Skocz do zawartości

Zadajemy pytania... Dostajemy odpowiedzi i pomoc...


krzychu-onisk

Rekomendowane odpowiedzi

Kalkomania ma przecież numer seryjny z 72. Ale jak tak na nią patrzę to może się faktycznie wydawać nieco za duża - przymierzałeś do skrzydła czy linie strefy 'NO STEP' pasują? Ja miałem ten model i kalki były na pewno poprawne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Matys napisał:

Kalkomania ma przecież numer seryjny z 72. Ale jak tak na nią patrzę to może się faktycznie wydawać nieco za duża - przymierzałeś do skrzydła czy linie strefy 'NO STEP' pasują? Ja miałem ten model i kalki były na pewno poprawne.

No niby ma, ale może bym aż tak nie zwrócił uwagi, ale te oznakowanie do sondy do tankowania mi od razu rzuciło się w oczy. Po lewej z Model Maker, a po prawej ten od Kinetic. No nie przymierzałem, ale myślę, że różnica jest widoczna.

IMG20220310140620.thumb.jpg.5d73b68ac01c4928290822fe56605613.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadajemy pytania... a jak w złym dziale wrzucę pytanie to będzie wyrzucone?

Trudno, zaryzykuję.

Pytanie brzmi:

do jakiej skali pasują "Excel Hobby Tools Pounce Wheel... i tutaj są podane nr katalogowe i rozmiar znacznika w calach:

30606, 1/4"

30611, 5/16"

30607, 5/16"

Może ktoś z Kolegów posługuje się takimi narzędziami i ma coś sensownego do powiedzenia wtej materii.

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Vieh_san napisał:
5 godzin temu, Matys napisał:

Kalkomania ma przecież numer seryjny z 72. Ale jak tak na nią patrzę to może się faktycznie wydawać nieco za duża - przymierzałeś do skrzydła czy linie strefy 'NO STEP' pasują? Ja miałem ten model i kalki były na pewno poprawne.

Expand  

No niby ma, ale może bym aż tak nie zwrócił uwagi, ale te oznakowanie do sondy do tankowania mi od razu rzuciło się w oczy. Po lewej z Model Maker, a po prawej ten od Kinetic. No nie przymierzałem, ale myślę, że różnica jest widoczna.

Jestem po oględzinach. Wyglada to następująco 

930AE83B-E592-40A4-B83F-FBE6B57ED467.thumb.jpeg.ae6cb8fcbdb8eb2bfc519746dc258681.jpeg

schemat malowania z podpisem skali 1/48

592B1B1F-D611-4125-96B3-CBFC67E42E5A.thumb.jpeg.2ba6e27df55cbb753ce4c88b941c0b3a.jpeg

kalki tez jak u Ciebie. Tu porównanie do Alaskan Splinters. Oznakowanie sondy większe o jakiś 1 mm na szerokości, linie strefy NO STEP wyglądają tak samo. Reszta znaków tez zbliżona . Wniosek: kalki są do 72

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chciałem zapytać o F-16C w polskich barwach ale w skali 1:48. Czy z modelu Tamiyi da się zrobić polskiego Jastrzębia, po dorobieniu pojemnika na spadochron hamujący?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kleje cyjanoakrylowe różnią się przede wszystkim gęstością. Producent według mnie nie ma nic do rzeczy. Co do samej gęstości nie wiem czy można mówić o jakichś zasadach bo w zależności od wielkości, miejsca mocowania, dostępu do niego, materiału itd. jedne kleje mogą się lepiej sprawdzić od drugich. Każdy kto używa tych klejów ma jakieś swoje sprawdzone metody. Trzeba chyba samemu eksperymentować. Osobiście upodobałem sobie ostatnio kleje z pędzelkiem.  Pędzelkiem nanoszę kroplę kleju na jakąś nieużywaną kartę lojalnościową lub podobną a stamtąd wykałaczką nanoszę tam gdzie mi potrzebny.  Bardzo często stosuję też taki patent, że jeśli to jest możliwe to klejony element przyklejam zwykłym klejem do plastiku a potem wykałaczką nanoszę klej CA wzmacniając niejako spoinę. W wielu przypadkach ta metoda się sprawdza a element jest dopasowany wręcz idealnie.  

Pozdrawiam.

Andrzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, BRAVO112 napisał:

chyba wszystkie kleja troche tak " na slowo honoru "

Z własnego doświadczenia dodam, że powierzchnia do której się coś klei i element klejony muszą być koniecznie umyte, odtłuszczone. Klej CA bardzo szybko reaguje z brudem / tluszczem z palców i przez to tworzy bardzo słabe połączenie między elementami. Ja osobiście zawsze po przygotowaniu elementu do przyklejenia odtłuszczam go alkoholem. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Wiecie może czy Academy podobnie jak Revell wymienia uszkodzone części ich modeli i gdzie ewentualnie można w tej sprawie pisać. Kupiłem ostatnio ich model i okazało się, że na środku oszklenia jest defekt, biała plama wewnątrz plastiku. 

Wysłałem w tej sprawie e-maila do sklepu (w Czechach) ale nie mogę się doczekać z ich strony żadnej odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adres Academy call center worldwide@academy.co.kr. Pisać. Firmy azjatyckie dość rzetelnie  podchodzą do takich spraw.

Pozdrawiam.

Andrzej.

 

Edytowane przez Endrju
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Takie pytanie. 

Chodzi mi po głowie przeróbka Spita Mk.IIa na Mk.IIb. czy oprócz działek  w skrzydłach trzeba dużo zmieniać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kolekcjoner WP napisał:

Chodzi mi po głowie przeróbka Spita Mk.IIa na Mk.IIb. czy oprócz działek  w skrzydłach trzeba dużo zmieniać?

Raczej nie, ale nie wystarczy wstawić skrzydeł z wersji Mk.Vb. Tutaj Gonzo będzie miał więcej do powiedzenia bo lepiej siedzi w Złośnicach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Greif pinned this temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.