Skocz do zawartości

Rwd 5, 1/72, Plastyk


sianko

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem

Wspomnień czar, chciałoby się powiedzieć. Niespełniony model z mojego dzieciństwa- sklejony i oblepiony kalkomanią w godzinę.

Po latach wziąłem się za niego z ciekawości czy uda mi się dobrnąć do końca, jak widać z trudem ale jest. Co do samego zestawu , to nie będę się rozpisywał. 

Dodałem blachy Parta, doposażyłem kabinę, dorobiłem atrapę silniczka. Od nowa wykonałem golenie podwozia ( z metalowych pręcików), nieco zmodyfikowałem nos oraz także od nowa statecznik poziomy (  seria III produ.) Trochę pokombinowałem z pokryciem, no i ogólnie tyle. Malowany AK/ Alcad.

_DSC2086.jpg

_DSC2087.jpg

_DSC2085.jpg

_DSC2093.jpg

_DSC2094.jpg

_DSC2096.jpg

_DSC2102.jpg

  • Like 26
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj sklejało się kiedyś modele w kilkadziesiąt minut. Zawsze jak ktoś wstawi zdjęcia tego modelu to mam ochotę znów sobie go zrobić.

Model udany, malowanie bardzo fajne. Podoba mi się ta Twoja miniatura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cudnie Ci wyszedł w tym malowaniu i z delikatnymi śladami eksploatacji. :super:

Patrząc na galerię to jak napisał @rymulus
 

4 minuty temu, rymulus napisał:

mam ochotę znów sobie go zrobić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż trudno uwierzyć ze to ten nieszczęśliwy ZTS. Świetna robota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratki Sianko👍model wyszedł bardzo efektownie, jedynie przeszklenie przodu i połączenie z krawędzią natarcia mi nie do końca pasuje, jednak to szczegół.

Czy oznakowania są malowane?

Pozdrawiam Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo fajnych Rwd-5 było ( zwłaszcza w 1/72 kolegi jarka38 utknął mi b.pozytywnie w pamięci). Zestaw jak wiadomo leciwy i wymagający, a młodzież leniwa i roszczeniowa, więc czarno widzę przyszłość dla tego zestawu. Z drugiej strony może się jeszcze doczekamy czasów , kiedy któryś z producentów ( najlepiej rodzimych) podejmie temat tego sympatycznego samolociku. Dziękuję za opinię i duchowo dopinguję przyszłych zapaleńców do rzeźbienia w tym zestawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, sianko napisał:

Z drugiej strony może się jeszcze doczekamy czasów , kiedy któryś z producentów...

A może powinniśmy mieć nadzieję, że młodzież stanie się mniej roszczeniowa i bardziej robotna?

Czy to niezdrowy objaw marzycielstwa z mojej strony?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.03.2021 o 22:19, jarek38 napisał:

 

Czy oznakowania są malowane?

Pozdrawiam Jarek

Boczne poprawiane pędzelkiem, niestety ale to widać

 

21 godzin temu, Grzes napisał:

A może powinniśmy mieć nadzieję, że młodzież stanie się mniej roszczeniowa i bardziej robotna?

Czy to niezdrowy objaw marzycielstwa z mojej strony?

Ja tam mimo wszystko czekam na coś nowego w tym temacie ( oczywiście poza Rwd 8 IBG, "płat hańby" to pikuś do poprawienia😉)

Jeszcze raz dzięki za uwagi i komentarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, myszaty napisał:

Tak mi się spodobał ten twój maluszek że będąc w  sobotę w sklepie  twardo się rozglądałem za tym RWD...niestety akurat  nie mieli, choć modeli zawsze całkiem sporo...

Też tak miałem, jak oglądałem galerie z RWD i co prawda przez internety nabyłem tego i do stadka jeszcze RWD 6, 8, a nawet żywicę 17. Chyba ciężkie czasy nadchodzą więc  trzeba brać co jest.

 

3 godziny temu, Grzes napisał:

@myszaty, pewnie przed Tobą  w sklepie byli inni, którzy widzieli galerię Sianka :mrgreen:

 

2 godziny temu, myszaty napisał:

 

@siankopowinien dostać odznakę ,,zasłużony popularyzator" 😃

Wystarczy nadszyszkownik🤫

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne modele robisz i to w godzinę! Bardzo mi się podoba idea przywracania starych ulpów do życia i to nie do byle jakiego. Będzie widoczny w kolekcji a i jak widać koleżeństwo po wrażeniem. Tylko patrzeć fotki admina. 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, myszaty napisał:

Tak mi się spodobał ten twój maluszek że będąc w  sobotę w sklepie  twardo się rozglądałem za tym RWD...niestety akurat  nie mieli, choć modeli zawsze całkiem sporo...

Zgadzam się z Kolegą Jackiem :super:, również bardzo podoba :wow:się Twój maluszek :)

W porównaniu z Jackiem jestem w lepszej sytuacji; nie muszę się za nim rozglądać po sklepach; mój wraz ze swoim młodszym braciszkiem "6" leżakuje sobie w magazynku wink3.

Oba orginalne ZTS-y z pierwszego wypustu z końca lat 80'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurczę że ci  się chłopie chciało za to zabierać , za gnoja męczyłem  się z tym,  jakoś koślawo to  pokleiłem  i   już wtedy było dziadostwo ale zajawka nie zna granic, jak to mówią z szajsu nic prawie nic nie wystrugasz chociaż  byś stawał na głowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
W dniu 19.03.2021 o 11:54, Grzes napisał:

A może powinniśmy mieć nadzieję, że młodzież stanie się mniej roszczeniowa i bardziej robotna?

Czy to niezdrowy objaw marzycielstwa z mojej strony?

Niestety ale roszczeniowość młodego pokolenia modelarzy jest nie do zniesienia. Chcieliby tylko, żeby było łatwo, szybko i przyjemnie bez myślenia bez jakiegokolwiek samodzielnego działania . Młode pokolenie to samoskleje z firmy Tamiya a takie jak ten ZTS Plastyk to już omijają szerokim łukiem bo nie mają czasu i szkoda im życia na takie „gnioty”. Bardzo przykre ale niestety bardzo prawdziwe chociaż niż takich modeli jak

stareńko ZTS Plastyk można jak widać wycisnąć naprawdę sporo. Bardzo ładny model. Nie jestem fanem tego typu samolotów ale model mi się podoba :).!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.