Skocz do zawartości

Su-20 - Pantera z przewagą dodatków własnych - 1:72


Mikolaj75

Rekomendowane odpowiedzi

Dorobionych kilka przewodów:

 

lula%2B20%2B03%2Bprzewody.JPG

 

I początek drobnych kabelków. Małe urządzonko z boku silnika zostało zaopatrzone w mikrorureczki wyciągnięte z patyczków:

 

lula%2B20%2B03%2Bkable%2BA.JPG

 

Dzięki temu można było czysto i sprawnie wkleić druciki:

 

lula%2B20%2B03%2Bkable%2BB.JPG

 

I przymiarka - jest OK. Długi pręcik z przodu służy tylko jako trzymanko tymczasowe:

 

lula%2B20%2B03%2Bkable%2BC.JPG

 

Pozdrawiam - Mikołaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikolaj ,widziałeś ,próbuje coś wydłubać u siebie-masakra,Ty jesteś mistrz nad mistrze,a mnie braknie lat aby choć w w namiastce dorównać Twoim zdolnością

Tworzysz rzeczy niemożliwe i to w królewskiej skali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwuję ten wątek od samego początku ale zdjęcia zapałki mnie powaliły na kolana... Tu po prostu trzeba się już leczyć - bo przy Tobie człowiek popada w depresje ;0)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, miło mi, że praca się podoba

Nie wiem, czy umiałbym zrobić model z pudła, raczej nie będę tego sprawdzał, mój kierunek modelarski już kilka razy opisywałem, pudło interesuje mnie jako surowiec, przy czym najnowsze, topowe pudła w ogóle mnie nie ruszają (co do zasady)... Tak mam, nie trzeba naśladować

 

Obecnie w Luli zamontowałem tzw. "duże detale". Teraz przede mną drobnica...

 

lula%2BWielkanoc%2BA.JPG

 

lula%2BWielkanoc%2BB.JPG

 

lula%2BWielkanoc%2BC.JPG

 

lula%2BWielkanoc%2BD.JPG

 

lula%2BWielkanoc%2BE.JPG

 

Najlepsze życzenia świąteczne - pozdrawiam, Mikołaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za opinie.

Dziś skromna aktualizacja.

Grupa urządzeń montowanych na zewnątrz korpusu:

 

lula%2B2.04%2BA.JPG

 

A także kolejny, może mało odkrywczy, ale myślę, że wart pokazania, sposób wykonywania małych detali z dużych elementów. Jak widać doklejone są dość długie pręciki, co ułatwia pozycjonowanie i trzymanie. Tu chciałbym też zwrócić uwagę na wykonanie "kulowego" zakończenia, z którego wychodzi skierowana w dół końcówka do mocowania przewodu - kulka zrobiona jest z Poxipolu:

 

lula%2B2.04%2BB.JPG

 

Po obcięciu długich końcówek i doklejeniu kilku drobiazgów powstał taki oto podzespolik:

 

lula%2B2.04%2BC.JPG

 

I tak jeszcze ileś do zrobienia. Co istotne nie mogę sobie zrobić wszystkich brakujących elementów, hurtem pomalować i montować. Wynika to z faktu, iż mimo daleko posuniętej staranności, nie jestem w stanie na tak małej przestrzeni zapewnić jednorazowo całościowej docelowej koordynacji wszystkich wymiarów. Dlatego też kolejne grupy detali wykonuję po zamontowaniu poprzedniej grupy dzięki czemu jestem w stanie utrzymać proporcje. Nadto sukcesywne wykonywanie i montowanie elementów chroni przed zapomnieniem, gdzie który detal powinien być umiejscowiony. To może brzmi dziwnie, ale to prawda

 

Pozdrawiam - Mikołaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Wariat i tyle...

BTW polecam zakup żywicy światłoutwardzalnej... lepsze to od super gluta bo można pozycjonować element dowolnie długo a potem pyk latarką i gotowe.

http://www.ebay.co.uk/itm/222026573802?_trksid=p2060353.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT cena do przełknięcia

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

no właśnie dlatego podałem tą cenę. Bondic (przypuszczam że to jest to samo ) zabija ceną i szukałem alternatywy... 15 pln a 80 robi różnicę, a btw mam też B i nie widzę różnicy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie dlatego podałem tą cenę. Bondic (przypuszczam że to jest to samo ) zabija ceną i szukałem alternatywy... 15 pln a 80 robi różnicę, a btw mam też B i nie widzę różnicy...

 

Dziękuję Greif

Już zamawiam 2 sztuki bo to może być doskonała alternatywa dla cyjanoakrylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosząc się do poruszonych kwestii - nie używam Bondica i nie potrafię nic na ten temat powiedzieć - na razie. O ile pamiętam Flachenty i Mitrandir dobrze się o tym specyfiku wypowiadali w kontekście wykonywania elementów przezroczystych typu reflektory itp.

To co pokazywałem było formowane z poxipolu a nie CA. Poxipol cenię sobie za możliwość spokojnego uformowania bardzo malutkich kształtów kulistych, które tężeją po kilku minutach. Można imitować śrubki, większe nity, złącza itp. Do tego trwała spoina, która nie poddaje się łatwo przypadkowym uszkodzeniom.

CA używam (odnosząc się wyłącznie do aktualnych prac nad silnikiem) tylko do punktowego wzmacniania niektórych łączeń i to w miejscach docelowo niewidocznych po montażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...imitujesz śrubki z Poxipolu?........nie wiem jak to robisz,przecież śrubki w twoich modelach się odkręcają
Dobra Sławku, nie bądź skromny. Sam widziałem jak w Twoim modelu wskazówki się poruszały we wskaźnikach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, trochę nudno, trochę mozolnie, ale trzeba to w jednej jakości doprowadzić do końca...

 

Kolejny detalik (komar) robiony z dużych części (w ogóle w sprawie małych detali polecam fajną zasadę, o której czytałem kilka lat temu w jednym z artykułów Andrzeja Ziobra - jeśli chcesz zrobić komara, to staraj się zrobić pchłę, bo jak będziesz robił komara to Ci wyjdzie mucha )

 

lula%2Bdet%2B11%2B04%2BA.JPG

 

Po przycięciu, wygięciu i doklejeniu:

 

lula%2Bdet%2B11%2B04%2BB.JPG

 

Rączka kościotrupa:

 

lula%2Bdet%2B11%2B04%2BC.JPG

 

I rodzinne zdjęcie najnowszej grupy detali:

 

lula%2Bdet%2B11%2B04%2BD.JPG

 

Pozdrawiam - Mikołaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.