Skocz do zawartości

Polski T-55 - Tamiya 1/35


Monthy

Rekomendowane odpowiedzi

Model ukończony parę miesięcy temu ale jakoś nie było czasu umieścić go w galerii co niniejszym czynię.

Przypomnę tylko co dodane zostało do zestawu Tamiyi:

-blachy Eduard

-gąski Friul

-lufa RB Model

-liny Karaya

-kalki na zbiornikach Ynot

+ trochę własnych produkcji

 

Model ma przedstawiać pojazd należący do 16 Kaszubskiej Dywizji Pancernej ,okres to sądząc po fotografii rok 1973.

Jeżeli gdzieś popełniłem błąd proszę poprawić.

 

Link do warsztatu

http://modelwork.pl/viewtopic.php?t=12247

 

Wzorowałem się na tej fotce

pomorskiOW.jpg

 

Oczywiście zdaję sobie sprawę,że model nie jest wolny od błędów merytorycznych,przeoczyłem parę rzeczy,no trudno(':evil:') kilka jest jeszcze do dołożenia.

AA.jpg

BB.jpg

CC.jpg

EE.jpg

FF.jpg

GG.jpg

HH.jpg

II.jpg

JJ.jpg

KK.jpg

LL.jpg

T55b.jpg

T55c.jpg

T55e.jpg

T55a.jpg

 

Dzięki wszystkim,którzy pomagali podczas budowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model bardzo mi się podoba. Mój T-eciak czeka na warsztacie (więc nie analizowałem jeszcze dokładnie szczegółów jego budowy). Zauważyłem jednak jeden istotny błąd. Otwór z lewej strony lufy nie może być zasłonięty szybą ponieważ z niego wystaje lufa karabinu maszynowego SGMT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, bardzo rzadko piszę w tematach dużej (jak dla mnie skali ale ten model jest tak ładny, że nie sposób przejść obok niego obojętnie. SUPER!

Bardzo mi się podoba. Nawet jeśli są, jak piszesz, jakieś błędy merytoryczne to genialnie wysmakowane malowanie odsyła je w niebyt.

 

kurcze oglądam go, oglądam i naoglądać się nie mogę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny warsztat! Efekt również.

 

Model bardzo mi się podoba. Mój T-eciak czeka na warsztacie (więc nie analizowałem jeszcze dokładnie szczegółów jego budowy). Zauważyłem jednak jeden istotny błąd. Otwór z lewej strony lufy nie może być zasłonięty szybą ponieważ z niego wystaje lufa karabinu maszynowego SGMT.

 

Uściślając - otwór po lewej patrząc na czołg od przodu. Bo często rozumie się takie określenie względem środka (lub patrząc od góry).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy chwala , to ja musze tez - wielkie brawo . Osobiscie podobaja mi sie gasienice , jak prawdziwe . Chyba sobie kupie na gwiazdke taki sam i sprobuje go skleic . Moze by tak stworzyc specjalny narodowy dzial pod bialym orlem i bialo-czerwona flaga . Twoj model na pierwszym miejscu oczywiscie ! Propozycja jak najbardziej powazna . Romek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie wielkie,miło,że się podoba.

Ten kołpak dorobię i skrzynkę na wydechu tylko muszę się najpierw uporać z remontem mieszkania.Zasiadłbym chętnie do czegoś ale narazie się nie da.

Budujcie 55-tkę,budujcie bo to fajny model,sam jeszcze zrobię jedną ze stanu wojennego z Gdańska.

Może teraz zrobisz T-62?

Jeszcze nie,zastanawiam się teraz nad BWP-1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepiękny, klasyczny wózek W malowaniu wszystko trzyma proporcje: obicia nie za duże, fajny wash, lekkie kurzenie - to wszystko sprawia naprawdę duże wrażenie realizmu, czyli to, co wszyscy chcemy tutaj osiągnąć. Pozdrawiam i gratuluję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety. Jak coś jest cacy to to mimo wszystko trzeba wbić szpilę, polska natura czy też może coś zgoła innego?

Dla mnie jako, że swoje młode lata we wnętrzu tego wozu spędziłem model jest mistrzostwo świata a, że Tamka popełniła fabryczne błędy to pryszcz.

Ostatecznie liczy się człowiek jego kunszt i zdolności czyli Wykonawca tego modelu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.