Skocz do zawartości

Tygrys spod Leningradu 1:72


Andrzej_LK

Rekomendowane odpowiedzi

w naturze taki Tygrys wyglądał mniej więcej tak:

tigr01800x600.jpg

nie jest to czarna "3", ale chodziło o oddanie klimatu. a tak się starałem te zimowe klimaty naśladować:

tigr02800x600.jpg

tigr03800x600.jpg

tigr04800x600.jpg

tigr05800x600.jpg

tigr06800x600.jpg

tigr07800x600.jpg

tigr08800x600.jpg

tigr09800x600.jpg

tigr10800x600.jpg

tigr13800x600.jpg

tigr12800x600.jpg

tigr11800x600.jpg

tigr14800x600.jpg

tigr17800x600.jpg

tigr16800x600.jpg

tigr15800x600.jpg

tigr18800x600.jpg

no i wszystkiego dobrego na zbliżające się Święta - wielu pięknych modeli pod choinką

tigr19800x600.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepiękny tygrysek. Ze zdjęć wróciłem do nagłówka żeby sprawdzić czy to na pewno 1/72. Figurki też mistrzowskie. Wielki szacun . Wydaje mi się że widziałem Twoje prace na zawodach w Gnieźnie. Ten sam styl. Tak czy inaczej kawał dobrej, modelarskiej roboty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie moim zdaniem wieża od teciaka trochę jakby na siłę wrzucona. A po za tym bardzo mi się podoba, z podstawki czuć chłodem

Fajnie rozwiązałeś sprawę zimowego kamuflażu no i oczywiście na uwagę zasługują mistrzowsko pomalowane figurki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pięknie to wszystko wygląda! Super wyszło malowanie, a figurki jeszcze dodają smaczki. Przede wszystkim cała scenka jest spójna i logiczna. Nawet to drzewo, które wygląda jak ogołocone z gałęzi przez pobliską eksplozję. Bardzo podoba mi się też śnieg. Sodę kładłeś warstwami?

 

Brakuje mi tylko jakiejś odznaki obok modelu, które to są Twoim znaczkiem firmowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super! Gratulacje!

 

edit:

 

Ta wieża by była ok, gdyby nie była taka… hmm… cała? Może jakaś okopcona, rozwalona by fajniej wyglądała. Tak czy inaczej robota 1-wsz klasa!

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Całość wygląda super,piękna kompozycja.Model jak i figurki bardzo ładne.

Mam tylko takie małe ale, czy karabin na wieży nie powinien byś ciemny(gun metal) oraz czemu przód i tył wozu są piaskowe?

Jeszcze raz, piękna praca.

 

Pozdrawiam Krzysztof.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super Tygrysek. Wykonany tak dobrze, że na pierwszy rzut oka można pomyśleć, że to 1:35. Nie podoba mi się natomiast wykończenie dioramki. Wiem, że to kwestia gustu ale taka ziemia al'a rozwałkowany kawałek ciasta na desce nie do końca do mnie przemawia. poza tym, wszystko inne genialne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to odpowiadam... miło mi, że Tygrysek się podoba bo było to moje pierwsze modelarskie spotkanie z zimą. nawet po drodze byłem już przekonany, że z modelu niewiele wyciągnę. Templess, masz oko! - byłem w Gnieźnie . lufa MG w wieży oczywiście powinna być w gun metal, przeoczyłem to niestety . figurki pochodzą z dwóch zestawów MIGa winter assault, natomiast uważam, że są bardzo słabe, przerabiałem je z pomocą główek Preisera. niektóre zestawy MIGa są całkiem dobre ale ci zimowi Niemcy są chyba najsłabsi. kolor piaskowy na czołgu pojawił się podczas prób zabrudzenia. tok myślowy był taki, że najpierw spadł śnieg, później ten pierwszy śnieg stopniał i czołg przez parę dni jeździł po błocie, dopiero później przyszedł mróz, ściął grunt i spadło więcej śniegu. tak sobie dumałem, żeby nie popadać w monotonię bieli i szarości. w super modelu nr 3(34)/2011 był pokazany wyjątkowo ładnie upaprany Tygrys Adama Obrębskiego, warto na niego zerknąć. podstawka powstała z milliputa (odciski), na to wylałem żywicę zmieszaną z ziemią z doniczki, jak przyschło pomalowałem na biało. powstała pierwsza warstwa "zmrożonego" gruntu, na którą sypałem sodę (miejscami tych warstw trzeba było naprawdę dużo) klejoną lakierem bezbarwnym. metodą prób i błędów trochę przetarłem miejscami suchym pędzlem, trochę psiknąłem Humbrolem, uzyskując różne rodzaje śniegowej powierzchni, niestety na zdjęciach nie wyszło to wystarczająco dobrze. replika niemieckiej odznaki pancernej jedzie do mnie już ponad dwa tygodnie a tabliczkę odebrałem dzisiaj. są to jednak detale, najważniejszy jest model. co do wieży... jak widać opinie są różne i tak niech zostanie. nie będę się przy niej upierał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Fajnie wygląda, nie jest przesadnie poździerany ani uwalony. Trafia w moje gusta

 

Odznaka to będzie fant z epoki czy kopia?

 

A kiedy rozbitek herr panzer asa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odznaka to oczywiście kopia będzie... jak dojedzie (tabliczka już dojechała). a rozbitek powoli się wykluwa, czekam jeszcze na parę cząsteczek od kolegi. tak długo już mówię o tym modelu, że aż wstyd, trzeba się za niego zabrać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie dobrane figurki. Podstawka znakomicie skomponowana.

Malowanie Tygrysa też robi wrażenie.

Mam kilka uwag.

Andrzeju zdecydowanie powinieneś popracować nad głębią ostrości.

Podstawkę wolałbym taką ujętą w czarnych ramkach, a nie tak jak tutaj-taki placek na desce.

Mimo to Gratuluje i uważam, że to prawdopodobnie najlepsza Twoja praca.

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zgadzam się z przedmówcami. Model "prima sort". Tygryski to to co tygryski lubią najbardziej!

Mam tylko jedną malusieńką uwagę: troszeczkę nie przekonuje mnie przód wozu. Ta część z zapasowymi ogniwami gąsek. Wydaje mi się trochę za czyste i takie "niedokończone".

 

Pozdrowionka :c)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

dziekuję za dobre słowa, aż chce się sklejać dalej. doszło już wszystko co miało dojść, to wersja finalna, podana tak, jak lubię. słonik nie wyszedł, prawie nie widać go na tabliczce, może jeszcze kiedyś dam mu ciemne tło, żeby było lepiej.

DSC09357800x600.jpg

DSC09356800x600.jpg

DSC09352800x600.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.