Jump to content
Złośliwiec

[Pojazdy wojsk.] Zadajemy pytania. Otrzymujemy odpowiedzi.

Recommended Posts

Szukałem w Exito bo tam dużo Black Doga i nie znalazłem.

Bo Exito wycofuje się z Black Doga - trwa chyba jeszcze wyprzedaż resztek.

Czesc,

chcialem sie poradzic, ale nie wiem czy w dobrym dziale. Mianowicie polozylem kalke(humbrol decalfixem) na tablicy kubelwagena i okazala sie za duza i troche wystaje z prawej strony. Moze ktos moglby mi doradzic coz tym zrobic:przyciac jakos czy raczej zostawic i dzialac dalej ?

Możesz przyciać krawędź skalpelem na równo z tablicą. Jeśli zabraknie czarnej obwódki możesz podmalować czarną farbką tę krawędź.

Drobne pytanie w temacie washa na modelach w 1:72. Jak dotąd stosowałem brąz van Dycka, na kolorach piaskowych czy odcieniach zieleni był dobry. Natomiast w przypadku ciemnobrązowych plam kamuflażu oczywiście nie widać go. W takiej sytuacji widział bym washa "wielokolorowego" - na piaskowym i zielonym brąz van Dycka, na ciemno brązowym jakiś jasny. Tylko jaki, coś piaskowego? Poradzicie Koledzy konkretny odcień z własnych doświadczeń?

Witam.

Posiadam takiego PzIII: http://www.mojehobby.pl/products/Pz.Kpfw.III-Ausf.N-w-Winterketten-s.Pz.Abt.502.html

Jeśli się nie mylę to pojazd z boxartu wyglądał trochę inaczej i nie specjalnie podoba mi się takie malowanie. Zdjęcia pojazdu z drugiej opcji malowania nie znalazłem.

Może ma ktoś jakiś pomysł na ciekawe malowanie tego pojazdu? Chętnie zrobiłbym go jako pojazd z późniejszego okresu wojny, choćby z zimmeritem.

Dzięki. Jeszcze się dopytam =P

Nie ma żadnych materiałów pokazujących ten czołg na przykład w wersjach dowodzenia itp. z Normandii czy też Holandii? Gdzieś czytałem że któreś dywizje używały ich na początku inwazji w 1944.

Pozdrawiam

Malowanie 4 Panzerbrigade Norwegen - Norwegia 1945 jest niestety niemożliwe.

Sprawdziłem pojazdy z zestawów 6606 i 6474 to co prawda wersja ausf.N, jednak to zupełnie inne pojazdy.

Nie ma żadnych materiałów pokazujących ten czołg na przykład w wersjach dowodzenia itp.z Normandii czy też Holandii?

Zgadza się,bo takowych nie było.

Gdzieś czytałem że któreś dywizje używały ich na początku inwazji w 1944.

Niektóre źródła podają że były w 21.Pz.Div.

Raporty wskazujące stan 21.Pz.Div. w czerwcu 1944 pokazują 4 sztuki Panzer III,

lecz pojazdy uzbrojone w działo 50mm są to 3 szt. w Pz.Rgt.Stb.22. i 1 szt. w Abt.Stb.I/Pz.Rgt.22.

Wersja ausf.N uzbrojona była w 75mm działo.

Pozdrawiam

Krzysztof

Witam wszystkich, mam kłopot, potrzebuję pomocy. Otóż jestem w trakcie robienia M4A2 Sherman w barwach USMC z okresu walk na Pacyfiku i mam kłopot z załogą. Czy załogi wozów Marines nosiły standardowe uniformy czołgistów amerykańskich, czy też miały może jakieś swoje wzory? Nie mogę nic ciekawego znaleźć na fotografiach z epoki, a na żadne sensowne opracowanie nie trafiłem jeszcze. Może ktoś jest w stanie coś podpowiedzieć? Z góry dziekuję za wszystkie odpowiedzi.

możesz go położyć jak chcesz ale szkopy na późnych panterach nie stosowali zimmeritu. Możesz go sprzedać albo zostawić do budowy wczesnej pantery.

zimerit jest dedykowany do tego modelu mogę go jakoś przerobić

Najlepiej na zimmerit dla Mausa.

Jestem nowicjuszem. Niebawem zabieram się za malowanie Pantery Ausf. A w zimowym kamuflażu. Podpowiecie jakim kolorem powinienem pomalować gąsienice (niestety gumowe, to tani model Tamiya) ? Na czarny matowy, czy coś innego? Przy okazji upewnię się też: koła powinienem pomalować tak, jakby miały gumowy bandaż na krawędziach?

Ja maluje gąsienice farbą Gunze C061 - Burnt Iron

Potem wszystkie wytarte/wystające elementy rozjaśniam gunnmetalem. Do tego robię im lekko rzdzawy wash

Kup farbę track primer albo coś w tym kolorze. Chyba ze robisz złomka, to maluj na rdzawy.

Okb grigorow kupowal juz ktos tutaj modele bo chce sie dowiedziec czy to zetelna firma i jak z jakoscia wykonania.interesuje mnie glownie amx 50 100.ewentualnie szukam t54 z blaszkami w 1:72 lub isa 3 co polecacie.to moj pierwszy czolg w statkach wiem co i jak a czolgi to nauka odnowa.dziekuje za pomoc

T-54 i IS-3 w 1:72 robi Trumpeter, całkiem fajne modele, polecam. Słownik ortograficzny też polecam... Albo przynajmniej wymianę klawiatury żeby się Alt i Shift nie zacinały.

T-54 i IS-3 w 1:72 robi Trumpeter, całkiem fajne modele, polecam. Słownik ortograficzny też polecam... Albo przynajmniej wymianę klawiatury żeby się Alt i Shift nie zacinały.

od dziecka w irlandi dlatego słabo z pisownią tym bardziej na telefonie.A czy kupował ktoś z tej firmy modele okb grigorov?

Jakimi kolorami farb olejnych najlepiej zrobić fading (biedronkę) na pojeździe w kolorze pustynnym?

- biały

- żółty

- ochra

coś jeszcze?

Nie chcę go za mocno przyciemnić...

6666a78656ebbc375e8bac75ef85d9fa.jpg

Powinny być ok. Myślę że można też dodać jasno szary.

Ja używam zestawu AK120 "OIF& OEF Weathering set for modern US vehicles " ale ja tylko pustynne . Pozdrawiam M1A1(HA)