Skocz do zawartości

Zadajemy pytania... Dostajemy odpowiedzi i pomoc...


krzychu-onisk

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że temat w którym pisało się bieżące pytania gdzieś wyparował to napiszę tutaj zapytanie.

Czy z tego zestawu dasię ulepić naszego Fefa UTI bez jakichś mocnych modyfikacji❓

1777_rd.jpg

 

Edyta:

Dobra już sobie odpowiedziałem 😉

Edytowane przez Artek82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Artek82 napisał:

Dobra już sobie odpowiedziałem 😉

 

Podzielisz się ?  

Jak dla mnie powyższy zestaw nie ma spadochronu . Chyba ,że jest na wypraskach . To na początek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także jest w tej skali Hasegawa (02214) z naszym malowaniem :

 

18418_rd.jpg.5d73126cf309f12b07f7afa49c15d6fc.jpg

 

Wystarczy tylko porównać wypraski .

W jednym dużym sklepie wyświetla się F-16 w 33 wariantach . Oczywiście 33 wersje modeli do sklejania .

Edytowane przez Hello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Hello napisał:

 

Podzielisz się ?  

Jak dla mnie powyższy zestaw nie ma spadochronu . Chyba ,że jest na wypraskach . To na początek .

 

29 minut temu, Hello napisał:

Także jest w tej skali Hasegawa (02214) z naszym malowaniem :

 

18418_rd.jpg.5d73126cf309f12b07f7afa49c15d6fc.jpg

 

Wystarczy tylko porównać wypraski .

W jednym dużym sklepie wyświetla się F-16 w 33 wariantach . Oczywiście 33 wersje modeli do sklejania .

No właśnie porównując Izraela i naszego (02214) wychodzi że to te same wypraski.  w Izraelskim nawet bogatsze o jakieś pipsztoki. Spadochron w sensie jego obudowy to nie jest jakiś kosmos aby dorobić.

Wylukałem na alledrogo tego Izraela za dobrą cenę, a kalki można dokupić sobie z MMD. Kinetic niedostępny od jakiegoś czasu, a trochę szkoda mi kasy w licytacjach jak się pojawi bo idzie za grubo ponad 120 PLN. Jak dla mnie to ta Haska może być 😉

Edytowane przez Artek82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 
Od razu mówię, że nie wiem czy jest to odpowiedni dział na forum, ale mam pytanie , mianowicie jaki dokładnie kolor mają mieć te plamki na burtach kadłuba, ponieważ nie wyglądają na standardowy kolor mottlingu (RLM 74/75), bardziej podchodzi mi to pod RLM 70/71. 
PB250397-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Bengal napisał:

Dobry,

tak z czystej ciekawości znacie produkty "quinta studio" ?

Pierwszy raz go używam i bardzo bardzo mi się spodobało ten 3d kokpit :)

Znane i lubiane, choć cena potrafi być ciężkostrawna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, tlb napisał:

Chyba nie rozumiem pytania, są w różnych skalach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, tlb napisał:

Oj, który lepiej zdetalizowany i przyjemniejszy w klejeniu.

Oba to Tamiya, i to dość nowe modele. Oba są bardzo dobre i w to zasadzie najlepsze modele Vipera w skali.

Osobiście uważam, że ten w 72 to najnudniejsza wersja jaka jest, ale niestety innej od Tamiyi nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Matys napisał:

najnudniejsza

Rozwiń temat, proszę. Oglądając wypraski wygląda obiecująco 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, tlb napisał:

Rozwiń temat, proszę. Oglądając wypraski wygląda obiecująco 

W sensie dostępnych opcji malowania. Block 50 to w zasadzie unikatowa dla USAF wersja, a z tego pudełka nie bardzo da się zrobić żadnej innej.

Ta wersja ma silnik GE więc inny wlot powietrza i dyszę od wariantów z silnikiem PW, który jest zdecydowanie bardziej popularny.

Chyba jedyną alternatywą do USAF do wykonania prosto z pudełka byłby Viper z Bahrajnu (oni mają Block 40), ale to też jednokolorowy szary samolot.

Względnie łatwą przeróbką byłby jakiś Block 30 w malowaniu agresorskim, ale to wymagałoby przynajmniej wymiany podwozia na 'lightweight' - zdaje się dostępnego od CMK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa, to nie. Myślałem, że coś z pasowaniem części jest nie halo. Chodzi mi o to, że przeboleję nudne szare malowanie, po prostu po przejściach z f16 z MisterCrafta, szukam porządnego zestawu, na "prosto z pudła", po którym odreaguję ów MC i na nowo uwierzę w plastiki😉. Ze dwa lata temu na tym forum ktoś polecił ten F16 od tamki w 72, ale zobaczyłem, że jest też 48, dlatego pytam o te zestawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, tlb napisał:

Aaa, to nie. Myślałem, że coś z pasowaniem części jest nie halo. Chodzi mi o to, że przeboleję nudne szare malowanie, po prostu po przejściach z f16 z MisterCrafta, szukam porządnego zestawu, na "prosto z pudła", po którym odreaguję ów MC i na nowo uwierzę w plastiki😉. Ze dwa lata temu na tym forum ktoś polecił ten F16 od tamki w 72, ale zobaczyłem, że jest też 48, dlatego pytam o te zestawy.

Generalnie model składa się sam, detal jest fajny, ale nie wybitny. Szczególnie dysza moim zdaniem jest średnia i warto ją wymienić na Eduarda, ale może to też przebolejesz jak i nudne szare malowanie 😉 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem od znajomego model do pomalowania, jakieś tam drobne rzeczy, ale chcę, żeby to było zrobione porządnie a nie na odwal się.

Muszę z tego modelu teraz zmyć całą farbę, która jest i pomalować od nowa. Na szczęście całość jest sklejona i nie będzie nie wiadomo jakiej zabawy. Pytanie zasadnicze - w czym najlepiej zrobić taką kąpiel żeby nie zaszła reakcja z samym plastikiem ale żeby mieć gwarancję, że farba zejdzie w całości? Na wierzchu na pewno są metalizery, nie wiem co jest pod spodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz czym był malowany model? Ostatnio miałem mały wypadek przy pracy i zmywałem całą powłokę malarską za pomocą wacików nasączonych Levelig Thinner, jest neutralny względem plastiku, nie uszkodzi też szybek. Z innych środków to zmywacz wamodu, też nie powinien zareagować z polistyrenem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Greif pinned this temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.