Skocz do zawartości

Arma Hobby - zapowiedzi i nowości lotnicze


Roland_Sebastian

Rekomendowane odpowiedzi

Na blogu zamieściłem recenzję najnowszego zestawu od Army:
https://zap-modelarstworedukcyjne.blogspot.com/2023/02/ki-84-hayate-special-attack-units-172.html

 

image.thumb.jpeg.3e2df76972d0ae6c29aecde5b36c5c73.jpeg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Arma rozesłała newsa ze stanem przygotowań do Hurricane w 48. Pokazali gotową ramkę oszklenia i skrzydło.

Skrzydło niestety "pełne" bez osobnych klap i lotek...

Kadłub I ramka wspólną jeszcze nie są gotowe. Termin zapowiadany na dystrybucję modelu to oczatek maja,  przedsprzedaż- końcówka kwietnia.

O nowościach 72 nie napisali nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, barszczo napisał:

Obawiam się że będzie droższy niż Revell w 1:32... 🤔

Ale za to najlepszy na świecie i do tego polskiej firmy.To jest wprost bezcenne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Xmen napisał:

Ale za to najlepszy na świecie i do tego polskiej firmy.To jest wprost bezcenne.

Bezapelacyjnie  Pawle !:chytry: AHa.... już samo to że z,, polskie firmy' czyni go wartym wszystkich pieniędzy-co tam jakiś germański Revrll :bebe:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli to będzie Hurricane na skalę naszych możliwości, którym będziemy otwierać oczy niedowiarkom. Będzie nasz, przez nas wykonany i nie będzie to masze ostatnie słowo. I będzie droższy niż większy Revell, i Edek w wersji ProfiPack po podwyżkach... Mam cichutką nadzieję że jednak nie. choć jak mówią nadzieja matką itd. :?

 

 

Edytowane przez barszczo
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, start model ma niezły. Jeszcze się nie pokazał a już wiadomo że będzie klapą rynkowa. I nie pomoże mu, nawet jak zostanie modelem roku.

No cóż. Polskie piekiełko z odrobina sarkazmu i katastrofizmu  :)

Edytowane przez martinello
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, martinello napisał:

No, start model ma niezły. Jeszcze się nie pokazał a już wiadomo że będzie klapą rynkowa.

Czy będzie klapą rynkową to się dopiero okaże, choć myślę że nie. Ja się niestety obawiam o cenę i temu dałem wyraz w swoim wpisie. W pudełku dostaniemy wypraski z kalkami i jakąś pierdółką na zachętę, a zapłacimy więcej jak za Edka na wypasie po podwyżkach. Tak będzie, nie kłamię. A Hurriego i tak kupię bo uwielbiam ten samolot.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, martinello napisał:

 Jeszcze się nie pokazał a już wiadomo że będzie klapą rynkowa.

A Ty kto -Nostradamus jakiś ,czy jak ??? dlaczego taki  wniosek ,że będzie klapa .

Faktem jest ,że model rodzi się w ,,bólach" , ale pewnie jak się kiedyś tam ,,urodzi''to będzie to model nie ,, na skalę naszych możliwości'',ale na skale całej ludzkości , taki najlepsiejszy na planecie Ziemia .

No i z Twojej przepowiedni wynika że będzie ,,naj  roku'' -Viva la AH'a

Edytowane przez zatras
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie dawno temu mówili, że AH powinna przeskalować swojego 1/72 i będzie git, bo ich mały Hurricane robił wrażenie wystarczająco szczegółowego nawet jak na 1/48. To nie będzie jednak przeskalowany maluch, a zupełnie nowa konstrukcja i będzie ciekawszy i mimo lotek ze skrzydłami bogatszy od Revella 1/32. Ma fajny, genialny pomysł z armatkami. 🤗I parę rzeczy, które wyszły z dokładnego zbadania konstrukcji, a czego nikt wcześniej nie zrobił, bo nie wiedział. No i dwa kółka ogonowe, czego 1/32 z popularnej, zabawkarskiej😉 niemieckiej firmy nie ma.

Kiedyś AH zrobi też Hurricane 1/32 i będzie na poziomie 1/24. Mam nadzieję, że z osobnymi lotkami.

AH ma jednak konkurencję w tym temacie. HobbyBoss już wydał Mk.I i zapowiada Mk.IIC i D, a Eduard chce zrobić swoje, albo tylko tak mówi, żeby ludzie czekali na możliwość porównania. 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zapodałem kilka postów wyżej konstruktywna krytykę modelu nie posuwając się do krytykanctwa.

No cóż, na dzień dzisiejszy,y mam dwa modele w 48 - wildcata i spitfire I Eduarda. W obydwu lotki są osobno, tak jak i pozostałe powierzchnie sterowe. Myślałem, że to norma w nowoczesnych modelach, więc się lekko zasmuciłem widząc pełny płat. Ja lubię lekko "trącić" powierzchnię sterowe, bo uważam, że dodaje to modelowi realizmu. Sama czeska zyletka o której pisał bravo to trochę za mało.

To co napisał letalin sprawia, że jeszcze bardziej czekam na model. Może w następnym płacie do kolejnej wersji hurasia AH wysłucha mojego postulatu.

Edytowane przez martinello
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, martinello napisał:

Sama czeska zyletka o której pisał bravo to trochę za mało.

 

Ja tam się udzielałem jako konsultant. Bez prawa głosu jeśli chodzi o całościową wizję, bo inaczej do dzisiaj byliby na etapie projektowania alternatywnego kadłuba z odmiennym sposobem mocowania płótna na jego tylnej części, a obudowa chłodnicy byłaby z 4 części więcej i byłby nawet  Merlin w środku.   Wygrała opcja prostoty i czeskiej żyletki dla ambitniejszych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

ARMA HOBBY producent modeli plastikowych

Naszą misją jest zapewnienie modelarzom jak największej satysfakcji z budowania modeli.

Dążymy do tego, aby nasze modele były wiernymi kopiami historycznych maszyn, które łączą wysoką jakość szczegółów i łatwy montaż. Wszystko to, co umożliwia modelarzowi zbudowanie miniaturowej repliki tak szybko, jak to możliwe. Tak aby zacząć malowanie i weathering bez zbędnej zwłoki.

 

Podkreślenie moje.

Skoro budowa modelu to zbędna zwłoka, to następny  zestaw AH powinien być chyba w konfiguracji gotowy do malowania.

Czy to  rzeczywiście jest realny obraz obecnego modelarstwa, czy tylko niefortunnie sformułowany slogan?

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku to pewnie skrót myślowy. Armie już się wcześniej dostawało za podobne potknięcia np. gdy napisali, że z zestawu Cobry można zbudować 'wszystkie wersje' czy coś w ten deseń. Arma raczej nie zatrudnia copywritera i się pojawia taki weathering językowy i kalki:haha:

Też mi się to nie podoba, a jestem tylko przeciętnym użytkownikiem tego pięknego langłydża. 'Jeśli wiesz co chcę powiedzieć':haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, greatgonzo napisał:

Skoro budowa modelu to zbędna zwłoka

Nie budowanie, tylko robienie riserczu, poprawianie błędów, dorabianie drobiazgów, pasowanie niepasujących części, szpachlowanie dziur.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam oj tam czepianie się niezgrabnego hasła reklamowego 🤪

 

Tymczasem w Martoli jest zapowiedź i cena-> 198,00 nadwiślańskich złotylionów:

https://www.martola.com.pl/pl307/produkty107611/hurricane_mk_iic

 

Pozdr ww

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, greatgonzo napisał:

Tak aby zacząć malowanie i weathering bez zbędnej zwłoki.

 

Podkreślenie moje.

Skoro budowa modelu to zbędna zwłoka, to następny  zestaw AH powinien być chyba w konfiguracji gotowy do malowania.

Czy to  rzeczywiście jest realny obraz obecnego modelarstwa, czy tylko niefortunnie sformułowany slogan?

Modele 1/72 są wg mnie obecnie zbyt skomplikowane. Tamiya robi zadziwiająco proste, niekoniecznie doskonałe, ale uznawane za wzorzec miniatury w 1/72. Uznawane za świetnie spasowane,  b.proste w montażu. Sądzę, że w tym kierunku ciąży AH w 1/72. Jedna duża ramka, mała ramka ze szkłem i kalkomania. Do złożenia w weekend. Wg mnie 1/72 nie potrzebuje  maksymalnej komplikacji, setek części, a prostoty i co za tym idzie niższej ceny. Nawet kosztem uproszczeń i skrótów. Odbiorca ma być już  z pokolenia nastolatków, żeby dał radę😉 Dziadersy nich sobie waloryzują, albo kleją 1/48. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa strategia. Najpierw firma dąży do jak największej dokładności odwzorowania, a potem chce znowu maksymalnie upraszczać model 🤔

Upraszcza, wyrzuca dodatki i to wszytko oczywiście dla dobra klienta, no i obniżenia ceny, która ostatecznie i tak jest windowana w kosmos 😁

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.