Skocz do zawartości

Minazuki 6 czerwca 1944 r. - 1/700 Pit Road


chudyhunter

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejna komiksowa odsłona japońskiego niszczyciela Minazuki. Jak na komiks przystało będzie dużo obrazków :D  W warsztacie można zobaczyć, jak powstawał model i jak tworzyła się woda Warsztat, a także zapraszam do galerii samego okrętu Galeria

Dla tych co nie są w temacie dioramy, przedstawię mały zarys historyczny. 

6 czerwca 1944 roku, japoński niszczyciel Minazuki po opuszczeniu wraz z konwojem rejonu Tawi-Tawi, został zatopiony przez amerykański okręt podwodny USS Harder.

Odrobina szczegółów od kolegi M.A.V., który pomógł naprowadzić torpedy na odpowiedni tor :piwo:

"Dealey atakował go z wyrzutni rufowych, gdy niszczyciel gonił go idąc jego śladem po mieniącym się w świetle księżyca kilwaterze (był późny wieczór). Harder uciekał przed eskortą konwoju początkowo na powierzchni potem Dealey zanurzył okręt i po lekkim zwrocie z wyhamowaniem, z głębokości peryskopowej, wystrzelił trzy torpedy gdy niszczyciel skrócił dystans: pierwsza przeszła przed dziobem, druga trafiła w okolicach mostka, a trzecia dokończyła dzieła zniszczenia przełamując "japończyka" na pół. Część rufowa została dosłownie rozerwana przez zapas zgromadzonych i przygotowanych do użycia bomb głębinowych."

Miejsce zatopienia

 

FcQyh2U.jpg

 

kH9679w.jpg

 

iquZzI7.jpg

 

bXGUxVl.jpg

 

pxhtCZ4.jpg

 

08rbUfm.jpg

 

uPXLZx8.jpg

 

qg08daQ.jpg

 

zNe7Dgq.jpg

 

PLFuyyy.jpg

 

ocKnIaR.jpg

 

5UDieNy.jpg

 

Lb9onNL.jpg

 

xKBsRiM.jpg

 

4JgcLAl.jpg

 

o73BrDP.jpg

 

N9SDzic.jpg

 

mN25Jim.jpg

 

ShfHlGJ.jpg

 

ed94ipV.jpg

 

d5jvZMf.jpg

 

SrEHgxI.jpg

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez chudyhunter
  • Like 15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiele jest prac w dziale okrętowym które podnoszą mi ciśnienie ale po obejrzeniu tej galerii  zrezygnowałem z popołudniowej kawy.

PIĘKNY model, PIĘKNA woda, WSPANIAŁA scena :brawo:

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie :piwo:

 

1 godzinę temu, abtb napisał:

Niewiele jest prac w dziale okrętowym które podnoszą mi ciśnienie ale po obejrzeniu tej galerii  zrezygnowałem z popołudniowej kawy.

PIĘKNY model, PIĘKNA woda, WSPANIAŁA scena :brawo:

Dzięki! Haha a mi właśnie ciśnienie opadło i teraz w spokoju mogę napić się kawy :)

18 minut temu, Markuz napisał:

Rewelacja. :super:

Wciąż nie mogę się nadziwić jak wy to robicie.

Dzięki! Spokojnie ja też czasami nie mogę, chociaż częściej zastanawiam się po co? Na półce i tak mało co widać 😛

15 minut temu, Marcin M. napisał:

Fajny drift.

Jak Golfem 3 na ręcznym :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ jest śliczny!

I te odcienie wody... I fabuła, i suspens...

I foty paluchy lizać - nie tylko dobre technicznie, ale fajnie skomponowane, "opowiedziane".

Jak go widziałem na podstawce, to właśnie tak sobie myślałem ( z całym należnym szacunkiem!), że trochę przerysowane niektóre efekty, ale z wodą to wszystko się idealnie komponuje. Ku własnemu zdziwieniu - najbardziej podobają mi się ujęcia od tyłu - może dlatego, że rzadko spotykane i przez to dodatkowo oryginalne.

Edytowane przez socjo1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, socjo1 napisał:

Ależ jest śliczny!

Dziękuję bardzo! Co do fotek, to masz rację! Mi też najbardziej podobają się od tyłu :D

3 godziny temu, zloty napisał:

Na wodzie lepie się prezentuje.

Jednak to jest naturalne środowisko dla łajb.

Coś w tym jest, ale chyba zrobię sobie przerwę od wody na jakiś czas. Na 9 okrętów 6 jest na wodzie, więc chyba wystarczy :)

2 minuty temu, M.A.V. napisał:

w warsztacie nie było dobrze widać, ale ten przechył dobrałeś extra  - JEST MOC  :super:

Aaa widzisz :D w warsztacie nie było przechyłu, przynajmniej nie takiego. Nie chciałem go wciskać na siłę, bo bym uszkodził malowanie dna. Tutaj już nie było litości:wpier: Jeszcze raz dzięki za komentarz i wielkie dzięki za pomoc! :piwo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.