Skocz do zawartości

Nowości lotnicze w skali 1/72


Solo

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 23.02.2022 o 20:56, Marek K napisał:

Zapewne za chwilę jakiś AZ lub RS go wyda za mniejszą kasę.

 

AZ /KP może  czy RS  się skusi wątpię. Kora ma ceny lekko zaporowe ale ..produkt już jest na rynku ( a temat  raczej lekko niszowy)   i  ze tak powiem   juz  temat zajęty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Kolekcjoner WP napisał:

Nareszcie ktoś wypuścił polskich figurki polskich pilotów!

jest tez parka pilotow z white stork minatures

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.03.2022 o 19:22, dedrey napisał:

AZ /KP może  czy RS  się skusi wątpię. Kora ma ceny lekko zaporowe ale ..produkt już jest na rynku ( a temat  raczej lekko niszowy)   i  ze tak powiem   juz  temat zajęty

Jak na razie, od kilku lat żaden z tematów KORA we wtrysku nie został  powielony przez RS czy KP/AZ... Chyba się raczej nie zanosi. RS robi swoje mastery i raczej bardzo wybiórczo, bo modele to nie jest główny zarobek i zainteresowanie właściciela firmy.  AZ/KP/Legato/Silver/.../.../ (czyli p. Muzikant) skupuje stare formy i/lub robi ulepki (bo modelarz wszystko kupi - jego słowa z jednego ze spotkań), ale te z KORY byłyby dla niego za drogie i ryzykowne. Modele KORY we wtrysku - Dewoitine D.27, FIAT CR-20 czy Fairey'e dobrze wyglądają na ramkach, przy sklejaniu trzeba trochę szpachli i odtwarzania linii podziału, ale są... i alternatywy nie ma i pewnie długo nie będzie. Nie jest prawdą, że można doczekać się wszystkich modeli jakie by się chciało. Kilku moich kolegów - sklejaczy (których już tu nie ma) o tym wie...

Edytowane przez obłok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek...zrobią kopie  i będzie wyglądała ja zrobiona z  ..mydła..i to jak dobrze im wyjdzie( zobacz jak wyglada  Comet, D501. większość pierwszowojennych..oć tu troche lepiej ale  i tak mega uproszczone)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe połączenie . A swoją drogą, to dla mnie mogą wydawać cuda, ja nie kupię. Mam nadzieję, że koledzy też. To są moje prywatne sankcje.

zvezda.jpg

Edytowane przez kopernik
  • Like 3
  • Haha 2
  • Confused 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Japoniec będzie:

 

Screenshot_20220314-180736_Facebook.thumb.jpg.3e02591e3bda2f56d8b50ed0aa4701f0.jpg

 

Oby tylko nie kolejny masowo wydany model, tylko coś ciekawego, co miało kilka wersji produkcyjnych. 

Nie mam pojęcia co zaproponować, bo na japońcach się nie znam.

 

A druga nowość, to myślę, że wydadzą jakiegoś bombowca, bo jeszcze ich nie ruszyli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kolekcjoner WP napisał:

Japoniec będzie:

 

Screenshot_20220314-180736_Facebook.thumb.jpg.3e02591e3bda2f56d8b50ed0aa4701f0.jpg

 

Oby tylko nie kolejny masowo wydany model, tylko coś ciekawego, co miało kilka wersji produkcyjnych. 

Nie mam pojęcia co zaproponować, bo na japońcach się nie znam.

 

A druga nowość, to myślę, że wydadzą jakiegoś bombowca, bo jeszcze ich nie ruszyli.

Jak Japoniec, to Hayate 💪.

Pozdrawiam, Przemek

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, martinello napisał:

ARMA HOBBY zapowiada dwie nowości w 1:72.

Jedną ogłoszą w piątek 18.02.2022, drugą w czerwcu lub wrześniu. Ktoś ma przypuszczenia co to będzie ?

Skąd tak dokładne info? Na Fb i instagramie jest tylko zapowiedź nowości, która ukaże się w ciągu kilku najbliższych tygodni.

 

40 minut temu, Kolekcjoner WP napisał:

Japoniec będzie:

 

Screenshot_20220314-180736_Facebook.thumb.jpg.3e02591e3bda2f56d8b50ed0aa4701f0.jpg


We wpisie AH nic takiego nie jest napisane. Równie dobrze ten kwiat wiśni na grafice może być zmyłką  i w rzeczywistości nawiązuje do wiosny. 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie z AH przyszedł mail o takiej treśći:

 

thumb_56-Mustang-banner-1.jpg

Witaj Sławomirze,

Początek roku w Arma Hobby upłynął na cichych przygotowaniach kolejnych modeli. Udało nam się przyspieszyć prace w narzędziowni. Z kolei wojna na Ukrainie zaburzyła nasze działania, wielu z nas zaangażowało się w pomoc humanitarną w przyjmowaniu uchodźców, przywożeniu ich znad granicy i znajdowaniu miejsca dla poszkodowanych przez wojnę oraz dostarczaniu zaopatrzenia potrzebującym.

W związku z rosyjską agresją zdecydowaliśmy się zawiesić wypuszczenie modelu Hurricane Mk IIa/b/c w barwach sowieckich. Nie mamy serca promować teraz lotnictwa z czerwona gwiazdą. Możliwe że wrócimy do tego zestawu po zakończeniu wojny.
spring-is-coming-2022.jpg
W tym tygodniu, w piątek, zapowiemy wiosenną nowość Arma Hobby w skali 1/72, której wysyłki planujemy na sam początek kwietnia. Kolejny model jest planowany na czerwiec. Będzie to albo Hurricane Mk IIc 1/48 albo kolejny nowy model 1/72, zależnie od postępów narzędziowni. Jeżeli Hurricane nie będzie wtedy gotowy – przeniesiemy go na wrzesień. Jeżeli będzie gotowy, to na wrzesień przesuniemy model 1/72. W czasie wakacji nie planujemy wdrażać modeli z nowych form.

Model garbatego Mustanga zostanie jeszcze wypuszczony w dwóch pudełkach. Wersja rozpoznawcza F-6C Mustang Expert Set (cztery malowania, jedno francuskie i trzy amerykańskie) w maju, a P-51 B Mustang Model Kit (dwa malowania USAAF) w czerwcu.

W oczekiwaniu na wiosenną nowość Arma Hobby zapraszam do obserwowania nas na Facebooku i na Instagramie i komentowania na blogu armahobbynews .

Pozdrawiam
Wojtek Bułhak
Arma Hobby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.