Skocz do zawartości

Gaz-69 z Donbasu, Bronco 1/35


Kamil K.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

 

Na przełomie listopada i grudnia zmotywowałem się i ruszyłem z modelem, który porzuciłem rok temu w święta.

edSodBy.jpg

 

Wtedy nie udało mi się pomalować go tak jak chciałem i utknąłem na kolorach bazowych. Miał być taki: 

 

6o4Qo1P.jpg

 

Po roku wygrzebałem go, dorobiłem(albo i nie...) brakujące części, wygrzebałem też figury, które przez parę lat walały mi się po warsztacie i postanowiłem, że zrobię małą winetkę. Oto efekt: 

 

mQJU6Pl.jpg

 

GcTqdxH.jpg

 

n2xjyUU.jpg

 

lt77wBz.jpg

 

H1yPyHu.jpg

 

CBMzHk6.jpg

 

2xF782G.jpg

 

pH8GpLg.jpg

 

5RmjfRD.jpg

 

w1OG47L.jpg

 

 

1JMsFFD.jpg

 

cLdgURH.jpg

 

rEMASMI.jpg

 

 

6ZKdoDa.jpg

 

Wyx2Rra.jpg

 

 

O3vbMqe.jpg

 

 

5aGxLgt.jpg

 

S7OVIjJ.jpg

 

ZBQKsOB.jpg

 

4jqSaal.jpg

 

9HZQAJ1.jpg

 

zGcWqxz.jpg

 

EShKnXI.jpg

 

 

Pozdrowienia! 

 

  • Like 14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gąbka z siedzenia jest super!To samoróbka czy cały fotel to gotowiec??.Ale małe "ale"..czemu rozbroiłeś stojącego sołdata??!!Obwieszony ładownicami jak pierwo-majski kombajn a kałach gdzie????

Edytowane przez piotrkur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie :super:

Scenka krótka, treściwa i jednocześnie klarowna.

Dużo ciekawych detali podkreślających realizm.

Podoba mi się zwłaszcza zdjęcie figuranta siedzącego przy znaku. Wszystko na nim jest lux!  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kubisz napisał:

Rewelacja jako całość, a jeszcze lepiej po rozebraniu na poszczególne elementy :super: Co prawda koloru chyba nie udało Ci się dobrać odpowiedniego, ale może to wina zdjęć. Świetne to jest!

Dzięki! Kolor to już rzecz drugorzędna - po drugim przemalowaniu traktowałem model jako zabawę, a fotkę oryginału jako luźną inspirację. 😉

 

1 godzinę temu, piotrkur napisał:

Gąbka z siedzenia jest super!To samoróbka czy cały fotel to gotowiec??.Ale małe "ale"..czemu rozbroiłeś stojącego sołdata??!!Obwieszony ładownicami jak pierwo-majski kombajn a kałach gdzie????

Toż leży giwera w gazie. :D

 

Jeszcze raz dzięki za wszystkie opinie! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, nie ma sprawy. 😉

 

Co do fotela to już mówię, bo nie zwróciłem uwagi na pytanie. Krzesełko zestawowe po prostu oblepilem masą modelarską, formując ją na oparcie i siedzisko. 

 

Potem okleiłem je rękawiczką lateksowa, która naciąłem w miejscach, gdzie miały być uszkodzenia. 

 

Masa była jeszcze plastyczna, więc mogłem sobie dokładniej wszystko uformować i kilka razy poprawiać. Miejsca, w których wystaje "gąbka' po prostu podziabalem sztywnym pędzlem. Ot i wsjo. 😉

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna i przemyślana praca, wszystko spójne, tworzy klimat.

Jedno co mi nieco przeszkadza, to koła pojazdu, zwłaszcza przednie...opony z przodu sprawiają wrażenie, jakby stał na palcach.

Brawo Ty! 👏 👍

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super Gazik! Na tą flagę Konfederacji z tyłu masz jakąś podkładkę? Puszka z gwiazdą na lewej ławce to aby nie jest na taśmę od Maxima? Karabinki jeżeli dobrze widzę AK (nie AKM) - no mogły się staruszki gdzieś uchować. Z takim miejscem mocowania pasa nie kojarzę, ale w końcu wersji tyle było że i taka pewnie też była. Koło zapasowe upaprane - OK, dopiero co złapali kapcia i zmienili. Czym paprałeś koła? Od dawna usiłuję uzyskać taki efekt (ciut piachu w zagłębieniach) na kołach i gąsienicach - nie wychodzi.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bulik58 napisał:

Superowo to wyglada, pomysl z gabka sprobuje skopiowac jesli mozna 😃 Moglys zdradzic kolory farb uzytych do malowania figurek?

Gdybym tylko pamiętał... :roll: Wymieszałem sobie coś na oko z Tamek na kolory bazowe psikane aerografem, a potem z tak samo mieszałem Vallejo na cieniowanie, trudno mi teraz podać jakiekolwiek numery niestety. 

Godzinę temu, Michal_G napisał:

Super Gazik! Na tą flagę Konfederacji z tyłu masz jakąś podkładkę? Puszka z gwiazdą na lewej ławce to aby nie jest na taśmę od Maxima? Karabinki jeżeli dobrze widzę AK (nie AKM) - no mogły się staruszki gdzieś uchować. Z takim miejscem mocowania pasa nie kojarzę, ale w końcu wersji tyle było że i taka pewnie też była. Koło zapasowe upaprane - OK, dopiero co złapali kapcia i zmienili. Czym paprałeś koła? Od dawna usiłuję uzyskać taki efekt (ciut piachu w zagłębieniach) na kołach i gąsienicach - nie wychodzi.

Flaga jest częstym znakiem wykorzystywanym na pojazdach DNR, zresztą pochodzi z kalek od T-72B Trumpetera. Uznałem, że taki kolorowy akcent będzie fajny i niewykluczony. 

 

Co do puszki, o ile pamiętam, to rozszabrowałem ją z T-55/T-54 Miniartu więc chyba powinna być od PKT, lub czegoś podobnego. 

 

Tak, to AK-47 z Eduarda, przynajmniej jeden, drugi karabinek już nie pamiętam skąd. Mocowania pasów są wg instrukcji Eduarda, więc nie muszą mieć wiele wspólnego z rzeczywistością.  

Co do kombinacji sprzętowo/rocznikowych, to po zobaczeniu takiego zdjęcia z Ukrainy: 

 

... absolutnie żadna kombinacja i mieszkanka wyposażenia nie wydaje mi się nadto kuriozalna. 😉 

 

Koło zapasowe jest tylko upaprane od dołu i lekko przykurzone, myślę, że po pierwszym przejeździe i jesiennym deszczu mogłoby wyglądać podobnie. Na pewno tak wygląda lepiej niż w wersji poprzedniej, absolutnie czystej. 😉

 

Pozostałe koła paprane odrobiną, absolutną odrobiną pasty błotnej AMMO. A potem trochę Lifecolorów z zestawu Rust&Dusto jako zacieki, delikatne zachlapania czy wprost cienka warstwa kurzu. Rozcieńczanych kranówą. W sumie tyle, nic więcej. :)

H78Kt.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Michal_G napisał:

Na tą flagę Konfederacji z tyłu masz jakąś podkładkę?

To nie jest flaga Konfederacji tylko Federacyjnej Republiki Noworosji.

Więcej DO POCZYTANIA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.