Skocz do zawartości

PZL 37B Łoś, IBG 1/72


panDespota

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem zaprezentować skończony jakiś czas temu model. Został wzbogacony blaszkami Yahu, celownikami do japońskiej broni maszynowej z Shelf Oddity (postanowiłem ich użyć gdyż są o wiele bardziej dokładne i "lekkie" w porównaniu z tymi zestawowymi) i przenitowany. Malowany farbami Vallejo i Hataka. Model w malowaniu maszyny z 17. Eskadry Bombowej, litera kodowa N. 5 września samolot wjechał do rowu podczas kołowania na lotnisku koło Starej Wsi. Tak pozostawiony został bardzo dokładnie sfotografowany.
Zapraszam do galerii.

{ REIMG_ZOOM_IN }Obrazek

{ REIMG_ZOOM_IN }Obrazek

{ REIMG_ZOOM_IN }Obrazek

{ REIMG_ZOOM_IN }Obrazek

{ REIMG_ZOOM_IN }Obrazek

{ REIMG_ZOOM_IN }Obrazek

{ REIMG_ZOOM_IN }Obrazek

{ REIMG_ZOOM_IN }Obrazek

{ REIMG_ZOOM_IN }Obrazek

{ REIMG_ZOOM_IN }Obrazek

{ REIMG_ZOOM_IN }Obrazek

{ REIMG_ZOOM_IN }Obrazek

{ REIMG_ZOOM_IN }Obrazek

{ REIMG_ZOOM_IN }Obrazek

{ REIMG_ZOOM_IN }Obrazek

{ REIMG_ZOOM_IN }Obrazek

{ REIMG_ZOOM_IN }Obrazek

{ REIMG_ZOOM_IN }Obrazek

{ REIMG_ZOOM_IN }Obrazek

Jeszcze fotka wnętrza z warsztatu. IBG odwaliło kawał dobrej roboty, aż żal było je zamykać

{ REIMG_ZOOM_IN }Obrazek

Z modelem miał miejsce mój debiut na łamach Super Modelu, gdzie została też zamieszczona relacja z warsztatu

 

Obrazek

  • Like 20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, panDespota napisał:

IBG odwaliło kawał dobrej roboty, aż żal było je zamykać

To fakt , nic ze środka nie widać .

Otwarte drzwi luków bombowych aż proszą się o jakieś cienkie zamienniki .

Model piękny .

Hello

Edytowane przez Hello
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż mi się łezka w oku kręci. Łoś, jakieś 30 lat temu, był moim pierwszym modelem jaki skleiłem. Jakim skleiłem, bo w kwestii malowania, to potraktowałem go wówczas z pędzla farbami plakatowymi. Ale Twój model, to zupełnie inna liga modelarska. Brawo! Piękny model!

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten model w pudle i chciałbym choć trochę zbliżyć się do takiego wykonania. Chyba wszystko mi się tutaj podoba, zwłaszcza ślady eksploatacji.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo za komentarze. Nie ukrywam, że bardzo miło wspominam prace przy tym modelu Do tego stopnia iż planuje jeszcze w przyszłości wykonać jeszcze maszynę w wersji A z pojedynczym pionowym statecznikiem. 

 

17 godzin temu, Hello napisał:

Otwarte drzwi luków bombowych aż proszą się o jakieś cienkie zamienniki .

 

Właśnie widziałem, że IBG wypuściło swoją blaszkę. Jak dojdzie do budowy wspomnianej wersji A na bank ją o nie wzbogacę.

15 godzin temu, radziu_82 napisał:

Aż mi się łezka w oku kręci. Łoś, jakieś 30 lat temu, był moim pierwszym modelem jaki skleiłem.

 

Może trzydzieści lat temu to nie, ale około dwudziestu kleiłem Łosia z  ZTSa. Wracając wspomnieniami do tamtych czasów raczej nie skłamię jak stwierdzę, że przy budowie tego również cieszyłem się jak dziecko :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.12.2020 o 22:31, panDespota napisał:

Chciałem zaprezentować skończony jakiś czas temu model. Został wzbogacony blaszkami Yahu, celownikami do japońskiej broni maszynowej z Shelf Oddity (postanowiłem ich użyć gdyż są o wiele bardziej dokładne i "lekkie" w porównaniu z tymi zestawowymi) i przenitowany. Malowany farbami Vallejo i Hataka. Model w malowaniu maszyny z 17. Eskadry Bombowej, litera kodowa N. 5 września samolot wjechał do rowu podczas kołowania na lotnisku koło Starej Wsi. Tak pozostawiony został bardzo dokładnie sfotografowany.
Zapraszam do galerii.

 

(...)

Z modelem miał miejsce mój debiut na łamach Super Modelu, gdzie została też zamieszczona relacja z warsztatu

 

Obrazek

 

Tego IMGBOX w ogóle nie widzę 😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masterclass, co tu więcej gadać.  👏

Ślady eksploatacji, muszę się wreszcie tym zająć, model nieśmiganej maszyny zwłaszcza intensywnie ekspoatowanej w jednostce liniowej lub asa myśliwskiego zawsze wygląda  trochę dziwnie.

Łoś od IBG czy Fly, którego na blat, oto jest pytanie?

Edytowane przez mundospl
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dziękuję. 

51 minut temu, mundospl napisał:

Łoś od IBG czy Fly, którego na blat, oto jest pytanie?

Osobiście przed zakupem prześledziłem kilka warsztatów Łosi obu firm i ten z IBG wydał się o wiele bardziej przystępny jeśli chodzi o spasowanie i budowę. Na tyle mi się spodobał, że zakupiłem już drugiego w wersji z pojedynczym pionowym usterzeniem :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rewelacyjny model:super: Piękne zdjęcia dzięki którym można dostrzec kazdy szczegół. Chylę czoła i szczerze gratuluję. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, myszaty napisał:

Można  się spytać jakiego nitowadełka użyto???

bo nitowanie jest niesamowite...oczywiście ktoś je po mistrzowsku prowadził 👍😃.

 

 

Dzięki. Nitowadło to RB Poductions, to najmniejsze bodajże 0.55. O ile nic mniejszego od tamtej pory nie wypuścili 😉

 

Zkgra9oh o

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Marek62 napisał:

Mam tylko 1 uwagę  nie znalazłem zdjecia na którym sloty od spodu były malowane na kolor khaki.

 

Pamiętam, że się nad tym zastanawiałem, ale widzę że nie sprawdziłem i zrobiłem jak w instrukcji. Teraz patrzę i też nie znalazłem tak pomalowanych slotów. Co dziwne jest to powielany byk. Jest w instrukcji IBG, schematach malowania w AJ-Press i replice samolotu.

Szacun za wychwycenie babola. No nic, kolejna wtopa 😉 ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. W kolejnym Łosiu się jej uniknie. 

Jak bym miał zostać samolotem to był bym PZL 21 Osioł 😆

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.