Skocz do zawartości

Zadajemy pytania... Dostajemy odpowiedzi i pomoc...


krzychu-onisk

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, greatgonzo napisał:
14 godzin temu, tlb napisał:

Pytanie,

Ale to jest pytanie, czy taki żarcik sytuacyjny?

Poważnie pytam, z dzieciakiem na zajęciach modelarskich w internacie robię ten samolot i coś nie mogę tych kolorów ogarnąć, w instrukcji nie ma opisanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że głupio pytam...:oops:

Jeżeli tak to napisz, że wystarczy chlapnąć jakąś farbą i po sprawie😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to raczej ja zgłupiałem, bo ten modelik na zdjęciu jest pomalowany tak abstrakcyjnie, że w końcu nie wiedziałem, czy chodzi o kolory na oryginale, czy na tym modeliku właśnie. Bo wiesz, to nie jest oczywiste. Może dzieciakowi  w internecie właśnie takie się podobają, taki ma być i już! Jeśli tak, to nie wiem, nie pomogę. Ale jeśli chodzi o samolot z AVG to możemy popróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku ze zbliżającą się premierą TOP GUN : MAVERICK i nieuchronnym wysypem budowanych modeli :haha:

chciałbym się dowiedzieć, który model warto wybrać :

 

MENG

 

1318442-25219-69-720.jpg

 

Czy może jednak HOBBY BOSS

 

1329440-11441-89-720.jpg

 

REVELLA pomijam, chociaż też ma kalkomanie do TOP GUN'A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, greatgonzo napisał:

Może dzieciakowi  w internecie właśnie takie się podobają, taki ma być i już! Jeśli tak, to nie wiem, nie pomogę. Ale jeśli chodzi o samolot z AVG to możemy popróbować

Dzieciakowi jest totalnie obojętne i mogłby być nawet różowo-pomarańczowy kamuflaż z maźniętym turkusem, ale wolałbym się trzymać choć trochę rzeczywistości (nie tej ontologicznej z innego wątku 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć trochę to będzie zielono brązowa góra i niebieski, zielonkawy spód.

Bardziej dokładnie to RAF Temperate Land Scheme z Dark Green, Dark Earth i Sky type S.

Zupełnie dokładnie do samoloty wyprodukowano na brytyjskie zamówienie i pomalowano zgodnie ze standardem zamawiającego. Użyto amerykańskich odpowiedników kolorów MAP. Najprawdopodobniej były to produkty Berry Brothers  wykonane wg wzorników DuPonta.  Czyli:

 

*71-013 Dark Green

 

*71-009 Dark Earth

DuPont produkował dwie farby Dark Earth i Curtiss stosował obie. Najprawdopodobniej 71-009 był pierwszym podejściem do tego koloru i później zmieniono formułę by lepiej dopasować barwę do oryginału i powstał 71-035 Dark Earth. 71-009 był nieco jaśniejszy i bardziej sraczkowaty. Nie sposób na 100% powiedzieć jak malowano Curtissy użyte przez AVG. Raczej 71-009, ale to jednak spekulacja. W dokumentach Curtissa są jeszcze zasadzki w postaci literówki w numeracji kolorów, ale to już zostawmy na inną okazję.

 

*71-021 Sky type S Gray

Sami Brytyjczycy mieli spory kłopot z tym kolorem, więc nie jest dziwne, że  i Amerykanie nie do końca sobie poradzili. Kolor był mniej zielony, mniej żółty i bardziej niebieskawy niż oryginał. Ale dość podobny. Istnieją liczne spekulacje na temat koloru spodu samolotów AVG, które wprowadzają do gry całą paletę różnych barw, ale opierają się głownie na wrażeniach i relacjach.

 

Do gry wchodzi jeszcze Cockpit Light Green (DuPont 71-036), którym najprawdopodobniej malowano wnętrze kabiny pilota. Jaśniejszy, i nieco bardziej pastelowy niż oryginalny brytyjski Grey Green.

 

 

 

image.jpeg.f7935b73f981caf74f3355d453d95012.jpeg

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam i szukam, ale chyba słabo, bo znaleźć nie mogę. Chodzi o kalki do naszych Mi-8 z Etiopii. Są modele z tymi malowaniami, ale modeli mam pod dostatkiem a kalek jak na lekarstwo. Może któryś z kolegów podzieli się  informacją ?

9x.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, kopernik napisał:

Może któryś z kolegów podzieli się  informacją ?

Kalkomanie do tych malowań robiła kiedyś firma Lima Oscar Decals

Ale to było dawno...

1.jpg.4ded62b0bb0a919e5607d3aa821ff110.jpg

 

Skoro zależy Ci na samych kalkomaniach, napisz do sprzedawcy:

https://allegro.pl/oferta/mil-mi-8-t-polish-relief-squadron-1-72-akkura-pzl-10251633867 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie "relaksacyjnym" o Mig-29 zaczął się trochę temat Trumpek czy Zvezda, a co koledzy mogą mi powiedzieć porównując powyższe z ex-Italeri=Tamiyą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Vieh_san napisał:

W temacie "relaksacyjnym" o Mig-29 zaczął się trochę temat Trumpek czy Zvezda, a co koledzy mogą mi powiedzieć porównując powyższe z ex-Italeri=Tamiyą?

Trochę jakbyś chciał porównywać Iskrę Army z Iskrą ZTSu. Niby można, ale po co - różnica w jakości jest przepaścią.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Matys napisał:

Trochę jakbyś chciał porównywać Iskrę Army z Iskrą ZTSu. Niby można, ale po co - różnica w jakości jest przepaścią.

Czyli italeri aż tak źle wypada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Matys napisał:
14 godzin temu, Vieh_san napisał:

W temacie "relaksacyjnym" o Mig-29 zaczął się trochę temat Trumpek czy Zvezda, a co koledzy mogą mi powiedzieć porównując powyższe z ex-Italeri=Tamiyą?

Aż zszedłem do piwnicy, by otworzyć pudełko z Migaczem od trampka.

Detal, jakość i wstępne spasowanie to jest zupełnie inna liga.

Porównując do wcześniej sklejonego z Italeri to:

11 godzin temu, Matys napisał:

Trochę jakbyś chciał porównywać Iskrę Army z Iskrą ZTSu. Niby można, ale po co - różnica w jakości jest przepaścią.

Jedynie w środek trzeba coś wrzucić bo tam jest bieda.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, myszaty napisał:

A ja się tak cieszyłem ze sklejenia miga z  italerki 😞.

Spoko, jakiś czas temu to był najlepszy MiG-29 jaki był dostępny na rynku w skali 1/72.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, myszaty napisał:

A ja się tak cieszyłem ze sklejenia miga z  italerki

I słusznie!

Ja mam parkę i nie zamierzam się jej pozbywać.

DSC_0948.thumb.JPG.dd835be847edd3fdf8e6e8b07283d951.JPG

DSC_0954.thumb.JPG.c9d901fecb73282e172bd70dbf6944ad.JPG

Ale jako kolejne modele to już czeka Trumpeter.

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Greif pinned this temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.