Skocz do zawartości

Co lata/spada nad Ukrainą


giberes

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Maxy napisał:

Amerykanie wprost definiują swe działania "obroną interesów USA" a jakimś szerzeniem jakiegoś pokoju. Dlatego wybudowali blisko 900 baz poza granicami swego kraju i finansują je 200 mld dolarów rocznie. To nie jest obrona terytorium tylko obrona amerykańskiego biznesu. Rosja chce obronić swe granice i  nie chce zmieniac sie w kolonię USA i zachowac dla siebie swe bogactwa naturalne.. Tylko i aż tyle. Ukraina już od dawna sprzedała się Zachodowi, jej elity sa sponsorowane przez obce władze. Kraj jest bankrutem wykorzystywanym do osłabienia Rosji.  Ukraina od 2014 oficjalnie walczy ze swoja ludnością rosyjskojęzyczną.  Zakaz uzywania języka ojczystego, gloryfikacja Bandery, nazizm czystki etniczne i pogromy .  Polacy wiedzą że gdyby nie kacapy w onucach to nawet baraku w obozie koncentracyjnym by nie było. Polski nie wyzwolili Amerykanie czy Anglicy tylko komuniści i prawosławni Rosjanie, niestety tak było.

Ty tak na serio, czy jaja sobie robisz?

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wprzybylak napisał:

Panowie, zeszliście na manowce w dyskusji, a ja nadal jestem ciekaw waszej opinii na temat wiarygodności informacji docierających ze strony Ukrainy, skoro w tak ewidentnym przypadku kłamią prosto w oczy?

A co tu pisać.

Propaganda pełną gębą.Tylko głupi by w to wierzył.

Prawdy nie mogą napisać bo by się towarzystwo do domów rozeszło.

Zresztą druga strona też nie lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, wprzybylak napisał:

Panowie, zeszliście na manowce w dyskusji, a ja nadal jestem ciekaw waszej opinii na temat wiarygodności informacji docierających ze strony Ukrainy, skoro w tak ewidentnym przypadku kłamią prosto w oczy?

 

Ukraińska propaganda ma taką samą wartość jak rosyjska. Czyli ŻADNĄ. 

 

Można co najwyżej porównywać obydwa przekazy, ale to i tak będzie tylko przybliżenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maxy napisał:

Amerykanie wprost definiują swe działania "obroną interesów USA" a jakimś szerzeniem jakiegoś pokoju. Dlatego wybudowali blisko 900 baz poza granicami swego kraju i finansują je 200 mld dolarów rocznie. To nie jest obrona terytorium tylko obrona amerykańskiego biznesu. Rosja chce obronić swe granice i  nie chce zmieniac sie w kolonię USA i zachowac dla siebie swe bogactwa naturalne.. Tylko i aż tyle. Ukraina już od dawna sprzedała się Zachodowi, jej elity sa sponsorowane przez obce władze. Kraj jest bankrutem wykorzystywanym do osłabienia Rosji.  Ukraina od 2014 oficjalnie walczy ze swoja ludnością rosyjskojęzyczną.  Zakaz uzywania języka ojczystego, gloryfikacja Bandery, nazizm czystki etniczne i pogromy .  Polacy wiedzą że gdyby nie kacapy w onucach to nawet baraku w obozie koncentracyjnym by nie było. Polski nie wyzwolili Amerykanie czy Anglicy tylko komuniści i prawosławni Rosjanie, niestety tak było.

 

Russia Today nadaje.  Ty tak poważnie? Takiego steku bzdur to tu jeszcze nie było, nawet nie ma nad czym dyskutować. Paszoł w Moskwu, tawariszcz....

 

Edytowane przez socjo1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, socjo1 napisał:

Paszoł w Moskwu, tawariszcz.

Trochę przesadzasz, nawet, jesli liczby są przesadzone z faktami nie można dyskutować. Amerykanie od dziesiątek lat w ten sposób prowadzą politykę zagraniczną i kto to kwestionuje po prostu kłamie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Adams M1A1 napisał:

Jestem pod wrażeniem twoich wygibsasów ( nie wygibasow:szczerbol: ) żywcem zerżniętych z kacapskiej kremlowskiej propagandy , jak również twojej wyszukanej polszczyzny:szczerbol: . Tak masz rację to ten paskudny Zachód ( czy może raczej Запад ) kazał swojej marionetce z Kremla napadać w ramach rozszerzania  Pусского мира na suwerenny uznany międzynarodowo kraj i pewnie też ten paskudny Zachód ( Запад) kazał temu swojemu bezwolnemu manekinowi z Kremla prowadzić tą wojnę ops:oops:  powinno chyba być военню спецоперацию w sposób wyjątkowo brutalny szafując jak to zwykle w radzieckiej/rosyjskiej doktrynie wojennej życiem niewinnych cywilów ale też swoich бойцob . Jak również jestem pod wielkim wrażeniem twoich humanitarnych  uczuć dla tych "upadlincow"? nie ma co ludzki pan jesteś:haha:.  A tak na poważnie nie wiesz za co oni umierają??????? Oni umierają za swój kraj który kochają tak po prostu, a dokładniej sprawiają jak to mówił niejaki Patton ( znasz człowieka?) że te kacapskie hordy umierają masowo za swojego cara Putlera i żadne twoje zaklęcia ani wrzucane filmiki tego nie zmienią. Ruscy przegrywają tą wojnę ups:oops: спецоперацию masowo tracąc i ludzi i sprzęt. Takiego łomotu nie dostawali nawet w Afganie:super:

Jedziesz z propaganda.Otoz obie nacje umierają bo ktoś kogoś oszukał, coś obiecał a zrobił inaczej niż deklarował. Bo niby o co jest ta wojna? Bez takiego bełkotu propagandowego spróbuj dac odpowiedź po co/ o co jest ta wojna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, em napisał:

Jedziesz z propaganda.Otoz obie nacje umierają bo ktoś kogoś oszukał, coś obiecał a zrobił inaczej niż deklarował. Bo niby o co jest ta wojna? Bez takiego bełkotu propagandowego spróbuj dac odpowiedź po co/ o co jest ta wojna?

Jestem tak ciemny z natury że musisz to wytłumaczyć kto i kogo i w czym oszukał oraz kto zrobił coś inaczej niż deklarował ? Jak zrozumiałem nie sprowokowana  zbrojna napaść jednego kraju na drugi i zbrodnie wojenne zarówno te systemowe ( na rozkaz) jaki i spontaniczne popełniane przez tą drugą armię świata:haha: to jest  bełkot propagandowy, nie ma co pokrętna argumentacja prosto z wypowiedzi niejakiego Песковa:szczerbol: czy innego  Лавровa :szczerbol: . Nie wiesz o co lub po co  ta wojna to ja ci to napiszę to jest kolejna z wojen kolonialnych mająca na celu powstrzymanie nieuchronnego rozpadu imperium w tym wypadku posowieckiego w ramach utrzymania русского мира, i tak jak napisałem wcześniej żadne twoje zaklęcia ani filmiki tego nie zmienią zwłaszcza że ta druga armia świata, aktualnie dostaje tęgi łomot na lądzie  i jak dotąd nie udało jej się wypracować przewagi w powietrzu ( to twoja działka), jedynie co potrafi to huraganowe ostrzały artyleryjskie chociaż po otrzymaniu przez "Upaińcow" ( tak będzie dobrze?) nowoczesnych kierowanych systemów MLRS i nowoczesnej artylerii dostaje niezły łomot , poza tym prawdopodobnie po tak intensywnym używaniu zaczynają mieć z tym problem ( zużycie gwintów w lufach), oraz terrorystyczne ostrzały rakietowe przeprowadzane głównie pociskami przeciwokrętowymi Kalibr, przeciwlotniczymi rodzina C300-C400 i ostatnio powietrze-ziemia z rodziny Ch czy ostatnio tymi irańskimi dronami rodem z Aliexpressu:mrgreen: , jak widać te ich osławione rakiety  taktyczne  Iskander jak i Toczka  się skończyły. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.11.2022 o 10:00, socjo1 napisał:

Towarzystwo Przyjaźni Polsko-Radzieckiej im. Towarzysza Onucowa

 

1 godzinę temu, socjo1 napisał:

Paszoł w Moskwu, tawariszcz....

Mienisz się Europejczykiem, przedstawicielem wyedukowanego, cywilizowanego zachodu, a sam dołączając w takim stylu do tej dyskusji, zachowujesz się jak ruski sołdat, który wchodzi do pokoju w zabłoconych butach i jeszcze z nich błoto strzepuje na dywan.

 

Czy ktoś na forum nazwał cię banderowcem, albo ukraińskim faszystą?

Jeśli tak, pokaż, pierwszy zgłoszę go do Administracji.

 

Myślisz, że jak wpłaciłeś parę groszy na fundację ochojskiej (w nadziei, że przekaże to Ukrainie) wlepiłeś sobie w podpisie barwy UA (szkoda, że nie zmieściły się tam polskie, ale wiem, są niezgodne z oficjalną linią propagandową) przyznaje ci to prawo do obrażania i okazywania pogardy przeciwnikom w dyskusji?

 

Skąd bierzesz wzorce?

Z wykolejonego towarzystwa z sejmu, gdzie jak się nic sobą nie reprezentuje i nie ma innych argumentów to wyzywa przeciwników od ruskich agentów i onuc (nie ważne z której strony sceny politycznej)?

Czy może z tej propagandowej kupy serwowanej przez tvn, polsat albo tvpis?

 

Popatrz na styl wypowiedzi @martinello albo @mirage3 którzy potrafią dyskutować z oponentami normalnie, bez chamstwa i agresji. 

 

 

1 godzinę temu, socjo1 napisał:

Russia Today nadaje.

taka sama propagandowa maszynka jak wspomniane wyżej tvn, polsat, tvpis czy (obiektywny wg ciebie) onet, które, skutecznie robią to...

11.JPG.f3d692d4ba946d00f4142324c942f422.JPG

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Adams M1A1 napisał:

Jestem tak ciemny z natury że musisz to wytłumaczyć kto i kogo i w czym oszukał oraz kto zrobił coś inaczej niż deklarował ? Jak zrozumiałem nie sprowokowana  zbrojna napaść jednego kraju na drugi i zbrodnie wojenne zarówno te systemowe ( na rozkaz) jaki i spontaniczne popełniane przez tą drugą armię świata:haha: to jest  bełkot propagandowy, nie ma co pokrętna argumentacja prosto z wypowiedzi niejakiego Песковa:szczerbol: czy innego  Лавровa :szczerbol: . Nie wiesz o co lub po co  ta wojna to ja ci to napiszę to jest kolejna z wojen kolonialnych mająca na celu powstrzymanie nieuchronnego rozpadu imperium w tym wypadku posowieckiego w ramach utrzymania русского мира, i tak jak napisałem wcześniej żadne twoje zaklęcia ani filmiki tego nie zmienią zwłaszcza że ta druga armia świata, aktualnie dostaje tęgi łomot na lądzie  i jak dotąd nie udało jej się wypracować przewagi w powietrzu ( to twoja działka), jedynie co potrafi to huraganowe ostrzały artyleryjskie chociaż po otrzymaniu przez "Upaińcow" ( tak będzie dobrze?) nowoczesnych kierowanych systemów MLRS i nowoczesnej artylerii dostaje niezły łomot , poza tym prawdopodobnie po tak intensywnym używaniu zaczynają mieć z tym problem ( zużycie gwintów w lufach), oraz terrorystyczne ostrzały rakietowe przeprowadzane głównie pociskami przeciwokrętowymi Kalibr, przeciwlotniczymi rodzina C300-C400 i ostatnio powietrze-ziemia z rodziny Ch czy ostatnio tymi irańskimi dronami rodem z Aliexpressu:mrgreen: , jak widać te ich osławione rakiety  taktyczne  Iskander jak i Toczka  się skończyły. 

Ok,przywaliles mi.Jedziesz cały czas propaganda ,nic po za tym.Czyli nic nie rozumiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, em napisał:

Ok,przywaliles mi.Jedziesz cały czas propaganda ,nic po za tym.Czyli nic nie rozumiesz.

Jaką propagandą ??? Jak dobrze  zrozumiałem wojna napastnicza i  zbrodnie wojenne które popełnia русская глушь to dla ciebie jest propaganda:hmmm:.  Ale  ja dalej nie wiem co mam zrozumieć?? Może napisz  i  wytłumacz , użyj jakichś argumentów a nie tylko kalek wypowiedzi z Песковa czy innego Дугинa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Adams M1A1 napisał:

Jestem tak ciemny z natury że musisz to wytłumaczyć kto i kogo

Niestety rzuca się w oczy, że ulegasz emocjom...

 

W dużym uproszczeniu gra toczy się (toczyła się) o:

 

1. likwidację amerykańskiego bufora na przedpolu Rosji;

2. wypchnięcie - we współdziałaniu z nieformalnym sojusznikiem Rosji (czyli z Berlinem) USA z Europy i utworzenie trzeciego bytu           geopolitycznego Lizbona - Władywostok, który byłby przeciwwagą dla USA i przede wszystkim Chin (z punktu widzenia Rosji);

3. kontrolę nad ukraińskimi zasobami naturalnymi - węgiel, zasoby gazu / ropy we wschodniej  Ukrainie i w szelfie wokół Krymu.

 

Po posunięciach Bidena w latach 2020 - 2021 Rosjanie przecenili słabość USA w Europie i własną siłę militarną (zakładając, że ukraińska armia będzie walczyć tak samo jak w 2014 roku).


Cała reszta to zgrabny anturaż medialny, który ma zachęcić ludzi po obydwu stronach do wojny. Oczywiście sprawiedliwej...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Grzes napisał:

 

Mienisz się Europejczykiem, przedstawicielem wyedukowanego, cywilizowanego zachodu, a sam dołączając w takim stylu do tej dyskusji, zachowujesz się jak ruski sołdat, który wchodzi do pokoju w zabłoconych butach i jeszcze z nich błoto strzepuje na dywan.

 

Czy ktoś na forum nazwał cię banderowcem, albo ukraińskim faszystą?

Jeśli tak, pokaż, pierwszy zgłoszę go do Administracji.

 

Myślisz, że jak wpłaciłeś parę groszy na fundację ochojskiej (w nadziei, że przekaże to Ukrainie) wlepiłeś sobie w podpisie barwy UA (szkoda, że nie zmieściły się tam polskie, ale wiem, są niezgodne z oficjalną linią propagandową) przyznaje ci to prawo do obrażania i okazywania pogardy przeciwnikom w dyskusji?

 

Skąd bierzesz wzorce?

Z wykolejonego towarzystwa z sejmu, gdzie jak się nic sobą nie reprezentuje i nie ma innych argumentów to wyzywa przeciwników od ruskich agentów i onuc (nie ważne z której strony sceny politycznej)?

Czy może z tej propagandowej kupy serwowanej przez tvn, polsat albo tvpis?

 

Popatrz na styl wypowiedzi @martinello albo @mirage3 którzy potrafią dyskutować z oponentami normalnie, bez chamstwa i agresji. 

 

 

taka sama propagandowa maszynka jak wspomniane wyżej tvn, polsat, tvpis czy (obiektywny wg ciebie) onet, które, skutecznie robią to...

11.JPG.f3d692d4ba946d00f4142324c942f422.JPG

Dziękuję za udział w dyskusji. Życzę dalszej owocnej transmisji przekazu z Moskwy via towarzysze Braun, Jaszczur/Olszański, Sykulski i kolejnych kilka podobnych niskie konduity indywiduów.

 

 

 

Edytowane przez socjo1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polacy przyjmują niewłasciwą optykę do wydarzeń na Ukrainie. To nie II wojna światowa i walka z nazizmem. To "normalna" wojna o rynki zbytu, surowce i tanią siłę roboczą. Wygraja oczywiscie Chiny. Najwięcej straci EU. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 minuty temu, Maxy napisał:

Polacy przyjmują niewłasciwą optykę do wydarzeń na Ukrainie. To nie II wojna światowa i walka z nazizmem. To "normalna" wojna o rynki zbytu, surowce i tanią siłę roboczą. Wygraja oczywiscie Chiny. Najwięcej straci EU. 

Rozumiem, że raczej - wydaje Ci się, niż że to pewnik.

Bo mi się z kolei wydaje że raczej to nie jest takie oczywiste, że Chiny wygrają. Jak narazie nie widzę(Ja nie widzę) żeby wygrywały.

 

Ps. Rozumiem że dla niektórych świat jest oczywisty, mam jednak nadzieje, że ta oczywistość niektórych nie zaburzy myślenia tym dla których ten świat taki oczywisty nie jest.

 

Pzdr.

Jaro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, giberes napisał:

Zauważyłem, że w tej "dyskusji" ukrainofile mają tendencję do obrażania ukrainosceptyków. Myślą, że tylko ich jest racja, a kto się z tym nie zgadza, to ruski pachołek, onuca i wogóle won do Moskwy. 

No to wybieraj kogo byś chciał mieć za sąsiada Ukrainę czy rosję?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, HK1885 napisał:

Niestety rzuca się w oczy, że ulegasz emocjom...

 

W dużym uproszczeniu gra toczy się (toczyła się) o:

 

1. likwidację amerykańskiego bufora na przedpolu Rosji;

2. wypchnięcie - we współdziałaniu z nieformalnym sojusznikiem Rosji (czyli z Berlinem) USA z Europy i utworzenie trzeciego bytu           geopolitycznego Lizbona - Władywostok, który byłby przeciwwagą dla USA i przede wszystkim Chin (z punktu widzenia Rosji);

3. kontrolę nad ukraińskimi zasobami naturalnymi - węgiel, zasoby gazu / ropy we wschodniej  Ukrainie i w szelfie wokół Krymu.

 

Po posunięciach Bidena w latach 2020 - 2021 Rosjanie przecenili słabość USA w Europie i własną siłę militarną (zakładając, że ukraińska armia będzie walczyć tak samo jak w 2014 roku).


Cała reszta to zgrabny anturaż medialny, który ma zachęcić ludzi po obydwu stronach do wojny. Oczywiście sprawiedliwej...

Już raz tak było  w  historii. w 1905roku niejaki Mikołaj II  też zaplanował taką  małą zwycięską wojenkę rosyjsko-japońską ale jak to zwykle w Rosji dzięki korupcji i nepotyzmowi skończyło się totalnym łomotem będącym początkiem końca tego " więzienia narodów" to dobrze rokuje na przyszłość😉. A mogli sobie ropę i gaz do UE sprzedawać :D to się zachciało Русский мир  wprowadzać a tak po tej wojnie ta "druga armia świata"  będzie się odbudowywać przez  50 lat a i nie wiadomo  czy z tego wielkiego  imperium nie zostanie takie małe Księstwo Moskiewskie:szczerbol:. Pozdr. A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, myszaty napisał:

@HK1885

Ty tak na poważnie?????

Na poważnie? myślałem że tacy ludzie to wymysł propagandowo/fejkowy, a oni jednak istnieją...

Jak najbardziej poważnie.

W polityce międzynarodowej nie istnieją emocje, uczucia i ideały (to jest domena zwykłych zjadaczy chleba czyli nas), liczy się tylko i wyłącznie rachunek zysków i strat. Po to jest cały aparat medialny , żeby dla ludzi było to strawne.

 

Już lord Palmerston był stwierdził, że "Anglia nie ma wiecznych sojuszników i wiecznych wrogów, ma tylko wieczne interesy", a Bismarckowi przypisuje się powiedzenie "ludzie nie powinni oglądać dwóch rzeczy: jak robi się kiełbasę i jak robi się politykę"...
 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, HK1885 napisał:

Jak najbardziej poważnie.

W polityce międzynarodowej nie istnieją emocje, uczucia i ideały (to jest domena zwykłych zjadaczy chleba czyli nas), liczy się tylko i wyłącznie rachunek zysków i strat. Po to jest cały aparat medialny , żeby dla ludzi było to strawne.

 

Już lord Palmerston był stwierdził, że "Anglia nie ma wiecznych sojuszników i wiecznych wrogów, ma tylko wieczne interesy", a Bismarckowi przypisuje się powiedzenie "ludzie nie powinni oglądać dwóch rzeczy: jak robi się kiełbasę i jak robi się politykę"...
 

za dużo Bartosiaka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Adams M1A1 napisał:

Już raz tak było  w  historii. w 1905roku niejaki Mikołaj II  też zaplanował taką  małą zwycięską wojenkę rosyjsko-japońską

Przede wszystkim w 1905 razem z kajzerem Wilhelmem podpisał układ z Björkö, który był w stanie przewrócić układ sił na świecie.

 

Rzecz mało znana...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.