Skocz do zawartości

MiG-21 MF Eduard 1/72


Psar77

Rekomendowane odpowiedzi

Nadejszła wiekopomna chwila - skończyłem i poddaję pod osąd.

O modelu już wystarczająco dużo napisano więc oszczędzę wam elaboratu :-) Ogólnie jak to w każdym modelu jest kilka rzeczy, które można było zrobić lepiej, ale na dzień dzisiejszy na tyle mnie stać. Może jeszcze coś poprawię przed Bytomiem ale na razie emocjoalnie jestem już zaangażowany w Tomcata więc jest jak jest.

Czyli tak:

KO9gnTA.jpg

6YOPdZy.jpg

6gNHI8y.jpg

bvOQsuk.jpg

moZCRY1.jpg

TJpj4id.jpg

E3hJ1aJ.jpg

h03vHP9.jpg

bOHot6S.jpg

DUJoblB.jpg

AkMnU2a.jpg

ISYlLqi.jpg

5mLXvpv.jpg

yQ57Hrw.jpg

3plybCg.jpg

GCxKXdZ.jpg

  • Like 17
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Solo napisał:

Gryzie w oczy chropowata powierzchnia, to jednak nmf, więc powinien być jak metal: gładki.

Też mnie to gryzie podobnie jak kilka innych mankamentow, ktore posiada. Ale pamietaj tez, że to 72 a więc nieduży model. Makro jest oczywiście bezlitosne i pokazuje wszystko ale na żywo nie rzuca się to tak w oczy. Dzięki za konstruktywną krytykę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, rudy0007 napisał:

Szkoda tylko trochę, że wybrałeś srebrny, a nie jakiś bardziej egzotyczny kamuflaż :super:

Dzięki ! Wiem, że może nudny, ale dla mnie srebrny 21szy z szachownicami to symbol naszego lotnictwa z czasów mojego dzieciństwa - musiałem mieć takiego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Psar77 napisał:

Wiem, że może nudny, ale dla mnie srebrny 21szy z szachownicami to symbol naszego lotnictwa z czasów mojego dzieciństwa - musiałem mieć takiego ?

Ja kupiłem kiedyś swojego bisa w 48 i jeśli go kiedyś zrobię, to na pewno też będzie polski i srebrny. Coś jest w tych ołówkach, choć kiedyś wydawały mi się masakrycznie brzydkimi samolotami. :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Psar77 napisał:

Wiem, że może nudny...

Może odrobinkę :bleh: Najważniejsze, że świetnie sklejony i pomalowany jak dla mnie.

A jeżeli mój pierwszy srebrny model wyjdzie tak dobrze jak Tobie, to będzie wielki sukces :piwo:

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mnie to gryzie podobnie jak kilka innych mankamentow, ktore posiada. Ale pamietaj tez, że to 72 a więc nieduży model. Makro jest oczywiście bezlitosne i pokazuje wszystko ale na żywo nie rzuca się to tak w oczy. Dzięki za konstruktywną krytykę
Model swietny. A ta chropowatosc to skad sie wziela? Czy przed ostatecznym malowaniem trzeba przepolerowac powierzchnie? Sam przymierzam sie do modelu nmf i tez sie obawiam, ze nie wyjdzie. Sukcesem bedzie jak uda mi sie uzyskac choc w polowie taki efekt jak na Twoim MiGu.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, sebastain napisał:

Model swietny. A ta chropowatosc to skad sie wziela? Czy przed ostatecznym malowaniem trzeba przepolerowac powierzchnie?

Dokładnie - powinienem przepolerować bo tam gdzie widać to się osadził pigment z podkładu Alclada. Ale ja w ogóle zrobiłem błąd, że kladlem srebrny na matowy podkład. Powinno się kłaść na błyszczący. No ale teraz już to wiem. Btw- to mój pierwszy model malowany metalizerami ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba się, biorąc poprawkę na skalę chropowatość powierzchni ma tu znaczenie marginalne, bo już z odległości pół metra tego nie widać. Ale znalazłem coś co mi się nie podoba! Sukces!

Mianowicie koła. Nie wiem czy żywica, prawdę powiedziawszy ostatnio ze względu na popularność ołówka w 1/72 ciężko się połapać, ale można było z nimi coś zrobić. Wszystko ładnie wygląda i tylko opony bez ugięcia krzyczą, że to model. Wydaje mi się, że już lekkie podpiłowanie dałoby lepszy efekt.

 

:super:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są lekko podpiłowane ale może za lekko ? Koła zestawowe bo generalnie miał być prosto z pudełka, ale koniec końców i tak uzbrojenie poszło z żywic. I tak będzie w kolejnych modelach bo jestem nieuleczalnym fanem dodatków ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się I może kiedyś też się skuszę zrobić "srebrnika". Zwróć uwagę że na stateczniku szachownica przykrywa linie podziału blach. Następnym razem warto by podziałać płynem do zmiękczania kalek i zapuścić tam jakiegoś washa. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, bazylms napisał:

Podoba mi się I może kiedyś też się skuszę zrobić "srebrnika". Zwróć uwagę że na stateczniku szachownica przykrywa linie podziału blach. Następnym razem warto by podziałać płynem do zmiękczania kalek i zapuścić tam jakiegoś washa. 

Dzięki ? Działałem tam płynem, ale coś słabo sobie poradził - nie wiem czy się może nie przeterminował ... Może następnym razem najpierw je przetnę po linii....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z bliska można wypatrzeć jakąś chropowatość powierzchni, ale najlepsze jest to, że jak patrzę na pierwszą fotę i nie skupiam wzroku na krańcach podstawki to widzę prawdziwego 21 na lotnisku, też tak macie? ? 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.