Skocz do zawartości

su 22 Black Boar kittyhawk 1/48


Bobek

Rekomendowane odpowiedzi

Po sporej walce wrzucam Su 22 ze  Świdwina. Samolot  prawie skończony ale juz nie daje rady i muszę odpocząć, na pewno do poprawy m.in kola, podwieszenie, podwozie, model musi miec stale umiejscowienie w podstawie inaczej kola nie trzymają osi. Moim zdaniem piękny samolot aczkolwiek widać ze sama bryła przechodziła ogromne ilości zmian, ulepszen a sam model jak myślę jest bardzo trudno zaprojektować dobrze, co zresztą  ma potwierdzenie bo w sumie żadna wielka firma go nie robi. Skrzydła, podwozie z inżynieryjnego punktu widzenia to masakra wiec nie zamierzam sie marudzić na KH. Czarne kamo no nie wiem oddaje się do ocen. 


g3ykYlz.jpg
NE3vzCC.jpg
sxhSlZQ.jpg
Vsxd9jj.jpg
w8NM59l.jpg
iS5p9Ey.jpg
7tt5oOZ.jpg
MRxGs9K.jpg
7H8vDjz.jpg
5hqzyrh.jpg
5R0A3AB.jpg
Heq09ZP.jpg
qoASCoN.jpg
nWOWBV9.jpg
udWiCpt.jpg
nYZeoXt.jpg
QH482d4.jpg
Vl8BGEU.jpg
AsBojWJ.jpg
7v36DwM.jpg
c779iLt.jpg
VlepWq7.jpg
hNPUDQn.jpg
ejH8PPC.jpg
UdyYJuA.jpg
cMMAJjy.jpg


iZSFlCV.jpg
9re4X7L.jpg
dNqDCBf.jpg
06zGwwH.jpg
MjPkend.jpg
TuBXRrj.jpg

Edytowane przez Bobek
  • Like 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Mikolaj75 napisał:

Ogólnie się podoba ?. "8elt" masz "pod wiatr"..

:flaga:bede musial zmienic, zamowie te 8elt bo nie wiem jak to wyszlo ma-sa-kra

Edytowane przez Bobek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znakomity. podoba mi się ta czarna suka. Znakomicie oddałeś klimat oryginału, no i generalnie to znakomity model

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wypas ! Jednak idzie ładnie pomalować na czarno . Z rozłożonymi skrzydłami może spokojnie stać koło F-14 . Pięknie . Czy te skrzydła trochę nie wiszą , może to złudzenie ? 

Pozdrawiam Hello 

PS A jakis warsztat to gdzie ?

Edytowane przez Hello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Hello napisał:

 Czy te skrzydła trochę nie wiszą , może to złudzenie ? 

Pozdrawiam Hello 

PS A jakis warsztat to gdzie ?

Tez mam wrażenie ze za nisko, to jest poniekąd wina inzynierii samolotu, bo samo mocowanie jest płytko umiejscowione w efekcie grawitacja mocno ciągnie te skrzydła w dol, ,  zastanowię się co z tym zrobić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest świetny , naprawdę . Jako pozycja , następna na półkę bez dyskusji do sklejenia . Jeszcze mogli zmienić ten zielony na felgach i malowanie na poziomie . Tak w sam raz .

Hello

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny model i ciekawie wygląda z pewnej odległości, szczególnie że kamuflaż dość nietypowy i taki, rzekłbym, elegancki na swój sposób.
Ale jak się przyjrzeć z bliska, to widzę trochę felerów, np. brak jakiegoś przemyślanego zróżnicowania powierzchni. Widać że coś tam kombinowałeś z rozjaśnianiem, ale trochę bez konsekwencji, np. na nosie widać to wyraźnie, a na stateczniku praktycznie wcale. Nie do końca podobają mi się też odtworzone zabrudzenia, miejscami, głównie na skrzydłach, są to smugi sprawiające wrażenie po prostu roztartej farby olejnej. Trochę dziwnie wygląda też spadochron w zasobniku, sprawia wrażenie pasków taśmy wklejonych tam po prostu i już.
Ale to co mnie najbardziej razi, to brak prostego washa w miejscach gdzie aż się prosi o niego: wnękach podwozia, czy hamulcach no i na samym kamuflażu. Przy czym ja nie mówię o jakimś strasznie kontrastowym washu, ale takim który podkreśliłby po prostu linie i detale. Mimo tego jak wygląda ten samolot w realu, taki wash moim zdaniem jest absolutnie konieczny.
Ale mimo wszystko modelu gratuluję, bo wiele słyszałem jakiego gniota (w sensie podziału technologicznego) wypuścił KH. Następnym razem lepiej wybrać HB. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagadza się i jako ze temat jest bardzo subtelny (czarny kolor) to jednak traktuje te zdjęcia i ten etap jako etap, chce wysłuchać uwag i na pewni je zastosuje( washa tu nie ma zgadza się). Jeśli chodzi o maziahe na skrzydłach to czarne na czarnym jest trudne do pokazania na fotach i dużo zależy od światła, myśle ze łagodniej to wyglada gdy jest oświetlone w softboxie inaczje jak światło naturalne (dość trudny temat do oddania, patrząc na  te subtelności bo na fotach referencyjnych to jest olej praktyczne i wyglada tez jak chamska farba). Zróżnicowania nje będę robił bo go najzwyczajniej nie ma na prawdziwym samolocie i nie będe przeginał (zróżnicowanie i wash Poprostu zmienia charakter modelu, tak  myśle) spadochron poprawie bo rzeczywiście jakoś tak chamski jest. 

Edytowane przez Bobek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Bobek napisał:

Zróżnicowania nje będę robił bo go najzwyczajniej nie ma na prawdziwym samolocie i nie będe przeginał

No ale przecież zrobiłeś go właśnie na nosie i w paru innych miejscach - rozjaśnienia. Dlatego dziwi mnie trochę brak konsekwencji i nie rozciągnięcie tego na cały model. Ja nie namawiam Cię na jakieś kontrastowe, mocne różnicowanie, ale delikatny postshading nieco by ożywił tę maszynę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogarnę wash jakiś delikatny i pomyśle co dalej, moze gdzie nie gdzie coś zrobię. Generalnie ten czarny to teoche ćwiczenie przed metalicznym F-104, bo charakterystyka zróżnicowania jest wbrew pozorom bardzo podobna. Chodzi o to ze różnorodnośc wynika głównie z jej pofałdowanej struktury blach a nie z różnych odcieni. Bo ta suka pod światło to jedna wielka falujaca blacha, a z boku banalna czerń. Cholernie trudne do oddania, no ale

Dziekuje Wam za uwagi, poprawki będą. Myśle ze model zasługuje na pochylenie się jeszcze nad nim bo ma swoje plusy I szkoda tak zosatawic. 

:piwo:

Edytowane przez Bobek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby analizować to chyba by trzeba było się cofnąć do 2013 r. jeśli dobrze pamiętam gdy samolot był tuż po malowaniu na czarno i nazwany "czarna mamba".  2015 domalowano dzika i  pewnie tych nazwy jakby pozbierać to by było kilka  "Mamba" "Czarny kaban" a po angielsku "czarny dzik" "blackboar".  :)

Edytowane przez Bobek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śliczna "Suczka".

Aż zazdrość bierze bo także marzy mi się ten samolot w takim malowaniu.

Z tego co pamiętam nie było na tym samolocie zbyt wielu przebarwień powłoki lakierniczej. Jedyne co się dało zauważyć to czarne zacieki przy wszelkich lukach inspekcyjnych, sporo jaśniejszych zacieków przy wlewach paliwa i na skrzydłach i ślady po wyschniętych kroplach wody na stateczniku poziomym (pewnie po myciu).

Takie pytanie, czy szachownice na Twoim modelu zrobiłeś błyszczące (jak na oryginale) czy poleciałeś matem po całości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, rymulus napisał:

Takie pytanie, czy szachownice na Twoim modelu zrobiłeś błyszczące (jak na oryginale) czy poleciałeś matem po całości?

Jest satyna po całości, z tymi szachownicami to jest zagwozdka bo rzeczywiście chodziło mi po głowie zrobienie błysku, doszedłem do wniosku ze to spowoduje zamieszanie trochę gdy go gdzies wystawie na pokaz. Ale Twoje pytanie jednak powoduje ze będę to musial przemyśleć :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że myślałem nad tym malowaniem przy swoim modelu, lecz postawiłem na NATO'wski wzór. Co można powiedzieć. Ogólnie moim zdaniem powinna być bardziej czarna, ale to może wina zdjęć, aczkolwiek zacieki które poczynileś na skrzydłach są bardziej czarne, jeśli to mozliwe to ja bym ich się pozbył. Na płatowcu powiem szczerze nie widziałem takich intensywnych zacieków (zabrudzeń), tak samo na kadlubie, takich mocnych i wyraźnych, chodzi o górną powierzchnię. W przypadku czerni do zróżnicowania  powierzchni użyłbym kilku czarnych farb oraz lakierów matowych i satynowych. Co do szachownic faktycznie są one faktury błyszczącej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.