Skocz do zawartości

Su-20 - Pantera z przewagą dodatków własnych - 1:72


Mikolaj75

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki - w zasadzie to djack na rację - wszystkie agregaty i przewody będą wykonywane krok po kroku po uprzednim rozplanowaniu i podzieleniu na elementy dające się jednostkowo wykonać.

A co do całkowitego scratcha - nie mam nic przeciwko, chociaż fakt, że dysponuje się bryłą - choćby marnej jakości - ułatwia decyzje przy wyborze tematu.

Nie jestem też pewien, czy scratch w ogólnym rozrachunku nie jest jednak droższy od jakiegokolwiek zestawu...

 

Stabilizator Lulowego płomienia:

 

W magazynie wynalazłem kółeczka foto różnych średnic mających rodzaj perforacji. Niestety nie było największego, które musiałem wykonać sam

 

Na początek w płytce wycięte koło, odpowiednio zdystansowane (przerwa ma około 0,3 mm) i naklejone na dolną płytkę:

 

stabil%252520A.JPG

 

stabil%252520B.JPG

 

stabil%252520C.JPG

 

Następnie wklejone rozpórki dla zachowania "współgrania" z pozostałymi kółkami:

 

stabil%252520D.JPG

 

Wycięty i obrobiony środek:

 

stabil%252520E.JPG

 

I obrobiony z zewnątrz:

 

stabil%252520F.JPG

 

Następnie wszystko zmontowane z zachowaniem położeń kół i liczby łączników:

 

stabil%2525201610%252520A.JPG

 

stabil%2525201610%252520B.JPG

 

I przymierzone jak się komponuje z zakończeniem wylotu turbiny:

 

stabil%2525201610%252520C.JPG

 

stabil%2525201610%252520D.JPG

 

Pozdrawiam - Mikołaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Cześć, Lula powoli się ubiera.

Na początek dałem kolor na miejsca, których później nie da się pomalować bez ryzyka uszkodzeń pozostałych miejsc:

 

1611%252520A.JPG

 

I powolutku zacząłem wypełniać przestrzenie między środkowymi pierścieniami:

 

1611%252520B.JPG

 

By w końcu uzyskać taki efekt. Pomiędzy pierwszym zdjęciem tego postu i poniższymi nastąpił przyrost o 350 elementów (to tylko patyczki o długości ok. 0,7 mm i grubości około 0,2 mm - 5 pierścieni x 70 patyczków, czyli nieszczególna finezja, za to oczy w d... dostały)

 

1611%252520C.JPG

 

1611%252520D.JPG

 

Pozdrawiam - Mikołaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle wychodzi na to, że proste metody są najlepsze. Parę ładnych lat temu usiłowałem zrobić silnik RD-33 do dwudziestki dziewiątki i poległem na korpusie - za Diabła nie mogłem wymyślić jak zrobić te prążki, żeby dobrze wyglądały. Kombinowałem z tłoczeniem blach, odlewami i innymi zbędnymi cudami, a wystarczyło je po prostu nakleić...

Coraz lepiej to wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Już piszę:

 

enten - cały silnik będzie widoczny, wspominałem o tym kilkakrotnie, planowana jest "rozstykówka";

 

Sławekb - małe patyczki były klejone na lakier bezbarwny, kółka - w pierwszych dwóch pierścieniach na Poxipol, w kolejnych najpierw poszła na folię warstwa Metal Primera, potem kółeczka na lakier bezbarwny.

 

Pozdrawiam - Mikołaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.