Skocz do zawartości

EC 135 LPR 1:32 Revell


GEM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w galerii kolejnego mojego modelu.

Tym razem pierwszy w mojej kolekcji śmigłowiec. Dawno myślałem o zrobieniu tego modelu. Dwa lata temu na konkursie w Bytomiu poznałem kolegę z Krakowa który zadeklarował pomoc w dokumentacji zdjęciowej. Dziękuję Danielu. I tutaj przykład że konkursy to nie tylko wystawa , medale i giełda , ale również nawiązywanie kontaktów.

Ale do rzeczy. Bazą do zrobienia tego modelu jest zestaw Revell. Model w skali 1:32. Oznaczenie SP-HXD.

Model śmigłowca latającego w naszym Lotniczym Pogotowiu Ratunkowym. Może ktoś wie w której bazie w tej chwili jest ten śmigłowiec.

Z budowy modelu prowadziłem warsztat. Kto śledził to wie co było w nim dorabiane i przerabiane. A kogo to zainteresuje to może sprawdzić.

Bardzo dziękuję wszystkim którzy mi przy budowie bardzo pomogli. Pomoc płynęła zarówno na forum , jak i w korespondencji prywatnej. Zapraszam do oglądania i do surowej oceny.

IMG_5609.jpg

IMG_5608.jpg

IMG_5632.jpg

IMG_5633.jpg

IMG_5646.jpg

IMG_5653.jpg

IMG_5668.jpg

IMG_5674.jpg

IMG_5684.jpg

IMG_5687.jpg

IMG_5688.jpg

IMG_5693.jpg

IMG_5694.jpg

IMG_5703.jpg

IMG_5706.jpg

IMG_5716.jpg

IMG_5718.jpg

IMG_5729.jpg

IMG_5737.jpg

IMG_5741.jpg

Oceńcie sami jak to wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pozytywne reakcje.

Marek na razie mam do skończenia dwa modele, ale to nic wielkiego. A na coś nowego na razie nie mam jeszcze decyzji. Może to być Intruder, Su 7, albo Catalina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia urywają dupę. Idealnie dobrany kolorek tła. Bajka !! Rewelacja. Super. Model też na twoim normalnym poziomie, czyli rewelacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie oglądania oryginału na lotnisku.

Model na nieosiągalnym dla wielu (w tym i dla mnie) poziomie.

 

Gratulacje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

out.php?i=967132_rysunek1.jpg

 

Prawa pokrywa przekładni zamocowana właściwie. Lewą, nie wiem dlaczego, oparłeś o chłodnicę oleju.

 

Jak wspomniałem kiedyś, takiego egzemplarza już nie spotkasz. Wszystkie śmigłowce zostały zmodyfikowane do wersji z filtrami IBF.

Jeśli ktoś będzie miał ochotę wykonać podobny to uwaga, od XHI śmigłowce mają zmodyfikowaną instalację wentylacji i nie ma przednich, trójkątnych, wlotów powietrza. Od HXB do HXG wloty sa jak na zdjęciu.

 

out.php?i=967133_rysunek1.jpg

 

Następne już nie mają, w ich miejsce jest jeden, duży chwyt pod kadłubem.

 

out.php?i=967134_rysunek1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

out.php?i=967132_rysunek1.jpg

 

Prawa pokrywa przekładni zamocowana właściwie. Lewą, nie wiem dlaczego, oparłeś o chłodnicę oleju.

W tym wypadku masz rację. Podpórka powinna być oparta i krawędź pokrywy a nie o środek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.