Skocz do zawartości

NEW! Modellers World T001 T001 Acrylic Doctor Thinner


Przemek R

Rekomendowane odpowiedzi

Gdyby ten rozcieńczalnik działał na tak różnych farbach to niemała rewolucja się pojawia . Z drugiej strony jak coś jest do wszystkiego to i do niczego . Wkrótce się dowiemy .

Pozdrawiam Hello

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Qz9 napisał:

to juz było grane ?

Przepraszam , byłem akurat w łazience i nie dosłyszałem . Jak się to skończyło ?

 

Godzinę temu, Seb napisał:

Hataka jest do wszystkiego:

Ktoś to może potwierdzić ?

Pozdrawiam Hello

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leveling Thinner rozcieńcza Gunze C i H, akrylową Tamiyę, MR Paint, metalizery Alcladów, True Colors, pomarańczową Hatakę i sam nie wiem co jeszcze.
Naprawdę rynek wyczekuje na lepszy i bardziej uniwersalny rozcieńczalnik?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Solo napisał:

I Pactrą.

 

Godzinę temu, MIRO napisał:

Skoro lubisz...

 

21 minut temu, Fixer napisał:

Czepiliście się tej Pactry a mnie się nią całkiem nieźle ostatnio malowało i to PS-770. Rozcieńczana Vallejo Airbrush Thinner.

Pan ekspert się czepili, bo mu się tematyka wątku wyłamuje z monopolu na jedyną prawdę.
Kolega miro odważył się podjąć polemikę z panem ekspertem.
Ja wstrzymuję oddech i czekam …

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, MIRO napisał:

Na inny. Na taki, który pozwoli spokojnie malować AK czy Lifekolorami.

LT z AK ale real color (PROTECTIVE 4BO malowalem t-34)  dziala jak nalezy. Nie wiem tylko czy wina LT czy samej farby ale w zbiorniczku po dluzszej chwili kolory z ktorych jest mieszana farba sie troszke rozwarstwialy. Aczkolwiek kolor lecial z dyszy odpowiedni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Solo napisał:

I Pactrą.

MOŻNA i Pactrą

KT6i50W.jpg

WWrRamG.jpg

Najlepiej to walnąć pięścią w stół i może samo się pomaluje (jak ktoś ma dwie lewe ręce i Iwatę)

wink3

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, kzugaj napisał:

LT z AK ale real color (PROTECTIVE 4BO malowalem t-34)  dziala jak nalezy. Nie wiem tylko czy wina LT czy samej farby ale w zbiorniczku po dluzszej chwili kolory z ktorych jest mieszana farba sie troszke rozwarstwialy. Aczkolwiek kolor lecial z dyszy odpowiedni

AK Real Color podobnie jak Tamiya da się rozcieńczać niemal wszystkim - również wodą. Paul Flory ma filmik na którym testuje z AK RC niemal wszystkie rozcieńczalniki jakie znalazł w warsztacie. I wszystkie dają radę.
Nb pomarańczowa Hataka po dolaniu LT też niezbyt dobrze się z nim miesza i widać ciemniejsze smugi w pojemniczku. Trzeba solidnie "pobąbelkować" żeby się tego pozbyć. Póżniejszego rozwarstwiania nie zauważyłem.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.08.2019 o 13:03, Hello napisał:

Przepraszam , byłem akurat w łazience i nie dosłyszałem . Jak się to skończyło ?

 

 

Po intensywnej reklamie i testach na wielu kanalach YT jakies dwa lata temu ucichło. Osobiście nie używałem, mam swoje wybory i sie ich trzymam nie szukam modelarskiego alkahestu ??

Edytowane przez Qz9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
W dniu 20.08.2019 o 08:00, Thalgonis napisał:

Już niedługo :lajkonik: :mrgreen:

Temat stary, ale nie widzę odpowiedzi - używałeś tego Doctora? Jak Ci się z nim pracowało? Czy to może zastąpić White Spirit (czyli rozcieńczanie zarówno farb [pactra, revell], jak i washy czy pigmentów)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem i... takie sobie.

Tak jak Seb wyżej w tym wątku poleca Hatakę, tak przesiadłem się właśnie na ich rozcieńczalnik. Sprawdzałem go z Gunze, Tamiya i oczywiście z Hatakami (Orange). Innymi farbami nie maluję, sorry. A sam rozcieńczalnik jest świetny! Kiedyś używałem tylko LT od Mr.Hobby (żółta naklejka), ale ten Hatakowski zdecydowanie mniej „wali” w nozdrza, więc MLT poszedł w odstawkę :D 

 

PS. jedna uwaga: Ty white spiritem rozcieńczasz pactrę i revella? Przecież to jest rozciewńczalnik tylko do olei...

Edytowane przez Thalgonis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Thalgonis napisał:

Sprawdziłem i... takie sobie.

Tak jak Seb wyżej w tym wątku poleca Hatakę, tak przesiadłem się właśnie na ich rozcieńczalnik. Sprawdzałem go z Gunze, Tamiya i oczywiście z Hatakami (Orange). Innymi farbami nie maluję, sorry. A sam rozcieńczalnik jest świetny! Kiedyś używałem tylko LT od Mr.Hobby (żółta naklejka), ale ten Hatakowski zdecydowanie mniej „wali” w nozdrza, więc MLT poszedł w odstawkę :D 

 

PS. jedna uwaga: Ty white spiritem rozcieńczasz pactrę i revella? Przecież to jest rozciewńczalnik tylko do olei...

Ja jeszcze niczym nie rozcieńczam. Tak jakoś z pośpiechu i zmęczenia o nich wspomniałem. Pactrę to i wodą można ponoć, Revella (akrylowe) chyba też 😉

Ale szukam czegoś do washy i pigmentów, wszędzie pojawia się ten "white spirit" i przy okazji zauważyłem tego doctora i tak się zastanawiam czy warto czy niekoniecznie.

 

Ten Hataka to mówimy o tym?

https://agtom.eu/rozcienczalniki/325207-hataka-htkxp01-acrylic-thinner-100-ml-5904730884143.html

Edytowane przez Zapomniany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do washy i pigmentów White Spiryt jest OK, ale TYLKO do nich - żadnych popularnych farb modelarskich nim nie rozcieńczysz.

 

Hataka: nie, ja używam tylko tego bo jest najbardziej uniwersalny :)  

https://agtom.eu/rozcienczalniki/329779-hataka-htkxp03-lacquer-thiner-5902288753546.html

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Thalgonis napisał:

Do washy i pigmentów White Spiryt jest OK, ale TYLKO do nich - żadnych popularnych farb modelarskich nim nie rozcieńczysz.

 

Hataka: nie, ja używam tylko tego bo jest najbardziej uniwersalny :)  

https://agtom.eu/rozcienczalniki/329779-hataka-htkxp03-lacquer-thiner-5902288753546.html

Dzięki wielkie! :) Na razie i tak korzystam z pędzla, więc farby Pactry i Revella wystarczą. No i White Spirit w takim razie również (do washy i pigmentów).

Gdy przejdę na aero to kupię jakieś lepsze farby i tę Hatakę, skoro tak polecana :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.