Skocz do zawartości

Guizhou FT-7, skala 1:72


Mikolaj75

Rekomendowane odpowiedzi

Model ukończony.

Z warsztatu wiadomo, że użyłem 3 zestawów: Intech, Bilek, Zvezda.

Dodatki: Quickboost - chwyty powietrza, Master - OCP, własne: płyty, klapy, anteny, sporo w podwoziu, drabinka, światełka, cały kokpit od zera (ponad 600 części) oraz sporo innych drobiazgów.

Kalkomanie - opracowane w ramach nagrody specjalnej "Czarna Gwiazda" przyznanej na Wrocław Model Show, wydrukowane przez Mr Decal - serdecznie dziękuję.

Malowanie głównie Gunze H, eksploatacja - oleje i pigmenty AK, farby olejne artystyczne, położyłem nacisk na umiar, jak wyszło oceńcie.

Ogólnie jestem zadowolony i to tym bardziej, że mam wersję samolotu nieosiągalną na rynku modelarskim ?

 

LSwUXtGh.jpg


eTSZGexh.jpg


5A6s4aMh.jpg


V8ugdRPh.jpg


hxek9w5h.jpg


ctZOt4Mh.jpg


hUCWIkJh.jpg


pLPD3eFh.jpg

 

QzeW9ANh.jpg

 

I takie ujęcia może bardziej klimatyczne:

 

dGS8C0Eh.jpg


vwW4Xw1h.jpg

 

Miłego (mam nadzieję) oglądania...

  • Like 9
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładna miniatura ? modelik prezentuje się naprawdę bardzo przyjemnie. Ładnie malowany detal kabinek powala i idealnie wyważony łedering. Świetna praca. Niewątpliwie perełka w kolekcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny - bardzo realistyczny, dobrze zdetalowany, sensownie "wyeksploatowany". Swoje dokłada też bardzo elegancka linia samolotu. Krótko mówiąc jest dobrze jak zawsze ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy powiedzieli już wszystko , nic nie można dodać . Nakład pracy imponujący . Przy okazji , ile godzin pracy potrzebowałeś na budowę a także na przygotowanie się do pracy ( plany , rysunki, itp...) ?

Hello

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model naturalnie piękny, detal to już w ogóle mistrzostwo olimpijskie, ale mam jedno małe "ale". Na zdjęciach w galerii tego nie widzę, więc być może poprawiłeś, ale w warsztacie widać było wyraźny odkurz na jasnym tle kamuflażu, jakbyś malował plamy kamo na zewnątrz. Jeśli to poprawiłeś to naturalnie nie ma tematu.
Model budzi mój szczery podziw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za dobre przyjęcie modelu.

Solo - pewnie jak się mocno pochylić, to jakiś odkurz się dostrzeże, ten który był mocniejszy został zapewne wytłumiony filtrem i olejami. Pamiętaj też proszę, że na zdjęciach widzisz model znacznie większy niż w rzeczywistości. Mam nadzieję, że ogląd na żywo zweryfikuje go pozytywnie. Swoją drogą - fajnie, aby o takich wątpliwościach wspomnieć w warsztacie.. ?

Hello - godzin nie liczyłem, budowa trwała od grudnia, ale z międzyczasie budowałem też Marmona, Suczkę i inne obiekty. Przygotowanie to bardziej złożona kwestia. Od lat gromadzę literaturę, plany itp. Czasem o wyborze tematu decyduje impuls i wtedy sprawdzam, co mam i co mogę znaleźć w sieci. Dużo pytam też innych kolegów, tak w kwestiach źródłowych jak i modelarskich. Z całą pewnością dziś  jest jednak łatwiej ze znajdowaniem potrzebnych informacji niż kiedyś. Przygotowanie zawsze traktuję bardzo poważnie - znacząco ułatwia budowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.