Skocz do zawartości

Koniec Wingnut Wings


shadowmare

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, Bobek napisał:

w sumie zabawne by było gdyby wingnutom skoczyła na tyle sprzeda żeby wyszli na prostą :lol:

Nie zdziwilbym sie ze im sprzedaz podskoczy. Sam chcialem wziac 1 szt ale za duzo mam modeli i musze troche pokleic zanim cos kupie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ewentualny wzrost zakupów w Europie, czy USA im już nie pomoże. To co jest aktualnie w sklepach, gdzie jeszcze można robić zakupy, to już dawno zapłacone, a z ich własnego sklepu w NZ nie można teraz kupować, bo mają lockdown i nie ma komu realizować zamówień. Poza tym całą załogę, w tym projektantów, już zwolnili w minioną środę. Aktualnie nie wiadomo zupełnie, kto zarządza ciągle jeszcze istniejącą stroną www, na której obiecują, że wcześniej złożone zamówienia będą kiedyś zrealizowane - nie wiadomo kiedy i przez kogo. Podejrzewa się, że jedynym powodem, dla którego nie ma nigdzie oficjalnej informacji o upadku firmy i wystawieniu form, projektów, itp. na sprzedaż, jest troska o PR sir Petera Jacksona. Dla niego to było tylko hobby, drobny element imperium finansowego, podobnie jak Vintage Aviator (też zwolniono większość załogi, zaprzestano wszelkiej pracy projektowej, ograniczają się jedynie do utrzymania stanu posiadania zbudowanych replik). Podejrzewa się, że ma on w tej chwili ogromne kłopoty związane z jego głównym źródłem dochodów, czyli branżą filmową. Więc każdy kwiatek o upadku jakiejkolwiek jego firmy, choćby hobbystycznie traktowanej, nie jest mile widziany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na fakty to sobie możemy czekać do końca świata. Podejrzewam, że wszyscy zwolnieni musieli podpisać klauzulę, że nie będą zdradzać żadnych tajemnic. Także takich - jaki model był planowany pod tajemniczym numerem 32075.

Ekipa została zwolniona, ale firma formalnie istnieje. I taką istniejąca firmę prawdopodobnie ktoś kupi, w całości albo w kawałkach. I w takiej sytuacji można dostać lepszą ofertę niż przy pozbywaniu się masy upadłościowej. Czy to nieuczciwe? Każdy sobie może mieć swoje zdanie na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Jestem zwolennikiem wolności gospodarczej, ale tego typu podejście mnie mierzi. Moja firma i jak będę miał ochotę, to ją zamknę. Klientom i pracownikom nie muszę się z tego tłumaczyć. Przy czym na stronie firmy wisi dalej komunikat będący ohydną ściemą. Zwykły brak szacunku do ludzi. Wolność bez odpowiedzialności to chory koncept.

Edytowane przez HKK
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
9 minut temu, Frankie napisał:

No to już wiadomo dokąd pojechały formy z Wingnut Wings.

Że na złom nie pojechały to było pewne, nie było pewne ile czasu upłynie zanim ponownie wypłyną . I oto są !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.06.2020 o 00:24, kopernik napisał:

Że na złom nie pojechały to było pewne, nie było pewne ile czasu upłynie zanim ponownie wypłyną . I oto są !

NIc z tych rzeczy. To sobie zrobił Meng a formy z WnW jak cwierkaja na podcastach ci co maja kontakt - Weta ( czyli własciciel WnW) nie pozwoli nikomu bawić sie swoimi zabawkami jeszce długo. Ci co wiedzą co sie u nas stało z formami do Mi-2 w 48, wiedzą o co chodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc jednak zainteresowani czekają. Ale mają już alternatywę, nie wiem na ile mocną ale właściciel form musi być czujny. Jak nie wyczuje momentu to może wywalić to na złom ! A co się tyczy Mi 2 Aero ( Aeroplast) to nikt nic nie wie ( chodzi nie tylko z Mi 2 ale o całość produkcji ) , podobnie było a AJ MODEL ( ich formy już ponownie pracują i Sokoły są dostępne ). Ciekawe jak potoczy się historia ARDPOL (w tym przypadku formy mogły wyzionąć ducha). Według mnie, każdy producent podejmujący decyzję o zaprzestaniu produkcji jakiegoś modelu ma ukryty cel. W przypadku małych chodzi zapewne o podbicie ceny narzędzia do produkcji wyprasek. Wydaje mi się, że  jeśli produkcja modelu nie przynosi spodziewanego zysku to sprzedają potencjał spodziewanego zysku ( forma) lub produkują dalej, ale nie zamierzam z tego żyć (pomalutku wycofuję zainwestowane pieniądze ). Bezproduktywne trzymanie form w chwili obecnej jest nonsensem i w zasadzie skazuje posiadacze na bezpowrotną stratę. Jeśli Wingnut Wings  nie są zainteresowani dalszą produkcją i nie chcą sprzedać form to może jakiś spec od biznesu powie o co chodzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, kopernik napisał:

Bezproduktywne trzymanie form w chwili obecnej jest nonsensem i w zasadzie skazuje posiadacze na bezpowrotną stratę. 

Ale to właściciel decyduje co chce zrobić ze swoimi pieniędzmii jeśli wywali formy do szopy/piwnicy/magazynu (tak jak Aeroplast) bo nikt mu nie chce dac tyle pieniedzy ile za nie chce to po prostu tych modeli nie będzie i już. nie wiem czy formu aeroplasta po tym leżakowaniu jakie w tej chwili przebywają, będa do odratowania w sensownych pieniądzach. 

A meng po prostu zrobił nowe formy bo wziął do siebie byłego pracownika WnW. Czy będzie dalej cośz IWŚrobił ? nikt nie wie. Formy leżą w Chinach i nikt poza WnW ich nie może  wykorzystywać. Znając ich podejście do dzielenia sie tymi formami/projektami ( znam co najmniej dwie formy, które chciały się z nimi dogadac co do mozliwości przeskalowania modeli do 48 i puszczenia ich) to nie sądze żebyśmy szybko te modele zobaczyli. tym bardziej że firma nie przynosiła dochodów, tylko była sponsorowana. Także raczej kolejka chętnych  po te formy nie stoi...

Edytowane przez Qz9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Qz9 napisał:

NIc z tych rzeczy. To sobie zrobił Meng a formy z WnW jak cwierkaja na podcastach ci co maja kontakt - Weta ( czyli własciciel WnW) nie pozwoli nikomu bawić sie swoimi zabawkami jeszce długo.

Według wszechwiedzących to wygląda nieco inaczej ...

12.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie wszechwiedzących, każdy może sobie takie rozpiski robić na scalemates, zwracam uwagę, że  Dreidecker nigdy nie został przez WnW dokończony, więc cały graf jest do luftu.  Jackson ma potężne długi i nie wykluczone, że rozliczyl sie częściowo pozostawiając projekt i formy u Menga, przecież WnW outsorcował produkcje form i wyprasek w Chinach. Generalnie to wszystko śmierdzi na kilometry a Jackson ma jescze sprawę o zwrot potężnych pieniedzy z dotacji od rządu NZ i nikt za bardzo nie chce mówić o co chodzi. Ostatnio byl o tym podcast na forum wingnutowców i znowu jeszcze wieksze zamieszanie jest po nim. Ale juz sie zaczely watki, co ma zrobić Roden w 32 gdyby wrócił do tematow, więc nadziei na cud i zmartwychwstanie już nawet w krainie kangurów nie ma a oni byli blisko WnW... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Wygląda to trochę jakby wyprzedaż resztek magazynowych 😞

Trzymam kciuki, żeby w tym, czy innym set-upie WWI 1:32 na tym poziomie był kontynuowany. Jak na razie to tylko Copper State Model oraz Meng.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem na Large Scale Planes , to wynika, że raczej to jest wyprzedaż pozostałości magazynowych. Niestety...

Meng - to za wyjątkiem silnika - projekt WNW i to jest widać na pierwszy rzut oka. Mam go. Cudo.

Copper State Model nigdy w ręku nie miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
W dniu 23.02.2021 o 16:44, Radzio65 napisał:

 

Copper State Model nigdy w ręku nie miałem.

Mam, posiadam, jest bardzo ok. Trochę dospamuję:

Super zapowiedzi z Copper State Model

 

 

We are planning to release several 1/32 models and those would be Caudron G.III and the next one Bristol Scout (an important machine). Sopwith Baby is on the bench but will be out in 2022 and not in 2021

 

1/32 Line
32006 Caudron G.III
32007 Bristol Scout
32008 Sopwith Baby

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
  • 1 year later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.