Skocz do zawartości

Arma Hobby - zapowiedzi i nowości lotnicze


Roland_Sebastian

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, jmx62 napisał:

Wyciągam z szafy łykenda z Edka zaczętego z 10 lat temu i go skończę.

czyli na cos sie ta Arma przydala 🙂 

mnie zmobilizowali Iskra ( a bedzie conajmniej jeszcze jedna ) a teraz zaczalem  Jaka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, martinello napisał:

A tak na marginesie modelu P-39 - możecie polecić jakieś wiarygodne i dostępne plany Aircobry w 48?

Czy książka MMP Books "SC11 Scale Plans - Bell P-39 Aircobra" jest coś warta ?

Trochę złośliwy będę ale jeśli jakość nie odbiega od tego co w kilku innych znalazłem to mniej więcej tyle ile ci na makulaturze zapłacą. Plany stratusa w wykonaniu Karnasa mają mnóstwo błędów i uproszczeń, zwłaszcza jeśli chodzi o nitowanie. Ostatnio np książka o Migu-15 wpadła w moje ręce i tam ręce opadają z szelestem. Plany z nitowaniem od góry, kilka stron wcześniej zdjęcie gdzie te nity widać. Na planie jest jakieś 30% tego co na samolocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja raczej tu się nie udzielam, po prostu sobie kleję w domu,  ale jeśli chodzi o airacobre, to zupełnie nie rozumiem co w niej się nie składa - nie wiem czy użyłem tam gram szpachli, model wyszedł całkiem ładnie (jak na moje skromnie możliwości), poniżej wkleję i warsztat i Galerię. 

Także rozumiem zarzuty merytoryczne (nie dyskutuję, za słaby tu w uszach jestem), ale jeśli chodzi o spasowanie i składalność to model moim zdaniem jest na najwyższym poziomie. Zrobiłem przy nim parę błędów (wytkniętych w galerii/warsztacie), ale nie było tam raczej nic do zarzutu dla modelu .

Mój warsztat TUTAJ

A galeria TUTAJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ta podkreślana przez Armę zmiana narzędziowni jednak mnie martwi. Porównywałem sobie ostatnio wypraski ich P-51 z ostatnim wypustem Eduarda. Wg mnie to jest ten sam poziom wykonania form i wtrysku. Natomiast Phil Flory recenzując ostatniego P-39 z Army nie krył rozczarowania. Chociaż nie zauważył ani wciągow na skrzydle ani błędów w projekcie. Po prostu coś mu nie pasowało. O zmianie wykonawcy nie miał pojęcia ale mówił, że w porównaniu z Hurricane w 1/48 ten model nie robi wrażenia. Nie tak dobre tworzywo, nie ta ostrość szczegółów itp. A Phil Flory rzadko kiedy coś krytykuje. Wyglądało na to, że czuje się zrobiony w konia, bo zawsze podkreślał jak znakomite są zestawy Army.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwyraźniej coś niezbyt korzystnego dzieje się w Armie. Zmiana narzędziowni na znacznie gorszą, bardzo duże opóźnienia z P-51 w 1/72, a także ostatnie promocje, które robią wrażenie raczej słabe.

Szkoda.
K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, krzy65siek napisał:

Najwyraźniej coś niezbyt korzystnego dzieje się w Armie. Zmiana narzędziowni na znacznie gorszą, bardzo duże opóźnienia z P-51 w 1/72, a także ostatnie promocje, które robią wrażenie raczej słabe.

Szkoda.
K.

Więcej wiary!😁 Z tego co wiem, to narzędziownia jest o wiele lepsza, z realnym potencjałem rozwojowym.  Jakość Hurricane 1/48, który jest niewątpliwie b.dobry i wysoko zawiesił poprzeczkę nie zależała od jakości narzędziowni. A P-39 ma dwa błędy ( jeden teraz poprawili), które chyba powstały w fazie projektu, a nie rzeźbienia form. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.08.2024 o 08:46, HKK napisał:

Natomiast Phil Flory recenzując ostatniego P-39 z Army nie krył rozczarowania. Chociaż nie zauważył ani wciągow na skrzydle ani błędów w projekcie. Po prostu coś mu nie pasowało. O zmianie wykonawcy nie miał pojęcia ale mówił, że w porównaniu z Hurricane w 1/48 ten model nie robi wrażenia.

Nie robi to wrażenia, ponieważ każdy spodziewał się, że ten model,  będzie lepszy od swoich poprzedników. Z każdą premierą Arma Hobby przewyższała nasze oczekiwania, stąd tym razem u niektórych pojawiło się rozczarowanie. Moim zdaniem jest ono niesłuszne. Model Airacobry jest bardzo dobry i w niczym nie ustępuje modelom innych producentów. Co do nowej narzędziowni, jeśli przy pierwszym projekcie osiągnęli taki rezultat, to nie obawiam się o efekty przy kolejnych. Pamiętajcie, że Arma Hobby przy współpracy z poprzednią narzędziownią testowała różne rozwiązania stopniowo na formach do co najmniej kilku modeli.

Przyjrzałem się zawartości nowej Aircobry i swoje przemyślenia zawarłem w recenzji na blogu. Chętnych zapraszam do lektury:
https://zap-modelarstworedukcyjne.blogspot.com/2024/08/p-39n-airacobra-148-arma-hobby-przeglad.html

Poza tym na moim kanale można zobaczyć inbox tego zestawu: https://youtu.be/BDrKhVAy91I

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Roland_Sebastian napisał:

Z każdą premierą Arma Hobby przewyższała nasze oczekiwania, stąd tym razem u niektórych pojawiło się rozczarowanie. Moim zdaniem jest ono niesłuszne. Model Airacobry jest bardzo dobry i w niczym nie ustępuje modelom innych producentów. Co do nowej narzędziowni, jeśli przy pierwszym projekcie osiągnęli taki rezultat, to nie obawiam się o efekty przy kolejnych.

 

To niech puszczą Thunderbolta przynajmniej klasy jak MiniArt czy Zero, Spit albo Wildcat Eduarda w cenie modeli ICMu Revella.

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jmx62 napisał:

To niech puszczą Thunderbolta przynajmniej klasy jak MiniArt czy Zero, Spit albo Wildcat Eduarda w cenie modeli ICMu Revella.

Słyszałem od wielu krajan, że "za darmo" to najlepsza cena, bo uczciwa. :haha:

  • Like 4
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, lord_karton napisał:

Słyszałem od wielu krajan, że "za darmo" to najlepsza cena, bo uczciwa. :haha:

Jedyni, którzy tak piszą, to bezkrytyczni wielbiciele ArmyHobby, usiłujący sprowadzić dyskusję do absurdu, bo poza erystyką nie mają czym szermować.

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lord_karton napisał:

Słyszałem od wielu krajan, że "za darmo" to najlepsza cena, bo uczciwa. :haha:

Będą narzekać że za dostawę trzeba zapłacić. 😁

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.