Skocz do zawartości

Su-20 - Pantera z przewagą dodatków własnych - 1:72


Mikolaj75

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję Panowie za liczne wpisy. Cieszą mnie również dlatego, że nie pojawiają się uwagi wskazujące na ewentualne błędy merytoryczne. Wprawdzie jestem dobrze obłożony dokumentacją, ale po jakimś czasie człowiek już pewnych rzeczy nie widzi. W każdym razie dziękuję i proszę o zachowanie czujności w przyszłości

 

Z dużą ostrożnością przystępuję do malowania. Należy minimalizować ryzyko uszkodzeń i starać się o zachowanie realizmu. Na początek start z wnętrzem dyszy:

 

dysza%252520reg%252520kolor%252520start%252520mini.JPG

 

Pozdrawiam - Mikołaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to już trochę za późno, ale przypomniało mi się, że miałem swego czasu plan na zrobienie dyszy wylotowej z kawałków cienkiej blaszki stalowej. Do testów użyłem blaszki-obudowy baterii "paluszka" (rozebrałem baterię zamiast oddać do specjalnego kosza, ojej, wybacz Planeto). Blacha była dość miękka, dała się łatwo obrabiać ręcznymi narzędziami, a po dokładnym oczyszczeniu z farby i wyżarzeniu nad kuchenką gazową miała dokładnie takie same barwy jak elementy dyszy wylotowej modelu, który wtedy usiłowałem zrobić (bodaj MiG-29). Koniec końców guzik z tego wyszło, bo modelu nie dokończyłem, więc nie mam jak pokazać efektów, ale wyglądało to bardzo obiecująco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Ernest, to szkoda, że nie zachowałeś dla potomności efektów prac "bateryjnych". Chętnie bym się zapoznał.

 

Tymczasem korpus otrzymał trochę kolejnych detali i wstępne kolory. Stosowałem Alclady i AK Xtreme Metal. Obie marki wg mnie warte użycia i wygodne w pracy. Dotychczas w pracach "metalicznych" stosowałem Alclady, AK musiałem sobie przećwiczyć. Po przetrenowaniu na boku nie mam zastrzeżeń.

 

lula%252520kolory%252520start%252520A.JPG

 

lula%252520kolory%252520start%252520B.JPG

 

lula%252520kolory%252520start%252520C.JPG

 

Pozdrawiam - Mikołaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za każdym razem kiedy czytam i oglądam ten warsztat jestem pod wielkim wrażeniem Twej pracy Pozdrawiam i powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kolei w weekend zbiornik oleju dostał taśmy z charakterystycznym czerwonym obrzeżem:

 

zb%252520oleju%252520tasmy.JPG

 

I zacząłem "kabelkować", na początek takie drobiazgi:

 

przewody%252520A.JPG

 

Zamontowane na silniku:

 

przewody%252520B.JPG

 

Trochę oczy bolą, ale się udało. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero odpowiadam, poniedziałek mocno zajęty..

Te druciki to niestety zwykły mosiądz tryśnięty metalikiem. Jako szablon posłużył korpus wiertełka, a potem docinanie i klejenie na mikrokropelki Poxipolu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Staram się trzymać z detalami ;-), one będą decydować o odbiorze całego modelu, a silnik jest w tym przypadku szczególny - zresztą każdy silnik tak ma.

Żeby nie być gołosłownym, w ramach mało spektakularnych odcinków relacji - mała grupka kolejnych drobiazgów:

 

lula%2Bdet%2B14%2B03%2BA.JPG

 

I poniżej przykład zastosowania patyczków do uszu - termiczne rozciąganie jest ostatnio omawiane w wielu wątkach na kilku forach. U mnie przydaje się do wzbogacania wielu drobnych elementów, w które obrasta silnik. Metoda prosta i przyjemna, dająca dobre efekty. Detale staram się projektować i wykonywać tak, aby końcówki miały otworki celem późniejszego łatwiejszego wklejenia kolejnych przewodów. Poniższy element ma pozostawiony wyciągnięty patyczek z jednej strony - łatwiej będzie malować, a później tylko odetnę żyletką i będzie dobrze:

 

lula%2Bdet%2B14%2B03%2BB.JPG

 

Liczba elementów przeznaczonych na silnik na dzień dzisiejszy przekroczyła 1730.

 

Pozdrawiam - Mikołaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.