Skocz do zawartości

[Pojazdy wojsk.] Zadajemy pytania. Otrzymujemy odpowiedzi.


Złośliwiec

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem nowicjuszem. Niebawem zabieram się za malowanie Pantery Ausf. A w zimowym kamuflażu. Podpowiecie jakim kolorem powinienem pomalować gąsienice (niestety gumowe, to tani model Tamiya) ? Na czarny matowy, czy coś innego? Przy okazji upewnię się też: koła powinienem pomalować tak, jakby miały gumowy bandaż na krawędziach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja maluje gąsienice farbą Gunze C061 - Burnt Iron

 

Potem wszystkie wytarte/wystające elementy rozjaśniam gunnmetalem. Do tego robię im lekko rzdzawy wash

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okb grigorow kupowal juz ktos tutaj modele bo chce sie dowiedziec czy to zetelna firma i jak z jakoscia wykonania.interesuje mnie glownie amx 50 100.ewentualnie szukam t54 z blaszkami w 1:72 lub isa 3 co polecacie.to moj pierwszy czolg w statkach wiem co i jak a czolgi to nauka odnowa.dziekuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T-54 i IS-3 w 1:72 robi Trumpeter, całkiem fajne modele, polecam. Słownik ortograficzny też polecam... Albo przynajmniej wymianę klawiatury żeby się Alt i Shift nie zacinały.

od dziecka w irlandi dlatego słabo z pisownią tym bardziej na telefonie.A czy kupował ktoś z tej firmy modele okb grigorov?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakimi kolorami farb olejnych najlepiej zrobić fading (biedronkę) na pojeździe w kolorze pustynnym?

- biały

- żółty

- ochra

coś jeszcze?

Nie chcę go za mocno przyciemnić...

6666a78656ebbc375e8bac75ef85d9fa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki problem z Friulami. Wiem żeby pokryć je rdzą, moczycie je w mieszaninie octu i domestosa. Mieszkam w Anglii i tu nabyłem takie coś.

 

IMG_1379.JPG

 

IMG_1380.JPG

 

Wymieszałem z octem. Ciecz nabrała koloru rdzy, ale właśnie tylko ciecz.

 

IMG_1384.JPG

 

W5 jest dość gęsty i przy drugiej próbie miałem wręcz rdzawe błoto. Natomiast gąski wyglądają tak.

 

IMG_1378.JPG

 

IMG_1385.JPG

 

Co nie tak, wydawało mi się że domestos jest na bazie wybielacza (bleach) tak jak W5 i że to będzie działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten środek najlepiej jak widać nadaje się do mycia kibli, a ocet do meduzy z lornetą , a nie lepiej kupić sobie dedykowany szuwaks do rdzewienia gąsienic np. do Miga o taki:

http://www.m-zone.pl/burnishing-fluid.html

( to wcale nie jest reklama sklepu )

Kupiłem wytrawiłem sobie 2 komplety gąsienic ze Spade Ace Models (w Polsce nie osiągalnych), i mogę polecić z czystym sumieniem. Pozdrawiam M1A1(HA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie po kompieli też mikstura zmienia kolor i jak dłużej gąsienice leżą w tym ustrojstwie to też zaczyna złazić.

 

Adams M1A1 masz jakieś fotki jak gąsienice wyglądają po takiej kompoeli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając warsztaty ze Straykerem na forum postanowiłem zbudować sobie taki pojazd . Od dawna mam upatrzony jeden pojazd ze zdjęcia na którym chcę się wzorować .

6282361549_8666a9d4d0_b.jpg

I tu moje pytanie czy w Polsce można kupić taki trał minowy jak jest na zdjęciu , chodzi mi o skalę 1/35 . Znalazłem dwa rodzaje ale te są dedykowane do Humvee i pewnie nie będą pasować do Straykera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie taki trał SPARK jak na Twoim zdjęciu, z mocowaniem dla Strykera, robi Blast Model:

http://www.phpshopxml.com/blamod.shop/CID/c3809d3718c1a236524efdd83a01c0b6/function/itemPageDisplay/shopItemCode/BL35152K

Nie do kupienia w Polsce (chyba, że z drugiej reki).

 

Legend Production robi również taki trał, ale z mocowaniem dla RG-31:

http://www-legend.co.kr/portfolio/lf1279-spark-mine-roller-for-rg-31/

lub dla M923:

http://www-legend.co.kr/portfolio/lf1243-spark-mine-roller-for-m923-front/

Legenda sprowadza - mam nadzieję, że jeszcze to robi - Jadar.

 

Trumpeter w swoim modelu M1132 ma również trał SPARK, ale wygląda chyba trochę inaczej:

http://www.mojehobby.pl/products/M1132-Stryker-Engineer-Squad-Vehicle-w-LWMR-Mine-Roller-SOB.html

Ale to raczej drobne różnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.