Skocz do zawartości

PZL P.11c 1/72 Arma Hobby


rymulus

Rekomendowane odpowiedzi

Ciśniemy dalej, kolejny element do instalacji rozruchowej. Cały element wykonałem z 36 czy 38 elementów, nie mogę się teraz doliczyć. 

v5dcfNE.jpg


fGoW5Ec.jpg


OvTFBb9.jpg


heDFy99.jpg


uBjWksz.jpg

Tu mniej więcej będzie zlokalizowany.

3cuDqOY.jpg

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciąg dalszy meblowania kadłuba. 

Dorobiłem drzwiczki do luków. Jak widać zrobiłem je od podstaw (podstawa hips 0,25 mm, wzmocnienia 0,1 mm) ponieważ szlifowanie wyciętych kawałków kadłuba zajęło by więcej czasu niż wycięcie nowych z hipsu.

Drzwiczki są lekko wygięte co stwarza pewne trudności w przyklejeniu wzmocnień z tak cienkiego plastiku. Prosty kawałek hipsu podczas doginania do łuku ma tendencję do falowania, krzywienia się na boki. Z pomocą przyszedł mi sam hips, a dokładnie jego zachowanie podczas odcinania wąskich pasków. Na poniższym zdjęciu widać jak zachowuje się plastik podczas odcinania grubym nożykiem na raz (pojedyncze cięcie) i podczas odcinania żyletką na kilka razy, z niewielkim naciskiem na nią.

AqVF3i0.jpg

I gotowe drzwiczki.

hyiBPlQ.jpg


Uo640c2.jpg

Druga strona też się mebluje.

P9OqxSb.jpg


c6jtzli.jpg


agl15Df.jpg


UuvgKJw.jpg

Dorobiłem też pierwsze zaślepki łączenia połówek kadłuba. Po sklejeniu kadłuba nie będzie widać łączeń więc odpadnie uciążliwe w takim miejscu szpachlowanie i szlifowanie.

SvW0bN9.jpg

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.04.2020 o 21:18, Mikolaj75 napisał:

kolei małe trójkąciki w narożach futryny i będzie gitara ?

Będą oczywiście.

Na początek pytanie do osób znających temat P 11. Mam rysunek techniczny z detalami kabiny, jest też tabelka informacyjna: Polskie samoloty myśliwskie PZL P 11c i P 24, opracował Jędrzej Marek Maciejewski w 1978 roku. W dokumentacji tej przy niektórych rysunkach poszczególnych elementów podana jest też informacja o ich kolorach. Tak np przy magazynkach na naboje podane jest, że były w kolorze khaki. Przyznam, że dodanie kilku kolorów do kabiny nieco by urozmaiciło jej wygląd. Tylko jest pytanie na ile wiarygodna jest ta informacja biorąc pod uwagę, że podczas remontów coś mogło być domalowane, a coś pozbawione koloru.

Jakby ktoś coś mi podpowiedział byłbym bardzo wdzięczny.

No i teraz mała aktualizacja. Kolejne 27 elementów stało się jednością i mam już manetkę poprawki wysokościomierza, manetkę gazu i manetkę powietrza.

TRVHema.jpg


QlrQG8r.jpg


jgM2snO.jpg


fe2Eky9.jpg

Będzie to przyklejone do kratownicy w tym miejscu.

64eRRyc.jpg


v8os41B.jpg

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mistrzowska robota, szczerze podziwiam i śledzę, ponieważ ostatnio sklejałem PZL P11a od IBG ( Galeria zapewne na dniach) i jestem oszołomiony detalami, które sam tworzysz. Używasz do tego lupy jubilerskiej? Ja takiej mikroskopii to nie zauważam :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, siemieniaka napisał:

Mistrzowska robota, szczerze podziwiam i śledzę, ponieważ ostatnio sklejałem PZL P11a od IBG ( Galeria zapewne na dniach) i jestem oszołomiony detalami, które sam tworzysz. Używasz do tego lupy jubilerskiej? Ja takiej mikroskopii to nie zauważam :) 

Wielki dzięki za uznanie. Lupy oczywiście używam, nie jubilerskiej (chyba) tylko takiej zwykłej zakładanej na głowę.

6 godzin temu, Piotr Dmitruk napisał:

Poproszę o patent na gałki na manetkach

To kulki BGA w tym przypadku 0,5 mm

O takie.

DSC_1413.thumb.JPG.535e54c92d1dd045b572431096cda439.JPG

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Piotr Dmitruk napisał:

Poproszę o patent na gałki na manetkach

Jest jeszcze prostszy patent: roztopienie drutu ołowianego nad zapalniczką. Można sobie uformować kulkę dowolnego rozmiaru (w granicach rozsądku):

image.thumb.png.9065100a9e5ecdde8a5d0833ca824466.png

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, rymulus napisał:

Wielki dzięki za uznanie. Lupy oczywiście używam, nie jubilerskiej (chyba) tylko takiej zwykłej zakładanej na głowę.

To kulki BGA w tym przypadku 0,5 mm

O takie.

DSC_1413.thumb.JPG.535e54c92d1dd045b572431096cda439.JPG

Dziękuję bardzo. Znam patent z topieniem cyny, czy plastiku, ale Twoje wydały mi się podejrzanie regularne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Po "odstresowaniu" się przy budowie Aero C-3A wracam do ulubionej dłubaniny.

Na początek zabrałem się za większe elementy i zacząłem prace przy drugim skrzydle. Ale spokojnie, nie będę robił wersji eksperymentalnej dwupłatowego P-11c. Tak się złożyło, że zachęcony zdobytymi rysunkami zrobiłem w skrzydle komorę km-u i sam karabin, a dopiero po tym fakcie zauważyłem, że egzemplarz, który planuję zrobić nie miał uzbrojenia w skrzydłach. Zakleić zrobionego otworu już się nie da ze względu na ryflowaną powierzchnię, byłoby to mocno widoczny defekt. Napisałem więc do Army wiadomość, poprzez formularz reklamacyjny, z prośbą o nowe skrzydło i po niedługim czasie już je miałem w domu.

275nZmd.jpg

Proces przerabiania skrzydła zacząłem od nowa. Tym razem miejsce na zbiornik paliwa nieco uprościłem pomijając elementy, które nie będą w ogóle widoczne po zamontowaniu tegoż zbiornika. 

PIAom76.jpg

Z rozpędu, mając stare skrzydło do testowania, wyciąłem jeszcze to i owo. I tak oddzieliłem lotki od skrzydła szykując je i skrzydło do zamontowania ich na nowych zawiasach mniej uproszczonych niż w modelu.

HAaaE66.jpg


IL3l1aA.jpg


cR0RbDL.jpg


D7mYQek.jpg

Na tym nie skończą się modyfikacje skrzydła, choć wcześniej obiecywałem, że z przeróbkami skrzydła kończę, ale o tym za czas jakiś.

Edytowane przez rymulus
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny etap prac przy skrzydle. 

Dorobiłem nowe owiewki wyrzutników łusek na dolnej części skrzydła. Te zestawowe są generalnie ok ale jak dla mnie mają niezbyt ostre krawędzie przy otworach.

Surówka i produkt finalny.

3wtZksf.jpg

Półprodukt.

fUvInls.jpg

IBG rzuciło mi rękawicę swoim modelem P-11c w 1/32 więc aby nie być gorszym muszę wykonać jakieś nity:haha:. Pierwsze, te większe na centropłacie już są, dodatkowo zrobiłem po swojemu podstawy do przyrządów celowniczych (przymocowane tylko do celów poglądowych). 

jsItNXl.jpg

uF3aVmi.jpg


YYcqMnu.jpg

C.D.N.

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.