Skocz do zawartości

Zadajemy pytania... Dostajemy odpowiedzi i pomoc...


krzychu-onisk

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...

Witam, 

 

Czy moglibyście podpowiedzieć czy jest na rynku model samolotu w malowaniu różowym lub fioletowym? Okres występowania czy skala nie ma tutaj znaczenia. Chodzi tylko o kolory, córce się nie odmawia 😁

Mi jedynie co przychodzi do głowy to różowy spitfire. Znalazłem że występował taki w zestawie od Italierii (2651), ale obecnie nie do kupienia na necie.  Potrzebował bym w takim razie namiar na kalki i co z dostępnych na rynku najlepiej wybrać.

 

Czekam na wasze propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym "różowym" Spitem to bym uważał bo tak naprawdę wyglądał jak różowy a w rzeczywistości to tylko udawał ten kolor. Bardzo dobrze było to opisane w początkowych kilku numerach Aeroplanu(A. Ziobera) To był specjalny kolor stosowany do malowania samolotów rozpoznawczych poruszających się na dużych wysokościach.

Nie sprecyzowałeś co to ma być za samolot, wojskowy czy może być cywilny?

Ja wiem, że jak się Córcia uprze to ma być różowy albo fioletowy i już, ale może warto spróbować przeforsować inne kolory np. żółty lub czerwony. Wówczas wybór byłby większy np. ostatnio Edek wypuścił Zliny w różnych barwach w tym nasze z zespołu Żelazny a te były całe czerwone. I cała masa samolotów pokazowych np. Jak-15, brytyjskie Hawki z RedArrowsów, Fokker Dr.I Richtofena czy nasz An-2 SP-ANT z Aeroklubu Orląt.

Żółte mogłyby być samoloty szkolne, baaardzo dużo takich latało w barwach japońskich (może to nawet był bardziej pomarańczowy?)

A co do fioletowych to tylko słyszałem gdzieś że kilka A6M-2N Rufe w okolicach wysp Aleuckich było malowane na fioletowo ale to nie sprawdzone przeze mnie pogłoski. Może inni znawcy tematu się wypowiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, DamianPoltorak napisał:

Witam, 

 

Czy moglibyście podpowiedzieć czy jest na rynku model samolotu w malowaniu różowym lub fioletowym? Okres występowania czy skala nie ma tutaj znaczenia. Chodzi tylko o kolory, córce się nie odmawia 😁

Mi jedynie co przychodzi do głowy to różowy spitfire. Znalazłem że występował taki w zestawie od Italierii (2651), ale obecnie nie do kupienia na necie.  Potrzebował bym w takim razie namiar na kalki i co z dostępnych na rynku najlepiej wybrać.

 

Czekam na wasze propozycje.

Spitfire'y rozpoznawcze malowane w kolorach PRU Pink oraz PRU Mauve.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój dawno zrobiony A-7D czeka na uzbrojenie. Jest w malowaniu ANG. Chciałbym go obwiesić bombami jak choinkę, ale nie wiem, czy samoloty gwardii tak latały. Widziałem głównie wyposażone w baniaki. Może ktoś ma foto na dowód na poszukiwaną przeze mnie kombinację w tej formacji, będę dźwięczny😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, DamianPoltorak napisał:

znalazłem idealnego kandydata

Do tego malowania to nawet kalkomanie znajdziesz

22863_1-6228636c3c047e24254b82a505ff39449cf48e5a.jpg.94035d6b08fb7d4c1768ff57b4302b54.jpg

1:48 https://www.mojehobby.pl/products/Aerogryf-Milka-Antonov-An-2.html#gallery_start

Gdzieś widziałem też 1:144

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.06.2022 o 12:01, DamianPoltorak napisał:

dziękuję za wszystkie odpowiedzi, sam poszperałem trochę w sieci i chyba znalazłem idealnego kandydata

Moim zdaniem najlepszy 😀

Są jeszcze tacy:

Ju-52 w malowaniu  Milka

0_0_productGfx_132b5f6a9c6005a3805e00b1ee6a871c.jpg.1a0101b65df9036c3cbb1643d5425c43.jpg

 

Antek z misiem Kubusiem 

37461_vin144012.thumb.jpg.d0ea42554937fd6d06e7e7519d94e335.jpg

 

Antek Orka

1014498-large.thumb.jpg.6bb54845873faa7d73f07ffd020e9f9d.jpgoriginal.jpg.57950ea0531dfe8338b56740b601e765.jpg

 

Zlin Ćmelak

1202774.thumb.jpg.fd57f6209ca60980912f4bce8d52ed9c.jpg

 

Edytowane przez Artek82
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.06.2022 o 16:25, giberes napisał:

Mój dawno zrobiony A-7D czeka na uzbrojenie. Jest w malowaniu ANG. Chciałbym go obwiesić bombami jak choinkę, ale nie wiem, czy samoloty gwardii tak latały. Widziałem głównie wyposażone w baniaki. Może ktoś ma foto na dowód na poszukiwaną przeze mnie kombinację w tej formacji, będę dźwięczny😉

Znalazłem jedno z pigułami ćwiczebnymi. Oklahoma ANG.

Źródło: MAM, November 2008

a7_02.jpg

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

jak pisałem w tym temacie

mam zamiar zbudować modele samolotów MiG 15 wzwyż, w skali 1/48. Mam jednak sporo wątpliwości. Dla przykładu.

W drodze do mnie jest model MiG15 firmy TRUMPETER, jednak wczoraj natrafiłem na informację, że jedyny godny uwagi, to piętnasty BRONCO.  Z kolei na pewnej stronie recenzującej modele rozgorzała debata n.t MiG15 Bronco i jego poprawności merytorycznej.....

W młodości uległem poważnemu wypadkowi, który pozostawił trwały ślad w mojej głowie na wieki-mam problemy z koncentracją i jasnym myśleniem, a w przypadku nadmiaru informacji mam problem z ich usystematyzowaniem, dlatego moja skromna prośba do Kolegów. Czy moglibyście udzielić mi pomocy i podzielić się ze mną informacjami na temat modeli wszystkich w/w samolotów różnych firm? Zależy mi na jak najwierniejszym odwzorowaniu modelu, dlatego chcę zapytać czy moglibyście mi zdradzić które modele godne są uwagi, a które omijać, oraz (o ile to możliwe) w przystępny sposób opisać co jest nie tak z tymi drugimi? Staram się pogodzić wszystkie znane mi informacje, ale jest ich bardzo dużo i to naprawdę trudne dla mnie.... Zwłaszcza, że nie mam żadnego zaplecza naukowego i materiałów źródłowych (o których pisałem w innym wątku). Wasza pomoc, jako doświadczonych modelarzy, byłaby dla mnie nieoceniona...

Brak odzewu w innym wątku nie napawa mnie optymizmem, uważam jednak, że modelarstwo powinno łączyć, nie dzielić i mam cichą nadzieję, że uzyskam odpowiedź. Jeśli jednak nie, przepraszam, za zamieszanie, które tutaj spowodowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mario napisał:

chyba będzie dobra

Wydaje mi się, że raczej nie. Nie masz może Gunze C74? Rozjaśniona jest OK. Dedykowany kolor ma MRP, to 195.

Godzinę temu, rudolf24 napisał:

Zależy od foto, tutaj jest bardziej "przygaszony". 

Jasne, ale to zawsze jakiś tam szaroniebieski, bez domieszki zielonego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie ws. koloru Eurofighter'a RAF'u, który kolor odpowiedni?

 

https://www.mojehobby.pl/products/FLAT-LIGHT-GHOST-GREY-FS36300.html

 

https://agtom.eu/farby-akrylowe-17ml/357392-ammo-of-mig-farba-fs-36375-light-compass-ghost-gray-8432074002031.html

 

Chyba, że znacie inne kolory, lepsze, może z tamiya lub mr.hobby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Greif pinned this temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.