Skocz do zawartości

Arma Hobby - zapowiedzi i nowości lotnicze


Roland_Sebastian

Rekomendowane odpowiedzi

55 minut temu, Luljan napisał:

Wręcz przeciwnie, mam wrażenie, że celowo sprowadzasz sprawę do absurdu.

Oczywisty żart pominę... :)

 

Otóż nie. Pod 'każdym' Twoim postem pojawiają się wpisy, które sam definiujesz potem jako źle oddające Twoje intencje. W każdej, znanej mi tu na forum dyskusji. Nie uciekam się do absurdu, tylko opisuję rzeczywistość.

Edytowane przez greatgonzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALERT RCB

Uwaga! W związku z planowaną na najbliższe dni prezentacją nowego modelu redukcyjnego Arma Hobby, na forum modelwork mogą wystąpić sztormy kałowe o umiarkowanej bądź znacznej intensywności.

Zalecamy omijanie wątków Arma Hobby - zapowiedzi i nowości lotnicze oraz Nowości lotnicze w skali 1/72 i skupienie się na sklejaniu modeli z własnych zapasów.

  • Thanks 4
  • Haha 20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super fajnie, ale odnoście się do Hurricane'a, że jest taki doskonały i tyle musi kosztować, ale problem leży w tym, że cały asortyment AH jest koszmarnie drogi. Ogołocone z dodatków 72 są w cenach Edkowych weekendów 1/48 i to takich często na poziomie nie gorszym niż te doskonałe modele AH... 

PS

Jak AH wyda kiedyś Konika w wersji D to już teraz obstawiam, że będzie on droższy niż ten Edkowy w 1/48😁

Edytowane przez arhtus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, arhtus napisał:

najbardziej mnie irytuje całe to usprawiedliwianie tych cen

Czym się różni usprawiedliwianie cen od usprawiedliwiania opinii, że są za wysokie?

 

2 godziny temu, arhtus napisał:

wystarczy tylko zaiskrzyć temat i od razu zlatuje się grono obrońców

Aha, czyli chciałbyś zaiskrzać i żeby był tylko aplauz i zaakceptowanie, a jak ktoś ma inne zdanie to powinien siedzieć cicho.

 

Godzinę temu, letalin napisał:

Jakość dzisiaj nie jest wcale poszukiwana.

I tu jest sedno tarczy. AH ma ambicje i chce za to uczciwie pieniądze bo celuje w niszowy target. Ja wolę dobry droższy model, ale opracowany tak żebym nie musiał siedzieć godzinami i robić riserczu oraz poprawek.

1 godzinę temu, Luljan napisał:

Mówię, że jest za drogi

Za drogi jest też Bentley, Rolex i torebka Gucci. A właśnie, dlaczego torebka Gucci jest taka droga? Zaprojektowanie taniej torebki i drogiej trwa tyle samo. Czy nie warto iść na forum torebkowe i zaiskrzyć?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu to samo. 
Po co wymyslac ideologie do ceny?

Firma jest po to, zeby zarabiac wiec maksymalizuje zyski w wybrany przez siebie sposob. Na skutek tego dostajemy produkt, ktory kupimy lub nie. Jesli kalkulacja zostala wykonana prawidlowo, firma realizuje swoje cele, jesli nie musi wprowadzic dzialania korygujace. 
cala reszta pokazywana na zewnatrz to pochodna efektywnysci w realizowaniu zysku. 
nikt nie robi tego dla idei ( Jackson w tem sposòb położył WnW) tylko po to, zeby mieć mozliwosci rozwoju i dywidende dla inwestoròw.

ciekawe, ze nikt się nie znęca nad zoukei mura, której modele sa naprawdę słabej jakości za to ceny z kosmosu? Podobnych przykladow mozna na pęczki na czele z cala kolumna chinskiego shitu zalewajacego rynek ( polecam terapie szokową Lancasterem z Borda w32, widać co to znaczy dwie lewe chińskie rączki i pośpiech, żeby sprzedać) 

Edytowane przez Qz9
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, TM48 said:

Za drogi jest też Bentley, Rolex i torebka Gucci.

No dałeś czadu, nie ma co :) :) :) . Wiesz ile Arma ma wspólnego z tymi markami?  Nic, kompletnie nic! Porównanie z Marsa.

1 hour ago, giberes said:

Skoro zarabiasz w euro, to tak jakbyś zapłacił w Polsce 60 zł.

O, to też jest dobre, popatrz jakie życie jest proste. No w sumie to chyba zamówię skoro to tylko 60 złotych :) :) :) , stać mnie.

 

Drożyzna u Army i basta, będą rabaty będą zakupy jak nie kasa pójdzie do Edka. Armaaaaaaaa nie wszyscy mimo sympatii zaakceptują każdą cenę. Mówi się, słychać???? :) :) :) 

Edytowane przez Luljan
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minutes ago, caughtinthemiddle said:

Póki im się w Excelu zgadza, to sobie możesz - popisać na forum. A swoją drogą skąd w ogóle pomysł, że to ma być towar dla wszystkich?

Może zgadza może nie, Ty to wiesz? Czas pokaże. Nie dla wszystkich to jest Rolex , torba od Gucciego albo Ferrari a nie kupka plastiku za gówniane 45 euro, też Cię widzę poniosło. Ekskluzywny Hurek, no kabaret. Drogi jest i tyle, zwyczajnie za drogi. Może mi powiesz, że zawistują tyle za Bf-a czy fokę w 48? Będę kolejne nowości w tej skali bacznie obserwował i czekał finału. Wspomnisz moje słowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja obserwacja z drugiej polkuli.  Do tej pory produkty Arma Hobby lokalny sklep modelarski z poludniowego zachodu USA sprowadzal na zamowienie. Od dwoch miesiecy chwali sie na swojej stronie internetowej, ze teraz ma je w stalej ofercie, gotowe do wysylki lub do kupienia „od reki” w stacjonarnym, oczywiscie ze wzgledu na popyt. Ceny, jak to w USA. Znacznie wyzsze niz w PL. Wyciagnalem wniosek, ze polscy modelarze nie sa glownym celem dla Army i kalkuluja ceny swoich modeli pod innych odbiorcow.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minutes ago, Pionyx said:

Wyciagnalem wniosek, ze polscy modelarze nie sa glownym celem dla Army i kalkuluja ceny swoich modeli pod innych odbiorcow.

Bardzo cenna uwaga. Byłem w Rzymie dwa tygodnie temu, sprawdziłem sklep, na stronie hurek w 72 był za 35 euro, lekki kosmosik.  Tylko to dalej niewiele zmienia, bo jeżeli model Edka weekend, ja w Dublinie mogę kupić za 19 bodaj do 25, zależy, który, to dalej Arma jest z kosmosu, nawet tam. W  Londynie będę za miesiąc to sobie sprawdzę. Ale zarówno Uk jak stany są cła  i inne historie. Ale tak, nawet Stratus wydaje w herbacianym, ja i tak uważam, że jest za drogo.  No chyba ze zaraz Edek zawistuje tyle samo, zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Luljan napisał:

Może zgadza może nie, Ty to wiesz? Czas pokaże. Nie dla wszystkich to jest Rolex , torba od Gucciego albo Ferrari a nie kupka plastiku za gówniane 45 euro, też Cię widzę poniosło. Ekskluzywny Hurek, no kabaret. Drogi jest i tyle, zwyczajnie za drogi. Może mi powiesz, że zawistują tyle za Bf-a czy fokę w 48? Będę kolejne nowości w tej skali bacznie obserwował i czekał finału. Wspomnisz moje słowa.


Póki co wydają coraz regularniej nowe produkty, więc jakoś się to chyba kręci. A z drugiej strony wcale nie jest powiedziane, że ma się kręcić nie wiadomo ile lat - być może założeniem jest wyrwać z rynku tyle kasy, ile wlezie, póki jeszcze jest z kogo wyrywać, bo w sumie całą imprezę pod tytułem 'plastikowe modele redukcyjne' może nagle skończyć choćby jakiś kolejny pseudoekologiczny wymysł z Brukseli.
'Nie dla wszystkich' nie ma nic wspólnego z ekskluzywnością (swoją drogą, zestawianie torebki od Gucciego z Rolexem czy Ferrari jest dość zabawne w kontekście cen owych towarów), a raczej z tym, że wśród modelarzy jest spora grupa takich, którzy kupują tylko najtańsze i przy obecnych kosztach produkcji i opracowania nie ma szans, żeby nowy produkt zaoferować w satysfakcjonującej tę grupę cenie. Ale jest też grupa takich, którzy chcą mieć konkretny temat w konkretnym wykonaniu i dadzą za to dowolne pieniądze - sam gdzieś tam wyżej wspomniałeś, że na Czaplę się połasiłeś mimo wysokiej ceny (moim zresztą zdaniem, a także znanych mi osobników, którzy porwali się na budowę tego cuda, niewspółmiernej do jakości) - i na takich klientów zapewne liczy Arma (bo i wbrew pozorom Hurricane jako temat, osobliwie w wersjach nie biorących udziału w BoB, a z taką tu mamy do czynienia, wcale takim przebojem sprzedażowym nie jest - oczywiście nie jest to też nisza pokroju choćby wspomnianej Czapli, ale też do popularności Spitów I/V/IX czy Bf 109 E/F/G mu daleko)
A w ogóle to udziały jakieś masz w Armie i się boisz, że wskutek takiej a nie innej polityki kurs akcji spadnie i poniesiesz straty?

  

1 godzinę temu, Luljan napisał:

Ale tak, nawet Stratus wydaje w herbacianym.


A tu już zupełnie nie wiem, co Cię dziwi - przecież oni od lat są przede wszystkim podwykonawcą Mushrooma.

 

Edytowane przez caughtinthemiddle
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minutes ago, caughtinthemiddle said:

A tu już zupełnie nie wiem, co Cię dziwi - przecież oni od lat są przede wszystkim podwykonawcą Mushrooma

Nic podobnego, rozumiem powód.

 

Co do Czapli, pełna zgoda natomiast wracając do Hurka. Zwróć uwagę na jedna rzecz, P 11 w dniu wydania była tańsza, teraz cena jest z księżyca, urosły koszty riserczu??? Nie, trzeba było podnieść, żeby Hurek nie bił po oczach.  Promocyjny zestaw Hurek plus Pzlka spłaszcza nieco te ceny,  normalnie Hurek będzie droższy. Ale ok, niszowy unikalny, dla koneserów. Tylko, że oni zapowiadają resztę Hurkow wiec nie o to zupełnie chodzi. Ile będzie kosztował kolejny ich model w 48? Nie daj Boże jak wpadną na pomysł dwusilnikowego, będzie kolejny krok w rozwoju firmy, powodzenia.
 

Krotko mówiąc, nie martwię się o Arme tylko wolałbym zapłacić tyle ile za Edka profi bez profi, a nie 10 euro więcej. I już. Nie to nie. Obniżą kiedyś w jakimś dealu to wezmę nie to będę żył bez tego Hurka. Myślisz, że jestem wyjątkiem? Nie do sprawdzenia ale bardzo wątpię.

 

Sprawdź ile kosztują ciuchy czy inne pierdoły Gucciego i wtedy łatwo zobaczysz, że porównanie jest trafne. Kosztują tyle więcej od normalnych towarów co Ferrari od normalnego auta, mniej więcej.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w zasadzie w czym problem? Chcesz mieć tańsze modele, kupuj Revella. 

 

Niestety jak ma się małą firmę (taką jak Arma), z niewielkim asortymentem (bo modeli mają kilka), a chce się to firmę rozwijać, zatrudnić nowych ludzi i mieć kasę na następne modele to trzeba mieć marżę.

 

I jak ma się w ofercie 100 pozycji, to marża może być mniejsza na każdym modelu z osobna, a jak ma się modeli 15, to marża na każdym z osobna musi być wyższa. 

Poza wszystkim - jest wolny rynek. Jeśli są klienci, którzy chcą płacić, to można mieć wyższą cenę, jak klientów nie ma, to trzeba ceny obniżać.

 

Wbrew pozorom, cena nie jest zależna od tego ile kosztuje wytworzenie przedmiotu, ale od tego ile przedmiot jest warty dla kupującego. Np. dla mnie gruby złoty łańcuch na szyję jest wart może z 200 złotych i tyle mogę za niego zapłacić. Ale pewnie są ludzie dla których ten sam łańcuch jest wart 40 tysięcy. 
I podobnie z modelami - dla mnie Hurricane w 1/48, żeby nie wiem jaki był piękny, wart jest 0 złotych, bo 1/48 mnie nie interesuje. Natomiast dobry Hurricane w 1/72 jest wart pewnie ze 150 złotych i tyle jestem gotów za niego zapłacić.

Cena odpowiada wartości, a wartość jest pojęciem subiektywnym.

 

Pozdrawiam
Krzysiek

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 31.05.2023 o 20:28, martinello napisał:

 

Na Babarybie ma być prezentacja nowego modelu w 1/72.

Nie wiem co to będzie, ale na pewno będzie (wg niektórych) za drogi 😀

 

Od dawna zapowiadano P-51D/K. Nie wiem w jakiej skali, bo z filmu jaki wczoraj się pojawił na FB wynika, że to będzie pierwszy naprawdę duży model Mustanga.😎

 

1 do 6.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, letalin napisał:

Od dawna zapowiadano P-51D/K. Nie wiem w jakiej skali,

Z tego co pamiętam to była wtedy  mowa o 1:72. 

Takie info było podawane w listopadowym newsletterze:
 

Cytat

Nasze prace na kolejnymi modelami trwają w zaciszu narzędziowni. Niestety presja inflacyjna daje się coraz bardziej we znaki. Zdecydowaliśmy się przesunąć wpuszczenie P-51D w skali 1/72 na późniejszy termin. Teraz koncentrujemy się na Hurricane Mk IIc w skali 1/48. Przewidujemy, że będzie gotowy w pierwszym kwartale 2023. Miejmy nadzieję, że nic już nie opóźni wypuszczenia tego modelu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Pionyx napisał:

Moja obserwacja z drugiej polkuli.  Do tej pory produkty Arma Hobby lokalny sklep modelarski z poludniowego zachodu USA sprowadzal na zamowienie. Od dwoch miesiecy chwali sie na swojej stronie internetowej, ze teraz ma je w stalej ofercie, gotowe do wysylki lub do kupienia „od reki” w stacjonarnym, oczywiscie ze wzgledu na popyt. Ceny, jak to w USA. Znacznie wyzsze niz w PL. Wyciagnalem wniosek, ze polscy modelarze nie sa glownym celem dla Army i kalkuluja ceny swoich modeli pod innych odbiorcow.

Moja obserwacja ze Szwecji. Mam jeden sklep stacjonarny  w mieście. Otwarty co prawda tylko w soboty, bo to nie jest źródło dochodu właściciela.  Klientela tutaj jest specyficzna. Lubią bardzo pojazdy amerykańskie. Na półkach masa Monogramów, pojazdów cywilnych. Trochę pancerki 1/35 i śladowe ilości samolotów. Sprzedawca nie znał firmy Arma Hobby. Był zaskoczony jakością, gdy następnym razem mu pokazałem jak wyglądają ich modele. Chciał sprzedawać,  ceny podane na stronie AH nie wydały mu się za wysokie,  odesłałem więc do Warszawy, niech go zagospodarują i mam nadzieję, że zaraz zobaczę polskie modele w tym sklepiku.

 

Przy okazji popatrzyłem na historię AH i wychodzi, że od Iskry w grudniu 2015, licząc już tego Hurri 1/48 i ramkę ze skrzydłem Mk.IIB jako osobny model, to daje 15 zestawów (czyli już kilkanaście, a nie kilka) i wydają zwykle dwa nowe modele na rok. Tylko w 2021 udało się wydać trzy. Tak więc w tym roku najwyżej jeszcze P-51D, o ile nie będzie jakiejś rewolucji i przyspieszenia.

 

A w AH idą ostro w małą podziałkę.  Skrzydło ma ze 2 metry.

 

image.thumb.png.c7317f0d6500179d4ef4feeca5fd0ae0.png

Edytowane przez letalin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, letalin napisał:

Sprzedawca nie znał firmy Arma Hobby. Był zaskoczony jakością, gdy następnym razem mu pokazałem jak wyglądają ich modele. Chciał sprzedawać,  ceny podane na stronie AH nie wydały mu się za wysokie,  odesłałem więc do Warszawy, niech go zagospodarują i mam nadzieję, że zaraz zobaczę polskie modele w tym sklepiku.

 

Dobry kawał. :haha:

W prostym przeliczeniu ceny Hurricane'a ze złotówek 198 PLN na korony to wychodzi 510 SEK.

Średnia płaca w Szwecji wynosi:

  • Księgowi - 42 100 SEK
  • Backend/frontend deweloperzy - 42 700 SEK
  • Pracownicy biurowi - 32 700 SEK
  • Policjanci - 36 800 SEK
  • Osoby sprzątające - 24 800 SEK
  • Osoby pracujące na recepcji - 29 200 SEK
  • Lekarze specjaliści - 79 200 SEK
  • Piloci - 70 300 SEK
  • Inżynierowie - 38100 SEK - 48 100 SEK
  • Kelner - 21 000 SEK

Więc nie dziwię się że ceny nie wydały się wysokie. Amen.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płace (brutto) jakie podajesz są zaniżone:)

 

A to co napisał Pionyx jest za pewne bliskie prawdy. Polska nie jest centrum Galaktyki. 

18 godzin temu, Pionyx napisał:

. Wyciagnalem wniosek, ze polscy modelarze nie sa glownym celem dla Army i kalkuluja ceny swoich modeli pod innych odbiorcow.

Edytowane przez letalin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co to ma do rzeczy? Przecież wiadomo, że pensje na zachodzie pozycja do pozycji to minimum x3. I wiadomo, że można sobie Hurka za 45 euro kupić i nikt z głodu nie umrze.

Odpowiedzcie mi proszę, bez złośliwości i uszczypliwości w porównaniu do Edka, cena tego Hurka jest podobna czy wyraźnie wyższa i czy uważacie, że ich spity, koniki i tak dalej są gorsze od Army. Tylko uczciwie.  Ja się odnoszę do wyceny modelu a nie czy mnie na niego stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.