Skocz do zawartości

Nowości lotnicze w skali 1/72


Solo

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie Dragona kiedyś kleiłem... I nie było to zbyt miłe. W pudełku wygląda to super, ale jak się zacznie kleić to niestety pasować za bardzo nie chce, trzeba naprawdę z pomysłem do tego podejść, dołożyć trochę klinów, podkładek itd., żeby było dobrze. Ja miałem wersję "Droop Snoot" - przód wymagał sporych poprawek merytorycznych, żeby się w miarę z oryginałem zgadzał.

lightning06.jpg

Dobre było to, że dostałem go w Niemczech za 6€ 🙂

Pozdrawiam i życzę miłego dnia

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten ostatni to będzie chyba Revell, albo Revell kiedyś pakował te wypraski.

 

Co do P38, to tam jest też wersja nocna P38M, mój święty Graal Dragona, ciężki do dostania. Teraz to już zamówiony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.09.2021 o 14:57, robertmodelarz napisał:

Hobbyboss skala 1:72  F8F-1B Bearcat    nr katalogowy 87268

6130248ca89e4.jpg

ale to jakies nowe wypraski? Bo jak pamiętam to HB już robi F8, tylko w tej uproszczonej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, WujekAlice napisał:

ale to jakies nowe wypraski? Bo jak pamiętam to HB już robi F8, tylko w tej uproszczonej wersji.

Info ze strony producenta to nowość- inny numer katalogowy:

http://www.hobbyboss.com/index.php?g=home&m=article&a=show&id=190

stara wersja

https://www.mojehobby.pl/products/F8F-1-Bearcat.html

37535_rd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, WujekAlice napisał:

Ten ostatni to będzie chyba Revell, albo Revell kiedyś pakował te wypraski.

 

Revell kiedyś przepakowywał Arado z Dragona.

Więc pewnie te też będą z Dragona.

Pozdrawiam,  Przemek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się polityka wydawnicza H2K, bo  reaktywują modele, ktore są już nieco ciężkie do dostania, bo już dość dawno oryginalni wydawcy wycofali je z katalogu. trochę mniej podobaja mi sie ceny niektórych modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.09.2021 o 06:36, WujekAlice napisał:

 trochę mniej podobaja mi sie ceny niektórych modeli.


Miej świadomość, że będzie tylko drożej, bo wzrastają zarówno ceny towaru (choćby z prozaicznego powodu, że polistyren znacząco poszedł w górę, podobnie metale, co zmusza producentów do rekalkulacji cen - a że i bez względu na ceny popyt jest taki, że od  początku plagi zwłaszcza Japończycy nie wyrabiają się z produkcją, to tym bardziej motywuje ich do dokonywania korekt), transportu (kontener z Azji półtora roku temu - 2000$, obecnie 16000-18000$), a nawet opakowania (pojawiły się problemy z dostępnością kartonu, więc jak się nie chce czekać tygodniami to trzeba go ściągać z zagranicy). Dotyczy to zresztą wszystkich - w ostatnim okresie były/będą podwyżki Revella, Italeri, Airfixa, Eduarda, Takoma, Academy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny mi się już wcześniej nie podobały, bo za takiego Beau krzyczeli dobrze ponad stówę, a "oryginał" z Haśki mozna było trafić dychę taniej. . Ale tak, mam świadomość, że jesli inflacja jest ponad 5% i dalej idzie w górę to nasze drobne przyjemności też podrozeją.  co nie zmienia faktu, ze ponoć oliwa potaniała. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Matys napisał:

A ja oczywiście w tym roku złożyłem stareńką Hasegawę. No cóż, zawsze można wymienić :D 

Ja właśnie sklejam Hase w okazjonalnym malowaniu "digital camo". Na pierwszy rzut oka model bardzo fajny, ale potem wychodzi dziwnie spasowany kokpit, ślady po wypychaczach w upierdliwych miejscach itp. No i przede mną jeszcze nakładanie tych pancernych kalkomanii na duże nierówne powierzchnie. Pewni to jakoś potnę a część zastąpię farbą.

Morał jest taki, że czasami nie warto się spieszyć z zakupem.

Z drugiej strony, Japończycy tyle robią tych malowań okolicznościowych, że tak jak piszesz zawsze można kolejny dokupić :)

 

Edytowane przez Fixer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, myszaty napisał:

Kurcze gdzie to dorwać...już drugi.

Jak nie kupie to się pochlastam...🤪

Póki co to go nawet na ich stronie internetowej nie ma :woot:

 

Też muszę go dorwać jak tylko będzie dostępny. 

Chociaż i tak pewnie z 80 zł będzie kosztować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.