Skocz do zawartości

PZL P.11c 1/72 Arma Hobby


rymulus

Rekomendowane odpowiedzi

Epicka, wspaniała robota!

A już totalnie imponuje dążenie do doskonałości, poprawianie czy wykonywanie na nowo części, które i tak wyglądają dobrze, ale mogą wyglądać jeszcze lepiej. Np. kratownica kadłuba czy osłona silnika z nitowaniem. Gratuluję!

G.

Edytowane przez GrzeM
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję serdecznie wszystkim za komentarze, bardzo miło się czyta takie pochwały.

 

W dniu 24.11.2022 o 09:55, M.A.V. napisał:

Rewelacyjna robota tylko tak się zastanawiam...  

bo wg mnie tytuł warsztatu znacząco odbiega od zawartości...

Tak patrząc na chłodno to części od AH jest tu może max 12%    :szczerbol:

Tytuł jest jak najbardziej w mojej ocenie poprawny. Kluczowe elementy bez których nie byłoby fajnego modelu to części zestawowe. Dorobione części to tylko dodatek do świetnej w mojej opinii bazy wyjściowej. 

Od razu dodam, odnosząc się do dyskusji w innym wątku na forum, że nie jestem pracownikiem AH tylko zwykłym modelarzem, który lubi sklejać ich modele. Żeby też trochę ponarzekać na tą firmę to napiszę tak. Jak można było dopuścić do tego żeby w zestawie brakowało tyle części, które potem trzeba dorabiać.😉 Zła firma, zła Arma:haha:

 

W dniu 24.11.2022 o 09:55, M.A.V. napisał:

Przy okazji bardzo dziękuje, że chce Ci się tak wszystko fotografować i pokazywać różne etapy robienia samoróbek

To prawdziwa kopalnia wiedzy nawet dla osób które nie kleją latadeł - szacuneczek  :piwo:

Robię to ponieważ taką mam wizję dobrego warsztatu. Sam lubię i chciałbym częściej oglądać takie warsztaty. Lubię też pokazywać, że pewne rzeczy da się zrobić w łatwy sposób i mam nadzieję, że komuś to pomoże w wykonaniu jego super modelu.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, zaruk napisał:

Dla mnie to motywacja. Dzięki.

Podejrzewam, że warsztat Kolegi rymulusa jest motywacja jak i nauką dla wielu na Naszym forum :piwo:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Do zabawy z P11 czas  powrócić. Trochę czasu już upłynęło od ostatniego wpisu. Najważniejsze, że palec po groźnej kontuzji powrócił do sprawności, jego sprawność została przetestowana na prostych modelach.

Po takiej przerwie najtrudniej jest dojść do tego co się chciało dalej robić. Zamiast się zastanawiać otworzyłem kolejne miejsce, którego miałem nie otwierać, i dorobiłem kilka elementów mechanizacji stateczników. Jest to element mało widoczny więc jest wykonany w uproszczony sposób.

 

oy47brx.jpg


uyr5CcD.jpg

 

1A8nSRQ.jpg

 

VljRxl5.jpg


41zhHBu.jpg


mQx8mUW.jpg
 

 

 

  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lecimy dalej.

Do zrobionych wcześniej luków inspekcyjnych dorobiłem z blaszki zaślepki.

 

mPWshxU.jpg


hn2Q4ho.jpg

 

Wkleiłem też zestawową blaszkę dookoła stopnia i samą klapkę zamykającą jego otwór.

 

ct3cYdB.jpg

 

Nadszedł też czas na pierwsze malunki i meblowanie wnętrza. Nie da się w nieskończoność tylko dorabiać części, coś w końcu posklejać trzeba.

Na pierwszy ogień poszła instalacja sprężonego powietrza do rozruchu silnika (tak mi się wydaje).

 

PSeGkPn.jpg


UBl46sk.jpg


5E7FMj9.jpg


Y07tqur.jpg


zkQh8Er.jpg


QXTSZZq.jpg


joTLH9H.jpg

 

I gniazdo do zewnętrznego ładowania instalacji.


nUjKFep.jpg

 

 

 

 

 

  • Like 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.09.2023 o 20:25, Kon_Bar napisał:

Łaaaaaał...

Jak zwykle zdeklasowałeś poziomem...

Poziom staram się trzymać na w miarę równym poziomie.

W dniu 17.09.2023 o 22:51, zaruk napisał:

Fajnie, że wróciłeś do tematu.

Odetchnąłem trochę od dłubaniny przy innych modelach i teraz z przyjemnością wróciłem P11-stki.

 

Można rzec, że rozpocząłem montaż kabiny pilota. Najbardziej karkołomne było montowanie fotela i jego przyległości. Całość tworzy 9 ruchomych elementów, które trzeba było wpasować w kratownicę jednocześnie i zachować przy okazji geometrię. Po dwóch wieczorach składania mogłem wszystko skleić.

Przykleiłem też kolejne wcześniej przygotowane podzespoły dodając kilka kabelków i zmontowałem układ sterowy.

Teraz będę musiał zabrać się za malowanie.

 

CqwtpN8.jpg


UhXhdLa.jpg


UXGwj5F.jpg


rQV2yKb.jpg


0hZH5KZ.jpg


4f3VJdP.jpg


tHu6Owc.jpg


fF37HxK.jpg


8Otm1yW.jpg


Q1NxBag.jpg


10KqqJm.jpg

 

 

  • Like 15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to żadna figura stylistyczna - po obejrzeniu kratownicy wróciłem na początek strony, żeby sprawdzić skalę.

W tym wieku miewam już problemy z pamięcią.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za kolejne dobre słowa.

 

Powoli zaczynam kolorować kratownicę / kabinę. Niestety będzie tu bardzo monotonnie, dobrze, że jest kilka elementów czerwonych, które ładnie będą kontrastować w wszechogarniającym srebrem.

 

Najpierw czarny i marmurek. Może ktoś dostrzeże lekkie różnice w odcieniu srebrnego.🤪

 

3jTLrKQ.jpg


o0OTO6m.jpg


sGoLePz.jpg


y4lLYlV.jpg

 

I kolory, poza srebrnym całe 3.

 

w4CH6nW.jpg


hSV5ASn.jpg


76cbn54.jpg


xNcMDhs.jpg


tIpyzxS.jpg

 

Trafiło do mnie zdjęcie gaśnicy znajdującej się w kabinie. Cóż było robić, trzeba było wykonać nową. 

Tak informacyjnie gaśnica składa się z 12 części.

 

Stara i nowa gaśnica.

 

uxKemOJ.jpg


aUPbyIV.jpg


XA5UN28.jpg

 

I elementy na drugą stronę kratownicy już polakierowane.


Xc44lit.jpg

 

 

 

 

  • Like 14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.09.2023 o 17:46, RogerM napisał:

Prawda, mam problem z wyborem określenia jakości wykonania - zegarmistrzowska robota czy raczej jubilerska :roll: :brawo:

Do takiej jakości trochę mi brakuje. Widać to choćby na gaśnicy, która nie jest idealnie równo poskładana. 

 

Przy okazji robienia gaśnicy odkryłem nowy, fajny materiał. Zdarza się, że w niektórych cienkich kabelkach (np od słuchawek) miedziane druciki są wzmacniane jakiegoś rodzaju włóknami. Pojedyncze włókno jest ekstremalnie cienkie i mocne, spokojnie może nadać się na anteny, a może nawet na naciągi do szmatopłatów.

W dniu 25.09.2023 o 21:46, Mikolaj75 napisał:

 

Problem ów rozwiązuje się banalnie prosto - nie wybieraj, mów robota rymulusowa 🙂

Robota kopiowana od najlepszego.😀

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.