Jump to content

NEW! Modellers World T001 T001 Acrylic Doctor Thinner

Przemek R
 Share

Recommended Posts

Gdyby ten rozcieńczalnik działał na tak różnych farbach to niemała rewolucja się pojawia . Z drugiej strony jak coś jest do wszystkiego to i do niczego . Wkrótce się dowiemy .

Pozdrawiam Hello

1 godzinę temu, Qz9 napisał:

to juz było grane ?

Przepraszam , byłem akurat w łazience i nie dosłyszałem . Jak się to skończyło ?

Godzinę temu, Seb napisał:

Hataka jest do wszystkiego:

Ktoś to może potwierdzić ?

Pozdrawiam Hello

Leveling Thinner rozcieńcza Gunze C i H, akrylową Tamiyę, MR Paint, metalizery Alcladów, True Colors, pomarańczową Hatakę i sam nie wiem co jeszcze.
Naprawdę rynek wyczekuje na lepszy i bardziej uniwersalny rozcieńczalnik?

• Like 1

5 godzin temu, Solo napisał:

I Pactrą.

Godzinę temu, MIRO napisał:

Skoro lubisz...

21 minut temu, Fixer napisał:

Czepiliście się tej Pactry a mnie się nią całkiem nieźle ostatnio malowało i to PS-770. Rozcieńczana Vallejo Airbrush Thinner.

Pan ekspert się czepili, bo mu się tematyka wątku wyłamuje z monopolu na jedyną prawdę.
Kolega miro odważył się podjąć polemikę z panem ekspertem.
Ja wstrzymuję oddech i czekam …

• Like 1

7 godzin temu, MIRO napisał:

Na inny. Na taki, który pozwoli spokojnie malować AK czy Lifekolorami.

LT z AK ale real color (PROTECTIVE 4BO malowalem t-34)  dziala jak nalezy. Nie wiem tylko czy wina LT czy samej farby ale w zbiorniczku po dluzszej chwili kolory z ktorych jest mieszana farba sie troszke rozwarstwialy. Aczkolwiek kolor lecial z dyszy odpowiedni

7 godzin temu, Solo napisał:

I Pactrą.

MOŻNA i Pactrą

KT6i50W.jpg

WWrRamG.jpg

Najlepiej to walnąć pięścią w stół i może samo się pomaluje (jak ktoś ma dwie lewe ręce i Iwatę)

wink3

• Haha 1

10 godzin temu, kzugaj napisał:

LT z AK ale real color (PROTECTIVE 4BO malowalem t-34)  dziala jak nalezy. Nie wiem tylko czy wina LT czy samej farby ale w zbiorniczku po dluzszej chwili kolory z ktorych jest mieszana farba sie troszke rozwarstwialy. Aczkolwiek kolor lecial z dyszy odpowiedni

AK Real Color podobnie jak Tamiya da się rozcieńczać niemal wszystkim - również wodą. Paul Flory ma filmik na którym testuje z AK RC niemal wszystkie rozcieńczalniki jakie znalazł w warsztacie. I wszystkie dają radę.
Nb pomarańczowa Hataka po dolaniu LT też niezbyt dobrze się z nim miesza i widać ciemniejsze smugi w pojemniczku. Trzeba solidnie "pobąbelkować" żeby się tego pozbyć. Póżniejszego rozwarstwiania nie zauważyłem.

W dniu 20.08.2019 o 13:03, Hello napisał:

Przepraszam , byłem akurat w łazience i nie dosłyszałem . Jak się to skończyło ?

Po intensywnej reklamie i testach na wielu kanalach YT jakies dwa lata temu ucichło. Osobiście nie używałem, mam swoje wybory i sie ich trzymam nie szukam modelarskiego alkahestu ??

Edited by Qz9

• 1 year later...
W dniu 20.08.2019 o 08:00, Thalgonis napisał:

Już niedługo :lajkonik: :mrgreen:

Temat stary, ale nie widzę odpowiedzi - używałeś tego Doctora? Jak Ci się z nim pracowało? Czy to może zastąpić White Spirit (czyli rozcieńczanie zarówno farb [pactra, revell], jak i washy czy pigmentów)?

Sprawdziłem i... takie sobie.

Tak jak Seb wyżej w tym wątku poleca Hatakę, tak przesiadłem się właśnie na ich rozcieńczalnik. Sprawdzałem go z Gunze, Tamiya i oczywiście z Hatakami (Orange). Innymi farbami nie maluję, sorry. A sam rozcieńczalnik jest świetny! Kiedyś używałem tylko LT od Mr.Hobby (żółta naklejka), ale ten Hatakowski zdecydowanie mniej „wali” w nozdrza, więc MLT poszedł w odstawkę :D 

PS. jedna uwaga: Ty white spiritem rozcieńczasz pactrę i revella? Przecież to jest rozciewńczalnik tylko do olei...

Edited by Thalgonis

37 minut temu, Thalgonis napisał:

Sprawdziłem i... takie sobie.

Tak jak Seb wyżej w tym wątku poleca Hatakę, tak przesiadłem się właśnie na ich rozcieńczalnik. Sprawdzałem go z Gunze, Tamiya i oczywiście z Hatakami (Orange). Innymi farbami nie maluję, sorry. A sam rozcieńczalnik jest świetny! Kiedyś używałem tylko LT od Mr.Hobby (żółta naklejka), ale ten Hatakowski zdecydowanie mniej „wali” w nozdrza, więc MLT poszedł w odstawkę :D 

PS. jedna uwaga: Ty white spiritem rozcieńczasz pactrę i revella? Przecież to jest rozciewńczalnik tylko do olei...

Ja jeszcze niczym nie rozcieńczam. Tak jakoś z pośpiechu i zmęczenia o nich wspomniałem. Pactrę to i wodą można ponoć, Revella (akrylowe) chyba też 😉

Ale szukam czegoś do washy i pigmentów, wszędzie pojawia się ten "white spirit" i przy okazji zauważyłem tego doctora i tak się zastanawiam czy warto czy niekoniecznie.

Ten Hataka to mówimy o tym?

https://agtom.eu/rozcienczalniki/325207-hataka-htkxp01-acrylic-thinner-100-ml-5904730884143.html

Edited by Zapomniany