Skocz do zawartości

Dornier Do-24 K-1 - Italeri 1:72


Mikolaj75

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, Mikolaj75 napisał:

zdobył złoto w Hiszpanii na festiwalu w Torrencie niedaleko Walencji

 

Gratulacje.

Z ciekawości zapytam, jak się przygotowuje model do transportu i jak się go przewozi na takie odległości?

Czy często zdarza się konieczność napraw po przybyciu do celu?

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, zaruk napisał:

Z ciekawości zapytam, jak się przygotowuje model do transportu i jak się go przewozi na takie odległości?

Czy często zdarza się konieczność napraw po przybyciu do celu?

To mógłby być ciekawy wątek warsztatowy. Jedyny przykład pakowania modelu jaki znam, jest w warsztacie W. Fajgi 

https://modelwork.pl/topic/16628-albatros-dv-jasta-11-132-wnw/page/6/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam zdziwiony nie jestem. Model, który zdobył Baby Pruskie w Bytomiu nie mógł skończyć inaczej. Mikołaju, masz minus, że o tej nagrodzie nie wspomniałeś 🙂 Gratuluję bardzo.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za wpisy.

Andrzeju - najmocniej przepraszam za brak wspomnienia Bab Pruskich, co świadczy niedobrze o mnie nie tylko w sprawach modelarskich, ale też jako o facecie, skoro umknęła mi ta przecudna sylwetka na statuetce... Wybacz proszę...  A wspomnienie uzupełniam o Rum czeski oraz puzzle ze Spitfirem.

 

zaruk - przewóz to rzecz kłopotliwa, zwłaszcza jak model większy, cięższy i z antenkami. Występuje niesprawiedliwy podział, że rodzina targa walizy, a ja mam torbę z modelem zapakowanym możliwie bezpiecznie i lawiruję po parkingach, metrach i lotniskach... Z reguły się udaje.

Tym razem w Berlinie spotkała mnie rzecz niecodzienna - uparli się Zolle badać Dorniera na obecność substancji i niestety machając urządzonkiem złamali antenkę... Na turniej została naprawiona prowizorycznie, obecnie w warunkach domowych już jak należy. W samolocie trzeba model trzymać pod nogami, bo za żadne skarby nie pozwoliłbym go wstawić do wspólnego bagażnika, który ludzie bez przerwy otwierają, zamykają itp...

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mikolaj75 napisał:

Tym razem w Berlinie spotkała mnie rzecz niecodzienna - uparli się Zolle badać Dorniera na obecność substancji i niestety machając urządzonkiem złamali antenkę...

NIemcy sprawdzali Dorniera na granicy.... Świat się kończy. Pewnie przez nieprawidłowe malowanie 😁

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że skończyło się tylko na ułamaniu antenki, strach pomyśleć co by było jakby im przyszło do głowy Dornierka rozcinać w poszukiwaniu kontrabandy (np. fajek i alkoholu) :benc:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tenzan napisał:

Za (nawet drobne) uszkodzenie tak pięknego modelu Niemcy powinni zapłacić reparacje! 

 

Reperacje:)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratki :super: myślę że to dopiero początek nagród na festiwalach :piwo:. Spytam z ciekawości jaki kolejny model w planach? :nie_powiem: Na pewno oczopląs i dół psychiczny :haha:gwarantowany tak więc trzeba się psychicznie przygotować :wink:

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.