Skocz do zawartości

Spitfire Mk.VIII - Eduard 1:48


barszczo

Rekomendowane odpowiedzi

Z małym opóźnieniem melduję się z galerią: Spitfire Mk.VIII Fargo Express Lelanda Mollanda z 308 dywizjonu USAF we Włoszech, początek 1944 roku. Model Eduarda, budowa bezproblemowa poza kilkoma ogólnie znanymi momentami. Dołożony żywiczny zbiornik dodatkowy Eduarda. Malowany farbami MRP, Gunze H i C, Tamiya, maziany specyfikami AK, kredkami i suchymi pastelami:

DSC02776.JPG.9de73b7b9acf9316ac554200a7c896cb.JPG

DSC02778.JPG.391b72b5d33d2e77c6bd4837e69ccecf.JPG

DSC02781.JPG.83595907d87a7593beae3ef3b39c2823.JPG

DSC02782.JPG.72ef32dbe1295504738edea284ce81a9.JPG

DSC02784.JPG.d9269c743d5cb9a17191b3f768a27efa.JPG

DSC02785.JPG.aa752a85fe637662aec195fbd33f41e3.JPG

DSC02786.JPG.fe76095948bdb2d892a26768f653a10d.JPG

DSC02787.JPG.9e5bb4f9484b894781ae75cc7c6a8e31.JPG

DSC02788.JPG.716c32b43eeeed96fa84acb6b6ceac25.JPG

DSC02789.JPG.8d90e47e426df1df2cac70b0492686a3.JPG

  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model prezentuje się bardzo ładnie. Miła dla oka próba podkreślenia śladów eksploatacji przy naklejkach na wyloty Browningów. Światło pod kadłubem powinno być bursztynowe w kolorze. Brakuje też zaślepki na wylot rakietnicy. Jeśli port Plesseya miałby być niezaślepiony, to i tu musiałyby pojawić się ślady po klejeniu i odrywaniu, o 'dziurze' w poszyciu nie wspominając. Mam nadzieję, że to obiektyw i perspektywa robią złą robotę i podwozie nie jest skoszone, jak sugerują to zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo wszystkim za pozytywny odbiór wink4.

3 godziny temu, greatgonzo napisał:

Brakuje też zaślepki na wylot rakietnicy.

Ciągle się człowiek czegoś uczy, ale rozumiem że chodzi o wylot w górnej tylnej części kadłuba po prawej stronie w okolicach znaku. Jeśli tak, to sugerowałem się zdjęciami ósemek które mam i nie widać tam tego elementu. Możliwe jest że rakietnicy nie montowano w ósemkach lub jakiejś ich partii? Choć mam zdjęcia piątek gdzie wylot jest wyraźnie widoczny. Światło podmalowane, podwozie w jak najlepszym porządku :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę powodu, dla którego miano by rezygnować z Plesseya w Ósemkach. I są zdjęcia, gdzie widać te zaślepki. Zawsze trzeba uważać z nadmierną pewnością, ale u Ciebie to i tak bez znaczenia, bo masz przecież zaznaczony ten wylot. Tyle, że w dość kuriozalny sposób.

Może mógłbyś zrobić fotkę prosto od nosa, wzdłuż osi samolotu? Podwozie na zdjęciach tego zestawu w wykonaniu, także innych modelarzy wygląda tak nierealistycznie, że mimo ich zapewnień, że jest OK i mojego własnego niedowierzania, że producent mógł zepsuć tak oczywiste miejsce, ciągle mnie to zastanawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podwozie glowne w Eduardzie jest rozchylone chociaz powinno byc w pionie do osi samolotu i wynika to z blednego ustawienia mocowania  prostopadlego do skrzydla. Ja w swoim spicie odcialem i od nowa nawiercalem i mocowalem na druty.

Zeby wiedziec o co biega trzeba niestety na schemat mysliwca z przodu patrzeć?

Edytowane przez Adamo722
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla ścisłości goleń w Spitfire zamontowana była z odchyleniem 1stopień 24 min od pionu przy samolocie ustawionym z ogonem w górze. To dość wyraźnie widoczny ukos, choć nawet przy prawidłowo narysowanym schemacie ściągnięte ku sobie koła 'prostują' optycznie te golenie. Ale za prawidłowość schematów niech odpowiadają ich autorzy :).  Nadal liczę na fotkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Ripper1 napisał:

Barszczo, weź raz coś popsuj żeby było się do czego przyczepić ?.

Spać bym nie mógł :mrgreen:. Dzięki bardzo wszystkim za dobre słowo, co prawda do pracy wreszcie wróciłem ale kolejny szykuje się na warsztat. Nie mam na razie serca do rozgrzebańców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Starannie i rzetelnie zrobiony eksponat do kolekcji. Ślady eksploatacji mistrzowsko, subtelnie oddane. Zdolności plastyczne to w modelarstwie dwie trzecie końcowego sukcesu. Gratulacje! Czekamy na kolejne perełki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.