Skocz do zawartości

Kołowy Wóz Wsparcia Ogniowego na podwoziu KTO Rosomak (SCIENCE FICTION) - IBG Modles, Trumpeter, AFV Club 1/35


M.J.89763

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.
Tym razem przedstawiam pojazd typu science fiction. Konfiguracja wozu jest całkowicie fikcyjna, stworzona przeze mnie :glupek:. Ciekawy jestem Waszego zdania na temat takich "wynalazków" :stolek:.
Model przedstawia Kołowy Wóz Wsparcia Ogniowego (niszczyciel czołgów) na podwoziu KTO Rosomak. Wyposażony jest w wieżę Oto Melara Hitfact LRF z armatą kalibru 105 mm. Dodatkowo wieża została "doposażona" w zdalnie sterowany moduł uzbrojenia Kongsberg M151 "Protector" z WKM 12.7 mm.
Podstawą modelu jest KTO Rosomak OSS-M produkcji IBG Models. Wóz ma zrobione skrętne osie kół oraz składane lusterka. Z dodatków do wozu użyte zostały koła z ugięciem opon Michelin oraz lina wyciągarki z Eureka XXL, a także kalkomania z Toro Model (tabliczki, oznaczenia).
Dodatkowo na wieży jest antena z postawą Master Model. Wieża Hitfact LRF 105 mm pochodzi z zestawu B1 "Centauro" 3rd series firmy Trumpeter zmodyfikowana została poprzez zamontowanie RWS M151 "Protector" produkcji AFV Club. Moim zdaniem wieża ta świetnie komponuje się z KTO Rosomak ze względu na to, że jest niska... i fajnie wygląda :D.
Z elementów wykonanych samodzielnie mamy światła mijania i pozycyjne z tyłu - diody LED smd 0603, rurki zawieszenia hydropneumatycznego, przewody hamulcowe i pneumatyczne wraz z osłonami na wahaczach, klamka włazu kierowcy, przewody (rurki) paliwowe w tylnej części pod kadłubem oraz skrzynie w miejscach pędników wodnych.   
To tyle, poniżej galeria tego "wynalazku". Jak pisałem powyżej ciekaw jestem czy taki pojazd przypadnie Wam do gustu czy też nie :). Pozdrawiam.

1.thumb.JPG.f1225a40b20bd5bae59cce3f8329b72c.JPG

2.thumb.JPG.e096f961eb21dc50e62b955aa388eef1.JPG

3.thumb.JPG.b8426f423e651a6448f094db31c81662.JPG

4.thumb.JPG.7acd0fb53d2edc90df7e9b2235adcdbc.JPG

5.thumb.JPG.50aff9f156654a3ffa56e8f2a834c369.JPG

6.thumb.JPG.a1bc9f2894dd682bae9d5c7d0648aa86.JPG

7.thumb.JPG.58b52268f87901b8b81fca37b9da6803.JPG

8.thumb.JPG.e1f633362acee0f97385888d98108408.JPG

9.thumb.JPG.f184cad63e097171d90444f645d063dc.JPG

10.thumb.JPG.9c5d1d04528c211c15d7cbf903220404.JPG

11.thumb.JPG.20e6001cd7e1fe94e169a33388c0a21a.JPG

12.thumb.JPG.c5262503662541bcc93a0a825e6cbdb4.JPG

13.thumb.JPG.8cddb6468b55239672ebe41562f2b28b.JPG

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcami - model zajefajny i elegancko przybrudzony. Celowość budowy takiego sf to inna sprawa, ale jeśli miałeś z tego fun, a to najważniejsze, to jestem na TAK! Mimo Sf to cała koncepcja trzyma się kupy!
 

Edytowane przez mandrivecs
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model fajnie zrobiony i ubrudzony:super: Proponuję opatentować pomysł żeby agenci innego wywiadu nie ukradli :lajkonik:  lub niektórym Panom się przywidzialo że już wprowadzono na uzbrojenie:banan:

Edytowane przez Adamo722
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, _OldMan_ napisał:

Zajebisty, lubię takie wynalazki. :super:

Popieram kolegę w całej rozciągłości.

SF, czy nie SF ale podobają mi się takie koncepty, zwłaszcza, że prezentuje się zdecydowanie ciekawiej, niż w pozostałych seryjnych odsłonach.

Brawo Ty! :piwo:

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Serdeczne dzięki za wszystkie komentarze. Cieszę się bardzo zwłaszcza z tak pozytywnych komentarzy jeśli chodzi o samo wykonanie modelu w tym "weatheringu". Model powstał dla "funu" a sama koncepcja narodziła się w trakcie składania modelu Rosomaka, który początkowo miał być z OSS-M. Fajnie, że też tak myślicie, że jest w nim doza realności i całość współgra ze sobą pomimo że jest to SF. Na tym mi zależało.
Dzięki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję odwagi i pomysłu. Pięknie wykonany model ROSOMAKA w wersji z przyszłości. Próby wdrożenia tego typu niszczyciela czołgów do WP, na podwoziu kołowym już podejmowano.  Jednak żaden prototyp niestety nie doczekał się seryjnej produkcji.  Tak samo jak trwająca bez mała 10 lat próba zintegrowania PPK Spike z wieżą HITFIST-30P. 

Cały czas jesteśmy w fazie analityczno-koncepcyjnej, albo w fazie dialogu technicznego.

 

 

 

 

Edytowane przez robertmodelarz
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bazylms napisał:

Świetnie wykonany. Brudzenie takie jakie chciałbym umieć robić. 

Dzięki bardzo. Ciesze się ze nie przesadziłem z brudzeniem tym razem :D

 

 

2 godziny temu, robertmodelarz napisał:

Gratuluję odwagi i pomysłu. Pięknie wykonany model ROSOMAKA w wersji z przyszłości. Próby wdrożenia tego typu niszczyciela czołgów do WP, na podwoziu kołowym już podejmowano.  Jednak żaden prototyp niestety nie doczekał się seryjnej produkcji.  Tak samo jak trwająca bez mała 10 lat próba zintegrowania PPK Spike z wieżą HITFIST-30P. 

Cały czas jesteśmy w fazie analityczno-koncepcyjnej, albo w fazie dialogu technicznego.

 

Dzięki za pozytywną opinię. Właśnie na Wilku wzorowałem się robiąc kamuflaż :)
Ważne, że koncepcja okazała się słuszna wink4

Edytowane przez M.J.89763
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się podoba :super:. Detal, brudzenie, lampki - super. Sylwetka bardzo zgrabna i wg mnie Rosomak prezentuje się lepiej niż z wieżami pokazanymi na zdjęciach przez kolegę robertamodelarza. Może by tak jednak pogadać z Włochami...?.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, TAW napisał:

Można by to sprzedać na jakichś targach uzbrojenia ? Bardzo ładnie i pomysłowo wykonany model. Podoba się.

Dzięki :D . To musiałbym, tak jak kolega Adamo722 napisał, chyba opatentować go :lol:

 

 

5 godzin temu, Rack napisał:

Bardzo mi się podoba :super:. Detal, brudzenie, lampki - super. Sylwetka bardzo zgrabna i wg mnie Rosomak prezentuje się lepiej niż z wieżami pokazanymi na zdjęciach przez kolegę robertamodelarza. Może by tak jednak pogadać z Włochami...?.

:D Dzięki. Wg mnie też lepiej wygląda. Ale wygląd to nie wszystko :wink:

 

 

4 godziny temu, push-up78 napisał:

A czego tam używał do zrobienia kamo czym maskował?Fajnie wygląda to szablonowe, nie z ręki aerkiem z rozmytymi obwódkami.

Dzięki :D
Kamuflaż maskowany za pomocą wałeczków z Patafixu. Rosomaki mają dość ostre odcięcia kolorów kamo, także w tej skali bez maskowania było by ciężko to uzyskać. Choć robiłem już kamuflaż z ręki aerografem bez maskowania na modelach F-16.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest naprawdę dobry model :super: Począwszy od pomysłu, poprzez wykonanie (malowanie i budzenie!), skończywszy na porządnych zdjęciach. Nie lubię pojazdów wojskowych przerabianych na sci-fi, a tu chyba pierwszy raz mi się spodobało.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z przedmowcami co do wykonania i projektu. Dodam tylko ze potrafisz sprzedac swoj projekt bardzo dobrymi zdjeciami. Fotografowanie pojazdu z perspektywy stojacego czlowieka a  nie zabawki  ktora stoi nas stole robi swoje.

(przepraszam ze  nie ma znakow interpunkcyjnych cos  mi porypalo z klawiatura)

Edytowane przez seven up
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kubisz napisał:

I to jest naprawdę dobry model :super: Począwszy od pomysłu, poprzez wykonanie (malowanie i budzenie!), skończywszy na porządnych zdjęciach. Nie lubię pojazdów wojskowych przerabianych na sci-fi, a tu chyba pierwszy raz mi się spodobało.

Dzięki bardzo :) . Pomysł dość spontaniczny i fajnie, że wyszedł :banan:
 

Godzinę temu, seven up napisał:

Zgadzam sie z przedmowcami co do wykonania i projektu. Dodam tylko ze potrafisz sprzedac swoj projekt bardzo dobrymi zdjeciami. Fotografowanie pojazdu z perspektywy stojacego czlowieka a  nie zabawki  ktora stoi nas stole robi swoje.

(przepraszam ze  nie ma znakow interpunkcyjnych cos  mi porypalo z klawiatura)

Dzięki również. Podobają mi się właśnie takie zdjęcia, jak to się określa "z żabiej perspektywy". Model wygląda wtedy na większy obiekt i jakoś tak bardziej realnie. Tak mi się wydaje. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.