Skocz do zawartości

Zadajemy pytania... Dostajemy odpowiedzi i pomoc...


krzychu-onisk

Rekomendowane odpowiedzi

17 godzin temu, Baas ArK napisał:

Książka p. Wagnera To był mój "elementarz". Obecnie już cokolwiek trąci myszką. Książki p. Moszczeńskiego nie znam to się nie wypowiem.

No właśnie Wagnera mam a mi chodzi o tą drugą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jmx62 napisał:

No właśnie Wagnera mam a mi chodzi o tą drugą.

ABC modelarstwa to książka o 12 lat młodsza niż publikacja kol.Wagnera - ale... poza twardą oprawą i wkładką z kolorowymi fotkami modeli (takimi w standardzie lat 90tych ubiegłego wieku) to nic nowego nie wnosi.
A wręcz w tzw. technikaliach więcej można dowiedzieć się / nauczyć od Krzyśka Wagnera niż od p.Moszczeńskiego.
(mam obie pozycje - mimo iż mogą wydawać się już prehistoryczne, to w zasadzie podstawy nie zmieniły się do dzisiaj...)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie odnośnie płynów do kalkomanii. Mam F18 od Academy, z kalkomania od Academy. Kalki za cholerę nie chcą się przyklejać do samolotu... Mam klej do kalek Tamyja, nie pomaga... Super strong od tamiya potrafi rozpuścić lakier, ale nie te kalki... Co robić? Szkoda wyrzucić samolot, bo zależy mi na tym malowaniu... Dzięki bardzo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Apek napisał:

Witam. Mam pytanie odnośnie płynów do kalkomanii. Mam F18 od Academy, z kalkomania od Academy. Kalki za cholerę nie chcą się przyklejać do samolotu... Mam klej do kalek Tamyja, nie pomaga... Super strong od tamiya potrafi rozpuścić lakier, ale nie te kalki... Co robić? Szkoda wyrzucić samolot, bo zależy mi na tym malowaniu... Dzięki bardzo. 

Kalki Academy z tego właśnie słyną - jak widzę, że jest na nich napisane 'Printed in Korea', a nie, Cartograph to odruchowo wyrzucam 😉 Najprostszym rozwiązaniem będzie kupić jakieś kalki chyba. Chociaż słyszałem legendy, że płyny Bilmodel 3 albo Agama potrafią sobie z nimi poradzić.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Europe

Aero Spezial(Germany): https://www.aero-spezial-modellbauversand.de/

the48ers(Cyprus): https://the48ers.com/

Rafale(Czech): http://www.rafale.cz/

Blackbirds Model(UK): https://www.blackbirdmodels.co.uk/

Robotines(Spain): http://www.robotines.com/es/robotines

CM Modellismo(Italy): https://www.cmmodellismo.it/it/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o zdobycznego Fw-190 D-9 - posłużę się obrazkiem kalek Karaya ze strony Mojehobby - w celu dyskusji:

Dora.jpg.c68377a8f0458441e36756800249de30.jpg

Jak rozumieć w przeliczeniu na RLM zwrot "standard D-9 scheme" ?

Ktoś wspomoże zdjęciem tego konkretnego samolotu w tym malowaniu ?

 

EDIT -> to ten ?

Focke Wulf Fw 190D9 10.JG26 Black 10 WNr 500618 Celle Airfield Germany 1945 0B

Edytowane przez martinello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Up...

Pomóżcie proszę z malowaniem tego Focke Wulfa.

Po zakupie paru modeli Army postanowiłem dokupić i najnowszy model IBG, ale zrobić go w wersji "Captured".

A że Niemcy pod koniec wojny używali kilku kolorów (niektóre w kilku odcieniach) to się pogubiłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie jakąś swoją sprawdzoną mieszankę dla polskiego niebieskiego z II RP? Pomalowałem już 16 samolotów w standardowym kamuflażu Pactrą (obydwoma odcieniami Polish Blue), Hataką, oraz mieszankami RLM i Polish Blue i jakoś tak nie jestem do końca pewien którą farba jest najbliższą oryginałowi. 

 

 

Porównanie odcieni:

Czapla to mix RLM i Polish Blue II od Pactry

P.11c to Pactra Polish Blue II

A, P.24/III to hataka Polish Blue

20220216_203644.thumb.jpg.09b9028ce301277f54e84565be50f84f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, myszaty napisał:

Jak to SP jest na  blue, to ja się poddaje...ciemnoszary to tak,.ale gdzie tam blue?!??

Na zdjęciu wyszedł ciemno, jest jasnoszary. Że kolor dolnych powierzchni nie był blue to wydaje mi się, że  już dawno wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Wymysl napisał:

Na zdjęciu wyszedł ciemno, jest jasnoszary. Że kolor dolnych powierzchni nie był blue to wydaje mi się, że  już dawno wiadomo.

 

No właśnie ta hataka, to za bardzo szara mi się wydaje. 

image.png.422732110237f91719bfabd45f1d5412.png

 

Oprócz odcieni dolnych powierzchni, wesoło jest jeszcze w kwestii wnętrza kabiny, bo jedne publikacje podają khaki, a inne srebrny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Wymysl napisał:

 

No właśnie, w tym opracowaniu podają Hatakę Light Blue-Gray B036 jako odpowiednią... A ten kolor po prostu jest dla mnie zbyt szary. 

 

 

Malując Czaplę rok temu starałem się tak namieszać kolorów, żeby przypominały niebieski na znalezionym fragmencie Łosia. Pomieszałem RLM76 z Pactrą Polish Blue II. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro pisać ale ja Hatace już nie ufam . 

To co pisze Modelpaint o odpowiedniku w palecie Hataki wcale nie musi się zgadzać z tym co nasza firma ma teraz w sprzedaży . 

 

Edytowane przez Hello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Greif pinned this temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.