Skocz do zawartości

RWD 5 Legun I ZTS Plastyk1/72


jarek38

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich w galerii kolejnego erwudziaka, tym razem RWD 5 Legun I. Samolot został zaprojektowany w 1930 roku i od pierwszego prototypowego egzemplarza zdobywał laury na wielu imprezach krajowych, a najbardziej spektakularnym sukcesem tego typu był niewątpliwie przelot przez Atlantyk w 1933 roku. Legun I został wyprodukowany w 1934 roku w serii samolotów od SP- ALR, do SP-ALX, oraz SP-LOP i wyposażony był w licencyjny silnik Walter „Junior” o mocy 110KM. Serię tę odróżnia równoległy do osi samolotu obrys górnej osłony silnika, jak również wyższy statecznik pionowy i osłona przewodu wydechowego. Model powstał ze znanego i lubianego przez wszystkich zestawu firmy ZTS Plastyk , malowanie to MM Alu i MrHobby serii H czerwony. Kalki to projekt Alberta 091283 i KayFranz’a, obu panom jeszcze raz dziękuję.

0c3d55f47feae7fdm.jpg aae5e13b13e2bcc9m.jpg 2aef523294000452m.jpg 4e33743c4a87c669m.jpg ef302374e1431b37m.jpg 90a9072000997c5em.jpg 6f7ddcc2c688c1e5m.jpg c6dc3a9d926811afm.jpg 80576293eb0db218m.jpg 52fcfd6921f41aafm.jpg 2d030b684f176b95m.jpg 0bc75ef313e1143cm.jpg 8fceef66ffa5e289m.jpg c33ae815f023df57m.jpg 6a6d7953da418c4em.jpg cc2bbfdd2c60389cm.jpg 3df1b2d3eec38591m.jpg 4cf86a1d694eb8d3m.jpg d954901f734a9addm.jpg da1d8f3c3bababfdm.jpg 5e2acc1d32d0193am.jpg 3dc8dc4eb5cee7c2m.jpg 4bfbe84817bfb855m.jpg 1122fa69e7599eacm.jpg

Warsztat RWD 5 Legun I http://modelwork.pl/viewtopic.php?f=86&t=29920

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikołaj75, Marek d, Robert Ostrowski, pięknie dziękuję za dobre słowo koledzy. Z tą poprzeczką Marku to nie aż tak wysoko, kilka rzeczy można zdecydowanie lepiej zrobić, jak choćby malowanie, z chęcią dałbym Tobie ten model do malowania, a Mikołajowi do zrobienia detali, hm ... a co jabym robił? Robert, chyba masz rację z wash'em na modelu, spróbuję przy 5-ce Skarżyńskiego zrobić szarym. Tu jeszcze nie ma lakieru, bo coś mnie męczy i nie wiem, czy czasem nie dobiorę się do Leguna by coś poprawić, czuję, że zetrę trochę ten czarny wash.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gem jak Cie nie bedzie w rodzimych stronach tak jak w Olsztynie to sobie pogadamy

W Olsztynie nie mogłem być, ale na rodzimej ziemi oczywiście będę. Zapraszam wszystkich do Inowrocławia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GEM, p_bladek, tees dzięki panowie. Wniosek po oglądnięciu kilkuset fotek ten sam - do oglądania na żywo!

Do Inowrocka też się wybieram, choć nie wiem, czy przypadkiem nie będę nocował w samochodzie, wszystkie miejsca zarezerwowane!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały, ale doprawdy wspaniały model Jarku

 

Warto było czekać. Jest piękny sam w sobie, a i wykonanie naprawdę niczego sobie.

 

Zastanawia mnie tylko jedna rzecz, a mianowicie malowanie liter na spodzie skrzydeł. Czy nierówność malowania była zamierzona czy jest ona efektem retuszów ?

 

Tak czy inaczej zaprezentowałeś bardzo fajny i ciekawy model.

 

Gratuluję i pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie tylko jedna rzecz, a mianowicie malowanie liter na spodzie skrzydeł. Czy nierówność malowania była zamierzona czy jest ona efektem retuszów ?

Według mnie te litery są zamalowane. Po mobilizacji "zamalowano" znaki cywilne a naniesiono szachownice.

 

Mi wash nie przeszkadza, uwypukla to co twórca dokonał z tym maleństwem. Tak, maleństwem, bo pomimo, iż jest to skal 1/72 to modelik jest malutki a detale tak pięknie wykonane naprawdę wzbudzają szacunek.

 

Też mi się wydaje, że model na żywo robi jeszcze lepsze wrażenie niż na zdjęciach. Brawo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Model wspaniały, tym bardziej z takiego zestawu. Mam tylko jedno pytanie- szukałem zdjęć na potwierdzenie takiego ułożenia szachownic na spodzie. Są jakieś archiwalne? H.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacko, henryk, Piotr A, mig, Woit, kornik_69, no.tips, dzięki.

Zastanawia mnie tylko jedna rzecz, a mianowicie malowanie liter na spodzie skrzydeł. Czy nierówność malowania była zamierzona czy jest ona efektem retuszów ?

Na spodzie rejestracja czerwona .P-AL. została zamalowana odręcznie białą farbą i w modelu zrobiłem dokładnie w ten sam sposób, ale jednak nierówności też powinny być w "skali", to znaczy, powinny być bardziej starannie pomalowane. Henryk, są dwie fotki na których widać w miarę dobrze szachownice.

0c3d55f47feae7fdm.jpg

Druga fotka jest w wątku warsztatowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarkowy styl, nie ma drugiego takiego

Rzetelna miniaturka, choć na zdjęciach robi wrażenie znacznie większej (nie mówię o tym zdjęciu z zapałką rzecz jasna..)

No cóż, piękny kawałek modelarskiego rzemiosła

Gratuluje!

 

K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja jeszcze w sprawie szachownic (nie czepiam się absolutnie, jak mówiłem podziwiam co można zrobić z tego zestawu), chodziło mi tylko o ty czy jedna ma być prawidłowa a druga "prawidłowa inaczej" i zastanawiają mnie te białe-bezbarwne pola. Ale to tylko dlatego, że taki mi się model spodobał ,że chyba zrobię sobie taki. A obie fotki oglądam już od dłuższego czasu (relację warsztatową zresztą też). I tylko dlatego pytam. H.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze w sprawie szachownic (nie czepiam się absolutnie, jak mówiłem podziwiam co można zrobić z tego zestawu), chodziło mi tylko o ty czy jedna ma być prawidłowa a druga "prawidłowa inaczej" i zastanawiają mnie te białe-bezbarwne pola.

Szachownice na obu zdjęciach są na tyle widoczne, że widać dokładnie ich ułożenie(symetryczne) i związane to było, moim zdaniem, z koniecznością zamalowania S i X rejestracji samolotu, stąd też i obwódka szachownicy jest cała czerwona. Srebrne pola, hm... długo dyskutowaliśmy w tej kwestii z KayFranz i każdy z nas miał inne argumenty, KayFranz obstawał przy szachownicy z dwoma białymi polami, ja z jednym, jako zamalowaniem części litery, która znalazła się w tym polu i zniekształcała oznaczenie. Jedno pole białe, drugie srebrne to tak na prawdę moja interpretacja tych zdjęć, choć kilka razy już widziałem tam oba białe pola, lecz po powrocie do normalnych ustawień wielkości i jasności fotki znów byłem pewny iż jedno pole jest srebrne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również dołączam się do grona na których model robi wrażenie. Naprawdę zasługuje na to.

Co do tego ciemnego washa to mam również mieszane odczucia. W ciemnych malowaniach nie jest on taki kontrastowy. Tu, na czerwonym wygląda bardziej na brud niż wash. Ale co tam. Piękny krajowy model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.