Skocz do zawartości

Koniec Wingnut Wings


shadowmare

Rekomendowane odpowiedzi

Solo, zastanowiłeś się co piszesz.? Czy myślisz, że świat się kręci tylko wokół jetów.? Otóż nie. Interesuję się szkutnictwem, ale dla mnie Informacja, że Wingnut Wings sie zamyka jest smutna. I myślę, że nie tylko dla mnie. Ich modele są świetne. !!!!1

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem padały i nie jest wykluczone, że WNW też. Moje wątpliwości budzi fakt, że nie dzieje się to z dnia na dzień, a informacje płyną na razie wyłącznie z for internetowych, a nie ze źródła. W przypadku zakończenia działalności WNW, informacja powinna pojawić się przede wszystkim na ich stronie internetowej. Tam stety ciągle najnowsze modele planowane są na 2020, a w temacie upadłości cisza. Fokker Dr1, HP 0/100, Lancaster, to nie projekty 3D ale już gotowe formy wtryskowe, czyli istotna w bilansie firmy inwestycja w $. Wątpię, aby PJ traktował biznes jak loterię: wyjdzie, albo nie. 

Przedmiotowy news jest natomiast idealny, aby spowodować masową sprzedaż tego, co jest w magazynach hurtowni i sklepów. Życzę sobie, abym się nie mylił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto zwrócić uwagę na to że czeka nas prawdopodobnie jeden z największych kryzysów naszych czasów (oby nie, daj Boże), w trakcie którego upadek takiej małej firmy jak WW może być tylko początkiem niezłego Armagedonu w branży modelarskiej. Obym nie miał racji, ale złote czasy branży mogą już odchodzić w przeszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Solo napisał:

Obym nie miał racji, ale złote czasy branży mogą już odchodzić w przeszłość.

Niestety Możesz mieć rację.Jak ludzie będą bez pracy to modele będą ostatnią rzeczą którą kupią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą: dopiero teraz przeczytałem ich oficjalne ogłoszenie na stronie. Chłopaki piszą wyraźnie że firma jest zamknięta w związku z zarządzeniem władz, związanymi z koronawirusem.
Jak setki tysięcy firm w Polsce.
Jeśli to jest jedyne oficjalne źródło "pewnej" informacji że WW odwaliła kitę, to trochę to przedwczesne, czyż nie?

2020-04-16_18-18-31.jpg

Edytowane przez Solo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, Dave Wilson - administrator forum ww1aircraftmodelling, gdzie pojawiła się informacja o ostatecznym zamknięciu WNW, jest na pewno dobrze poinformowany. Znam to forum bardzo dobrze, DW nigdy nie pisał niesprawdzonych informacji. Jeśli pisze, że Richard Alexander, obecnie już były szef WNW, poinfirmował go, że firma znika, to ja mu wierzę. Z wielkim smutkiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Usul napisał:

Ja profilaktycznie zamówiłem kilka wingnutów, strasznie mi się ten klimat podoba, a boję się, że za kilka miesięcy ceny moga być sporo wyższe..

exito podnioaslo cene o jakies 15% :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Bobek napisał:

exito podnioaslo cene o jakies 15% :)

wiem, na szczęście mam u nich rabat, więc trochę mniej boli... Ale nie mogłem się powstrzymać - Albatros D.V, Sopwith Triplane czy Gotha G1 są tak ikonicznie i ładne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.04.2020 o 19:38, Solo napisał:

Warto zwrócić uwagę na to że czeka nas prawdopodobnie jeden z największych kryzysów naszych czasów (oby nie, daj Boże), w trakcie którego upadek takiej małej firmy jak WW może być tylko początkiem niezłego Armagedonu w branży modelarskiej. Obym nie miał racji, ale złote czasy branży mogą już odchodzić w przeszłość.

Jestem bardzo ciekaw co dla branży z tego wyjdzie w dłuższej perspektywie. Airfix póki co chwali się, że ma świetną sprzedaż swoich modeli, bo Anglicy podczas lockdownu wracają do starego hobby... kto wie, może od masowego siedzenia w domach modelarstwo zyska na popularności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, filipsg napisał:

Jestem bardzo ciekaw co dla branży z tego wyjdzie w dłuższej perspektywie. Airfix póki co chwali się, że ma świetną sprzedaż swoich modeli, bo Anglicy podczas lockdownu wracają do starego hobby... kto wie, może od masowego siedzenia w domach modelarstwo zyska na popularności?

w sumie zabawne by było gdyby wingnutom skoczyła na tyle sprzeda żeby wyszli na prostą :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.