Skocz do zawartości

Dornier Do-24 K-1 - Italeri 1:72


Mikolaj75

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Mikolaj75 napisał:

Podkreślam, że zgodnie z obowiązującymi trendami nie miałem przyjemności w budowie i w jej trakcie było mi źle. Nie lepiłem zestawu "jak mi się podoba", tylko budowałem model.

Oczywiście całkowity brak relaksu i nieodwracalne niekorzystne zmiany zdrowotne. Nie polecam.

Bujać to my a nie nas.:mrgreen:

Kapitalna robota.:super:

Gratuluję wyróżnienia tym bardziej że w pełni zasłużone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Mikolaj75 napisał:

Oczywiście całkowity brak relaksu i nieodwracalne niekorzystne zmiany zdrowotne.

Ja mam tylko nadzieję, że Ci tego zdrowia jeszcze sporo zostało bo chciałbym zobaczyć jeszcze wiele modeli w Twoim wykonaniu i w takim wykonaniu. A co do modelu to no cóż... Absolutnie fantastyczny i tyle. Szkoda tylko, że zdjęcia nie są w stanie w pełni oddać tego ogromu pracy, który tu włożyłeś. Przydałoby się parę zbliżeń do wnętrza kabiny i silników. Gratulacje - absolutli tap madel :paker:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Mikolaj75 napisał:

 

Podkreślam, że zgodnie z obowiązującymi trendami nie miałem przyjemności w budowie i w jej trakcie było mi źle. Nie lepiłem zestawu "jak mi się podoba", tylko budowałem model.

Oczywiście całkowity brak relaksu i nieodwracalne niekorzystne zmiany zdrowotne. Nie polecam.

 

 

nikt nie napisał, że będzie lekko. Może to i dobrze, choc nie wiem czy by to coś zmieniło.

Jest takie powiedzenie, że z g...a bata nie ukręcisz. Możliwe. Nie sprawdzałem. Ale jest też podobne, że z kiepskiego zestawu trudno ... . Jak widać to prawdą nie jest.

Super.

 

ps.

chciałbym zapytać o taki jeden model. Sam wiesz jaki. Brakuje mi kontynuacji. Nie wątpię że nastąpi.

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Mikolaj75 napisał:

zgodnie z obowiązującymi trendami nie miałem przyjemności w budowie i w jej trakcie było mi źle.

Mam nadzieję że chociaż zdobyte krasnale trochę wynagrodziły te męczarnie.

Gratuluję. Model bajka.

Mam nadzieję że jeszcze coś zbudujesz..... bez relaksu. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

INDŻOJ był i to wielki. Model transgalaktyczny i ładnie sfotografowany. Mam życzenie żeby go zobaczyć w Olsztynie na Festiwalu Kultury Modelarskiej 2023. Potraktuj to jako osobiste zaproszenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego rodzaju budowa, gdy dobiegnie do końca stanowi niezwykłe zaskoczenie. Nawet, gdy minęły lata, człowiek myśli sobie: jak to, już?! Zaskoczeniu towarzyszy zachwyt, bo co innego można odczuwać, gdy ogląda się tak znakomity model. Może tylko trochę współczucia dla autora, który musiał się zmagać z katorgą przypisaną budowie modelu redukcyjnego. Ale tylko trochę, bo będąc zaprzysięgłym frajdolarzem nie jestem w stanie, tak naprawdę, zrozumieć cierpień będących jego  udziałem i współczuję najwyżej tylko z przyzwoitości. Za to, odruchowo, próbuję zwrócić uwagę na potencjalne niedociągnięcia. Jakie? Nie napiszę nawet, że w ogóle coś przyszło mi do głowy, ale podzielę się refleksją, która była uprzejma mnie najść.  Samoloty prezentują tak szeroki wachlarz efektów zużycia i śladów eksploatacji, że nie sposób ogarniać ich wszystkich. Zwykle przyzwyczajamy się do jakichś schematów, typowych dla tematów, z którymi stykamy się na co dzień. Tym samym bywa, że gdy mamy do czynienia z odmienną sytuacją, automatycznie mamy tendencję do jej odrzucania. Może to prowadzić do pozornie neutralnych, ale jednak krytycznych komentarzy zaczynających się od: Jak dla mnie..., albo Na mój gust..., które w ostatecznym rozrachunku będą oznaczać po prostu: Nie mam pojęcia  o czym piszę! :). I to pomijając nawet odwieczny problem ze zdjęciami... .

 

Fantastyczny model, godzien laurów i podziwu modelarzy i tej mniej istotnej reszty świata!

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny model i świetny warsztat pokazujący, że można i zachęcający do pracy nad drobiazgami.

Jeśli zaś chodzi o Włochów to znani są oni raczej ze swojego smaku i poczucia estetyki, niż z litości.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy ogląda się tak wspaniałe modele, jakie robisz, to można wpaść w depresję. Masz niesamowitą cierpliwość i dyscyplinę przy robieniu modeli.

Nagrody jakie otrzymujesz są w pełni zasłużone, mam nadzieję, że niedługo będziemy mogli oglądać nowy niesamowity warsztat i jego efekt. 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni, wszystkim dziękuję za wpisy i przychylne opinie.

Kilka wyjaśnień - oczywiście rację ma Rafał, że opis wrażeń z budowy był lekką ironiczną satyrą wobec instytucji "luzactwa stosowanego", które w mojej ocenie najczęściej stanowi wytrych do usprawiedliwiania wszystkiego łącznie ze świadomie akceptowanymi/popełnianymi błędami tak wykonawczymi jak i merytorycznymi.

Jarek - nieskromnie powiem, że model mi też się podoba, jestem z niego zadowolony. Zakres wykonawczy ewoluował - początkowo miał być uproszczony, później rozbudował się o różne detale i otwarcia.

Budowa w rzeczywistości nie stanowiła udręki - mnie akurat detale i "liczenie nitów" bawią, zaś sam zestaw jest przyjazny z uwagi na dobre spasowanie i odzwierciedlenie bryły. Reszta jest już inwencją budującego.

Uwaga, zdjęcia wnętrz są spokojnie do odnalezienia w warsztacie. Wrzucę kilka dla przypomnienia. Na żywo sporo widać, bo strefa kabiny jest mocno przeszklona i otwarta od góry - zachęcam do bywania na imprezach modelarskich, na pewno ileś razy Dornier na nich zagości i kto będzie chciał to sobie obejrzy. Andrzej, czy znana jest już data Festiwalu? W tym roku mi się nie udało, będę się starał w kolejnym - i nie gadam kurtuazyjnie.

imt - tak, sam wiem który model.. Teraz już nie mam specjalnych wymówek 😉

 

Pe2qe2Ml.jpg


sYfjtPEl.jpg


W0yfdgEl.jpg


DVWo4nZl.jpg

 

  • Like 9
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Rafał B napisał:

Czyżby nikt w tonie wypowiedzi Mikiego nie wyłapał ironii?! 😎

 

Wykonanie modelu spektakularne 👏👍

Jakiej ironii? Relaksacyjne modele wykonują amatorzy. Tutaj był potężny modelarski projekt, okupiony krwią i potem, czego efekty widać na zdjęciach. Przecież nikt takich modeli nie wykonuje dla przyjemności

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Moses napisał:

Relaksacyjne modele wykonują amatorzy.

🤔

Czuję się ustawiony w szeregu i postawiony do pionu :mrgreen:

 

18 godzin temu, Mikolaj75 napisał:

Model

Piękny. Można się delektować jego wyglądem i starannością wykonania. Gratuluję ozdoby kolekcji oraz nagrody :piwo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękność nad pięknościami. Większość detali wykonana na nieosiągalnym dla mnie poziomie stąd zachwyt jest podszyty niezdrową zazdrością 😉
Będziesz prezentował gdzieś w kraju? Chyba jestem gotów podjechać tylko w celu obejrzenia :)
Gratulacje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niesamowita praca. Jestem pod ogromnym wrażeniem dbałości o najdrobniejsze detale i jakości wykonania. Cieszą takie warsztaty i galerie gdyż są ogromną motywacją by starać się rozwijać i szlifować swoje umiejętności. Szczerze gratuluję pięknego modelu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie moi przedmówcy wyrazili chyba wszystkie zachwyty, które cisnęły mi się na usta, więc nawet jak napiszę, że jestem pod olbrzymim wrażeniem, to wypadnie blado.

Ale i tak jestem.

Pod wrażeniem.

Olbrzymim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.