Skocz do zawartości

Zadajemy pytania... Dostajemy odpowiedzi i pomoc...


krzychu-onisk

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, Hello napisał:

Przykro pisać ale ja Hatace już nie ufam . 

To co pisze Modelpaint o odpowiedniku w palecie Hataki wcale nie musi się zgadzać z tym co nasza firma ma teraz w sprzedaży . 

 

 

Dobra. Do hataki B036 dodałem kilka kropli Polish Blue II od Pactry, żeby złamać szarość farby. Teraz jest jaśniejsza i ma delikatnie niebieskawy odcień. Wzorowałem się na oko wyremontowaną P.11c.

 

20220217_103855.thumb.jpg.b7387673809ef9fb6d0e96d8d3414923.jpgp11c-walkaround15.thumb.jpg.193b528664c9678b11bea5f22f942733.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Kolekcjoner WP napisał:

Dobra. Do hataki B036 dodałem kilka kropli Polish Blue II od Pactry, żeby złamać szarość farby. Teraz jest jaśniejsza i ma delikatnie niebieskawy odcień. Wzorowałem się na oko wyremontowaną P.11c.

Te dwa kolory są na zamieszczonych zdjęciach kompletnie inne. To w jaki sposób sie wzorowałeś?

"Wzorowanie" się na zdjęciu i to oglądanym na ekranie monitora to jak doprawianie do smaku na podstawie opisu potrawy.

A propos, na Twoim zdjęciu widac kawałek białej niewątpliwie kartki a ma różowy odcień. To jak dobrze moga być oddane pozostałe barwy?

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Juffre napisał:

Czy są tutaj osoby które robiły kokpit F-14A z kalkami od Quinta Studio? Poszukuję którym kolorem najlepiej pomalować środek aby jak najmniej odznaczał się od kalek.

Ten zestaw do Tamki to widziałem ostatnio, że chlapali H308 pod kalki i na końcu wyglądało OK. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Wymysl napisał:

Nie pasuje Ci konkretnie ten szary, czy szary w ogóle?

 

Konkretnie ta farba hataka 036, bo jakoś tak za Szara i za ciemna jak na polski kolor dolnych powierzchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W monografii Łosia (AJ-Press nr.110) są wszystkiego cztery oprócz tego to co powyżej: jedno ten sam płat z góry, jedno od  przodu (tak z godziny pierwszej) i dwa steru kierunku.

Edytowane przez Baas ArK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie Sił Powietrznych Ukrainy.

 

Czy wszystkie obecnie latające myśliwce Mig-29 i Su-25 mają digital camo?

 

 

 

P.S.

Czy można prosić @Administratoro przypięcie tego wątku u góry warsztatu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, BRAVO112 napisał:

szukam dobrych planow iskry w 1:72

Wiem, ze bylo kiedys cos w SP ( jakies 50 lat temu 😞 )

 

W Mini Replice na pewno były i chyba nie najgorsze są w MMP Books seria single. 

Nie pamiętam dobrze ale chyba w książce wydawnictwa Aeromax też są... Pytanie jaka wersja Ciebie interesuje wink4

 

Edytowane przez mirage3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.02.2022 o 08:59, Kolekcjoner WP napisał:

Konkretnie ta farba hataka 036, bo jakoś tak za Szara i za ciemna jak na polski kolor dolnych powierzchni.

Ta którą ja mam jakoś szczególnie nie odbiega od tego co piszą na temat koloru dolnych powierzchni. Jest szara, ale nie przesadnie ciemna. Pytanie tylko, jak to już Hello wcześniej zauważył, jak bardzo powtarzalne są Hataki. Ja mam niezbyt dobre doświadczenie z medium sea grey. Do niedawna używałem humbrola 64. Po przyjemnych doświadczeniach z farbami właśnie na polskie maszyny kupiłem sobie zestaw hataki do malowania samolotów RAF-u. Efekt był taki (już kiedyś pokazywałem, ale wątek odleciał w niebyt):

MSG.jpg

Z prawej humbrol, z lewej hataka - prawie tak ciemna jak moje wyobrażenie o ocean grey. Zastanawiałem się, czy to tak widzą w tej firmie MSG, czy może akurat taki słoiczek mi się trafił. Kupiłem więc jeszcze jeden. I porównałem jeszcze z kilkoma innymi farbami:

kolory.jpg

Górny od lewej to hataki: pierwsze MSG, MSG "współczesne", i MSG z nowego zakupu. Po nich MSG od tamiyi. Na dole humbrole 64 i 165, który też bywa za MSG sugerowany. Jak widać wszystkie odcienie się różnią (w realu lepiej), ale najgorzej, że B034 z obydwu zakupów jest inne. Planuję teraz dokupić jeszcze MSG od innych producentów i zobaczyć co wyjdzie.

 

 

 

Edytowane przez Wymysl
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemano, czy ktoś z kolegów kupował z kinetica F-16D w 1/72 takiego jak na foto? Bo ja teraz dostałem i patrzę schematy malowania dla 1/48 (co akurat nie jest żadnym problemem) i kalkomania też do 1/48. Myślicie, że jest sens pisać do producenta? Czy może on tak we wszystkich tych zestawach?

IMG20220310104112.thumb.jpg.3703150baaf887f293cde7c58d7c730f.jpg

IMG20220310105953.thumb.jpg.15c29f2c1cd4a0514479a24d4ca4b549.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Greif pinned this temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.