Skocz do zawartości

Nowości lotnicze w skali 1/72


Solo

Rekomendowane odpowiedzi

Włączę się do zgadywanki. Moim zdaniem to będzie jakaś oczywista oczywistość,  niszowym tematem to chyba by się pochwalili dużo wcześniej. Przy niszowym temacie są małe szanse, że konkurencja robi to samo, albo podchwyci temat. Co innego przy oczywistej oczywistości, tu trzeba być czujnym, wróg nie śpi ! Podchwyci temat i może wypuścić wcześniej, lepszy zestaw ! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam, że jeden z tych 1/72 to zajawkowany swego czasu Mustang D/K. Drugi natomiast to zagadka... Jeśli miałbym myśleć o jakimś nowym gwarantowanym hicie podobnym do P-51 którego w 1/72 brakuje to powiedziałbym, że P-38. Raczej J/L, bo wcześniejsze są cały czas dostepne z RS models. Ale pieniędzy na to bym nie postawił, bo opracowanie Lightninga na zbliżonym do P-51 poziomie to chyba jeszcze nie ten etap dla Army.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, HKK napisał:

Obstawiam, że jeden z tych 1/72 to zajawkowany swego czasu Mustang D/K. Drugi natomiast to zagadka... Jeśli miałbym myśleć o jakimś nowym gwarantowanym hicie podobnym do P-51 którego w 1/72 brakuje to powiedziałbym, że P-38. Raczej J/L, bo wcześniejsze są cały czas dostepne z RS models. Ale pieniędzy na to bym nie postawił, bo opracowanie Lightninga na zbliżonym do P-51 poziomie to chyba jeszcze nie ten etap dla Army.


RSowym badziewiem z przeciętną dystrybucją to bym się specjalnie nie przejmował, ale istnieje ryzyko, że Tamiya się zlituje i zmniejszy swoje 48ki; Japończycy są nieprzewidywalni, a dystrybucyjnie i marketingowo silniejsi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja trzymam kciuki i stawiam na Aichi D3A Val - zgadza się z japońską podpowiedzią, ładnie się skomponuje z Wildcatem, a dobrego modelu 1/72 nie ma, bo Fujimi leży pod względem detalu a Dragon merytorycznie. Poza tym Wojciech Bułhak preferuje oprócz poloników lotnictwo morskie :szczerbol:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, filipsg napisał:

Ja trzymam kciuki i stawiam na Aichi D3A Val - zgadza się z japońską podpowiedzią, ładnie się skomponuje z Wildcatem, a dobrego modelu 1/72 nie ma, bo Fujimi leży pod względem detalu a Dragon merytorycznie. Poza tym Wojciech Bułhak preferuje oprócz poloników lotnictwo morskie :szczerbol:

Ja wiem, że japońskie lotnictowo ma swoich fanów, ale czy Val to byłbaby aż taka lokomotywa sprzedażowa jak Hurri czy Mustang? A nawet Wildcat? Sam fakt, że dobrego modelu brakuje, to jeszcze nie przepis na hicior. Ale kto wie... Pozostaje problem gdzie tu zeskanować oryginał? Japoński trop jest wyraźny, ale obstawiałbym jednak coś bardziej mainstreamowego. Zero chyba odpada, czyli ... nie wiem.

Edytowane przez HKK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu Zero odpada? Z tego co wiem jest swietna Tamiya, ale Arma pokazała ze potrafi zaskoczyć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, HKK napisał:

Ja wiem, że japońskie lotnictowo ma swoich fanów, ale czy Val to byłbaby aż taka lokomotywa sprzedażowa jak Hurri czy Mustang? A nawet Wildcat? Sam fakt, że dobrego modelu brakuje, to jeszcze nie przepis na hicior. Ale kto wie... Pozostaje problem gdzie tu zeskanować oryginał? Japoński trop jest wyraźny, ale obstawiałbym jednak coś bardziej mainstreamowego. Zero chyba odpada, czyli ... nie wiem.

Nie ma już z japońskiego lotnictwa nic, co byłoby mainstreamowe i niezagospodarowane przez innych :) Do skompletowania lotnictwa pokładowego Kido Butai z przełomu '41 i '42 brakuje tylko Val.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, filipsg napisał:

Nie ma już z japońskiego lotnictwa nic, co byłoby mainstreamowe i niezagospodarowane przez innych :) Do skompletowania lotnictwa pokładowego Kido Butai z przełomu '41 i '42 brakuje tylko Val.

Oj tam, zrobią Zero to dobrze się sprzeda 🤑

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thunderbolt i Corsair to też są konstrukcje ze sporymi możliwościami pudełkowania.... To tak w ramach armowej zgadywanki.

 

Edytowane przez Woit
Uzupełnienie treści
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.03.2022 o 20:19, Kolekcjoner WP napisał:

Kwiat wiśni, to może być nawiązanie do kompotu wiśniowego i dostaniemy np jakiegoś czecha 🤣

Może jakiś dwupłat? Attack Squadron, czyli dzisiejsza AH zrobiła ładnego Grummana F2F-1 z żywicy. Temat niszowy, ale dobrze zrobiony wtrysk żyłby na rynku po wsze czasy.  Temat mają rozpracowany, czyli połowa roboty zrobiona. Obrazek z kwiatami wiśni sprawia, że jednak  skłaniam się do kompotu wiśniowego, przefermentowanego i przepędzonego.  Samolot będzie zielony. Zgniło-zielony. Przynajmniej częściowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iskar BR 200 ! Stąd wyprzedaż starych dwupaków ,  teraz zrobią dwupak z dwoma wersjami😁 i Jak 9.  Choć moje typy są raczej do du... jak zapowiadali Fokkera to stawiałem na PWS 10 !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Woit napisał:

Thunderbolt i Corsair to też są konstrukcje ze sporymi możliwościami pudełkowania.... To tak w ramach armowej zgadywanki.

 

Ech, dajesz mi nadzieję na poprawnego Corsaira -5N z Korei...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kopernik napisał:

.  Choć moje typy są raczej do du... jak zapowiadali Fokkera to stawiałem na PWS 10 !

 

PWS 10 by się przydał w plastiku, bo obecnie to tylko żywice, albo bialy kruk w postaci modelu RPM... 

Jego wątek hiszpański przyniósłby mu duże zainteresowanie. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.