzeń do pracy". Rozjaśnienia, wash i bardziej zróżnicowane brudzenie byłyby wisienką na tym smakowitym torcie. Czekam na dalsze projekty.

Link to comment
Share on other sites

I pomyśleć jaki mógłby być ten model gdyby ów krótki czas nie był priorytetem. Szkoda, że nie wykorzystałeś potencjału jaki niósł w sobie ten projekt. Andrzej trafnie wskazał na potrzebę większej uwagi przy malowaniu, ja dodam jeszcze, że model w sferze budowy jest niekonsekwentny. Z jednej strony wspaniałe elementy scratch (zostawmy na razie nie dociętą firankę), z drugiej pozostawione mydlane części zestawu bazowego i nierównomiernie rozłożony wysiłek "detalistyczny" - sprawdza się zasada,  że na tle wysublimowanych elementów każdy słabszy będzie wyglądał na słabszy niż jest w rzeczywistości.

Robisz świetne rzeczy i dlatego proszę o uwzględnienie tych naszych marudzeń w kolejnych pracach :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Witam Panów!

Wielkie dzięki za dobre słowa - zarówno pochwały jak i zwrócenie mojej uwagi na to co mogę poprawić. Takiego ekspresu już nie będzie, bo obiecałem żonie, że już nie będę robił modeli na festiwal tuż przed nim :) . Miałem miesiąc wyjęty z życia a "dedlajny", które sobie wyznaczałem podczas budowy tego modelu były niemal tak stresujące, jak te które mam w pracy zawodowej... Teraz odpoczywam od modeli i cały wolny czas poświęcam rodzinie. 

A skoro kolejny pojazd w 1:72 musi być lepszy - to następna będzie niemiecka ciężarówka wypakowana uszkodzonymi motocyklami w drodze do mobilnego warsztatu :cool:

Link to comment
Share on other sites

Pojazd jest super:super:. W ogóle nie widać że to skala 1/72:benc: . Ale w tej beczce miodu jedna łyżka dziegciu, brakuje numerów rejestracyjnych na drzwiach i z tyłu budy ( polski) albo tablicy rejestracyjnej z przodu i numerów wymalowanych z tyłu ( ruski), ew. żółtych tablic rejestracyjnych  i znaczka na drzwiach ( czechosłowacki:mrgreen:). Pozdrawiam A.

Link to comment
Share on other sites

Ja widziałem rejestrację UHO coś tam, coś tam. Przez chwilę chciałem dla beki zamówić takie kalki ale ostateczni zostałem przy tym walk around'zie, na którym bazowałem od początku. 

Materiały i technologię do złożenia radaru mam już obcykane więc jak kiedyś zabiorę się za Agatę to najpierw bujnę się do muzeum w Wa-wie i będzie "jak trza" :cool:

Link to comment
Share on other sites

A nie. Był jeszcze  radar o rejestracji UKW 5195 który jest eksponatem  w muzeum na Sadybie .Numer rejestracyjny  UHO 8522  to miała radiolinia troposferyczna R412 Torf na Kamazie 4310 tutaj w ruskim malowaniu :

https://www.ausairpower.net/APA-Troposcatter-Systems.html

 Mam ją w planach,  ale w skali 1/35 ,galeria  będzie się nazywać UHO Moskwy:mrgreen:. Pozdr. A.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.