Skocz do zawartości

Nowości lotnicze w skali 1/72


Solo

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 16.08.2021 o 10:48, bart207skw napisał:

pewnie cena będzie kosmos, ale co tam i tak kupie skoro mam już ah-1z viper to i venom musi być. ale nie zdziwię się jak cena będzie w okolicach nawet 250pln.

 

Może będą na aliexpress? Kupiłem tam 2 modele DreamModel: Chengdu J-20 i AH-1Z Viper,  w sumie za 210 zł, już  z wliczoną  jakąś lepszą przesyłką. Sporo taniej niż w PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Grzego napisał:

 

Może będą na aliexpress? Kupiłem tam 2 modele DreamModel: Chengdu J-20 i AH-1Z Viper,  w sumie za 210 zł, już  z wliczoną  jakąś lepszą przesyłką. Sporo taniej niż w PL.

Ale teraz oclą i ovatują paczkę. Po 1 lipca nie ma zmiłuj.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jostein napisał:

Ale teraz oclą i ovatują paczkę. Po 1 lipca nie ma zmiłuj.

Podobno Aliexpress od lipca już od razu podaje jaka będzie całkowita wartość  zakupu do Polski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Jostein napisał:

Ale teraz oclą i ovatują paczkę. Po 1 lipca nie ma zmiłuj.

 

A to dotyczy wszystkich przesyłek? Wielokrotnie zamawiałem rzeczy z UK, Japonii, Ukrainy czy Chin i nigdy mnie nie oclono, ale w takim razie przestaje się to opłacać... Jakie macie z tym doświadczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Box_front_7206.jpg

 

Całkowicie plastikowy - tym razem bez żywicy. Ponoć z ładnym detalem i dobrym spasowaniem, ale to twierdzenia producenta bo nikt go jeszcze nie widział. Niestety bez austriackich kalek w pudełku. Ja już zamówiłem 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Matys napisał:

Box_front_7206.jpg

 

Całkowicie plastikowy - tym razem bez żywicy. Ponoć z ładnym detalem i dobrym spasowaniem, ale to twierdzenia producenta bo nikt go jeszcze nie widział. Niestety bez austriackich kalek w pudełku. Ja już zamówiłem 😉 

W razie czego, powinienem gdzieś mieć austriackie kalki od Hellera, jeżeli Koledze pasowałyby, mogę odstąpić.

2 godziny temu, Matys napisał:

A to dotyczy wszystkich przesyłek? Wielokrotnie zamawiałem rzeczy z UK, Japonii, Ukrainy czy Chin i nigdy mnie nie oclono, ale w takim razie przestaje się to opłacać... Jakie macie z tym doświadczenie?

Takie przepisy, wszystkie przesyłki spoza Unii, nawet nierejestrowane, przechodzą przez cło. I trzeba placić.

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Jostein napisał:

W razie czego, powinienem gdzieś mieć austriackie kalki od Hellera, jeżeli Koledze pasowałyby, mogę odstąpić.

PrintScale też ma w ofercie, jakoś nie jestem przekonany co do jakości kalek Hellera 😉 Ale dzięki za ofertę.

54 minuty temu, Jostein napisał:

Takie przepisy, wszystkie przesyłki spoza Unii, nawet nierejestrowane, przechodzą przez cło. I trzeba placić.

 

Teoretycznie taki przepis był zawsze, co nie zmienia faktu, że nigdy cła nie zapłaciłem. Pytam bardziej czy rzeczywiście się coś zmieniło w praktyce po tym pierwszym lipca. Zamierzałem sobie zamówić trochę kalek z Hannants a w dalszej części roku parę chińskich modeli z HobbyEasy, ale jak mam dopłacić 23% vatu plus nie wiem ile cła to mi się przestaje kalkulować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Matys napisał:

PrintScale też ma w ofercie, jakoś nie jestem przekonany co do jakości kalek Hellera 😉 Ale dzięki za ofertę.

Teoretycznie taki przepis był zawsze, co nie zmienia faktu, że nigdy cła nie zapłaciłem. Pytam bardziej czy rzeczywiście się coś zmieniło w praktyce po tym pierwszym lipca. Zamierzałem sobie zamówić trochę kalek z Hannants a w dalszej części roku parę chińskich modeli z HobbyEasy, ale jak mam dopłacić 23% vatu plus nie wiem ile cła to mi się przestaje kalkulować.

Ano, zmieniło. Clą i vatują praktycznie wszystko. Zależnie od wartości przesyłki można dopłacić nawet  i ponad sto złotych. Sąsiad za paczkę z UK dopłacał cło i vatu sto czterdzieści parę złotych.

 

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Matys napisał:

Teoretycznie taki przepis był zawsze, co nie zmienia faktu, że nigdy cła nie zapłaciłem. Pytam bardziej czy rzeczywiście się coś zmieniło w praktyce po tym pierwszym lipca.

Tak jest !!!!    skończyło się zakupowe eldorado  :haha:

Od tego lata za wszystko spoza UE (teraz też z UK - o czym wiele osób zapomina) co do mnie przychodzi musiałem dopłacić. Nawet z Rosji czy Ukrainy co mi się do tej pory nigdy nie zdarzało - nawet jak jakaś mała pierdoła co kosztowała do 20zł to standardowo teraz doliczają 8,50zł (płatność przy odbiorze przesyłki na poczcie lub u kuriera)

 

13 godzin temu, Cypis napisał:

Podobno Aliexpress od lipca już od razu podaje jaka będzie całkowita wartość  zakupu do Polski

Nie wiem jak jest na Alibabie bo nie kupuje - ale Ebay teraz od razu przy transakcji "dolicza" odpowiedni podatek więc trzeba mieć to na uwadze żeby nie być zaskoczonym przy płaceniu bo kwota wyliczonego podatku pokazuje się dopiero przy zamówieniu, a nie jest tego mało....

Przykład z ostatniego tygodnia (towar z USA) = zakup za $82.80 + przesyłka (rejestrowana) $8.00 + doliczony z automatu VAT $20.90 , łącznie zrobiło się $111.70        i już się trzeba chwytać za portfel :haha:

 

SORRY ZA OFFTOP   :piwo:

Edytowane przez M.A.V.
  • Confused 1
  • Sad 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, myszaty napisał:

@sianko: kto? gdzie i kiedy?

Ja nie fejzbukowy i mało internetowy więc to forum to dla mnie jedyna kopalnia wiedzy.

Oj słabo eksplorujesz kopalnię 😁 info było już na poprzedniej stronie . Special Hobby SH72416 Potez 25 B2 Polish Jupiter 'Against the Tide'.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, kopernik napisał:

Oj słabo eksplorujesz kopalnię 😁 info było już na poprzedniej stronie . 

Aaa... bo bez obrazka siakeś żółte to umknęło...😁

 No dobra...gdzie to zaklepać??? Ksmodel, martola?!?

 

Edytowane przez myszaty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ile Złotych sobie zaśpiewają za ten model.

 

No cóż. Skoro to polonik i to jedyny dostępny model tego samolotu, to i tak go prędzej czy później kupię i skleję...  

Modelarstwo staje się coraz droższe... 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, myszaty napisał:

Aaa... bo bez obrazka siakeś żółte to umknęło...😁

 No dobra...gdzie to zaklepać??? Ksmodel, martola?!?

 

W KS Model można zamówić, choć jeszcze nie określili ceny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.09.2021 o 06:45, Matys napisał:

Box_front_7206.jpg

 

Całkowicie plastikowy - tym razem bez żywicy. Ponoć z ładnym detalem i dobrym spasowaniem, ale to twierdzenia producenta bo nikt go jeszcze nie widział. Niestety bez austriackich kalek w pudełku. Ja już zamówiłem 😉 

Niejest az tak pienknie.

1/72 - Saab J29F Tunnan by Tarangus Models - released - The Rumourmonger - Britmodeller.com

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.