Skocz do zawartości

Aerograf cz.2


Tap-chan

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, mam pytanie dotyczące Procona PS270 Platinum. Właśnie otrzymałem i po otwarciu zauważyłem coś takiego w pojemniczku(brązowe zabarwienie przy iglicy), i chciałbym wiedzieć czy to normalne czy powinienem skontaktować się ze sprzedawcą.
Pozdrawiam84aba6aa9633a0a67fb7a6af9e5d1bf6.jpg

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, artec napisał:

Dzień dobry, mam pytanie dotyczące Procona PS270 Platinum. Właśnie otrzymałem i po otwarciu zauważyłem coś takiego w pojemniczku(brązowe zabarwienie przy iglicy), i chciałbym wiedzieć czy to normalne czy powinienem skontaktować się ze sprzedawcą.
 

Wygląda jak odprysk powłoki galwanicznej albo jej odbarwienie. Nie przejmował bym się. W tym miejscu powłoka jest z natury cienka i czyszczenie/wycieranie zbiorniczka ściera ją tak czy inaczej.  Chyba, że jest to wżer w samym materiale korpusu. Na zdjęciu nie za bardzo widać. Wówczas bym reklamował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Nikolasyev napisał:

Hej

Warto dopłacić ponad 150 zł i zamiast Ultry kupić Procona 267? Czy są jakieś inne alternatywy dla Procona na przykład taki Evolution?
Ja sam maluje i robię samoloty w 1:72 przez co powinna mi wystarczyć dysza 0,2 mm. Przesiadam się z TG 130 właśnie na coś co było było dużo bardziej precyzyjne i przyjemniej się malowało. Jedynie się zastanawiam nad dopłatą i kupieniem bardziej sensownego i w pełni wystarczającego na kolejne lata pracy. 
 

Zaczynałem od 0,2 w aerografie Tamiya(pomijając chinczyka i wlewanie mocno rozcienczonej pactry), ale ostatnio przyszedł do mnie Procon 289 dysza 0,3 i stwierdzam, ze dysza 0,2 to byl blad (sklejam 1:72).

Może to tylko w moim przypadku tak zadziałało, ale z dysza 0,2 ciagle mialem problemy z odpowiednim rozcienczeniem mieszanki.

Teraz przy 0,3 tego problemu nie ma, procon 289 psika bezproblemowo, przy okazji z tego 289 mozna wydobyc bardzo cienkie linie (patrz youtube)


Pzdr.

Jaro

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, artec napisał:

Dzień dobry, mam pytanie dotyczące Procona PS270 Platinum. Właśnie otrzymałem i po otwarciu zauważyłem coś takiego w pojemniczku(brązowe zabarwienie przy iglicy), i chciałbym wiedzieć czy to normalne czy powinienem skontaktować się ze sprzedawcą.
Pozdrawiam84aba6aa9633a0a67fb7a6af9e5d1bf6.jpg

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka
 

Sprawdz jak maluje.To najważniejsze.,Powłoka i tak zetrze się tam w tym miejscu od wycierania pędzelkiem.Ja mam już wytartą.A iglica stiuningowana na cieńszą.Ważne jaka jest jakość malowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, artec napisał:

Dzień dobry, mam pytanie dotyczące Procona PS270 Platinum. Właśnie otrzymałem i po otwarciu zauważyłem coś takiego w pojemniczku(brązowe zabarwienie przy iglicy), i chciałbym wiedzieć czy to normalne czy powinienem skontaktować się ze sprzedawcą.
Pozdrawiam84aba6aa9633a0a67fb7a6af9e5d1bf6.jpg

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka
 

 

Miałem do czynienia z czterema nowymi Proconami i wszystkie miały właśnie jakieś dziwne przebarwienia na dnie zbiorniczka. Przy pierwszym też się nad tym zastanawiałem, czy aby nie dostałem jakiejś "nowej używki", ale to wygląda jakby to były pozostałości po jakimś tuszu, czy czymś podobnym, raczej nie były to pozostałości po popularnych nam farbkach modelarskich.

Nie wiem ile w tym prawdy, ale mi to wygląda jakby każda sztuka przed wprowadzeniem na rynek była przepsikana :-D jakimś mazidłem?   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe,że były testowane jakimś rodzajem tuszu.Nie patrzyłem na mojego PS 270 jak zakupiłem.Ważne dla mnie było jak zamaluje pierwszy raz i tyle w temacie.Myślę,że Japońce wiedzą co robią.Jak by miał jakiś feler  i nie malował to po prostu był używany ale nie fabrycznie nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
4 godziny temu, Fixer napisał:

Na AmiAmi Procony PS-289 za półdarmo 😮

https://www.amiami.com/eng/detail/?gcode=TOL-0452

 

W kwietniu 2019 płaciłem dokładnie tyle samo, plus 1240 jenów przesyłka, razem 11010 jenów, minus 170 jenów credit store, razem 10840 jenów co przełożyło się na 388,38 PLN i wszystko byłoby fajnie gdyby nie do dopłaty w PL 102,90 co ostateczny koszt zakupu podniosło do 491,28, taniej niż w PL ale niesmak pozostał. Ile teraz przesyłka, jaki kurs jena... nie wiem.

Edytowane przez Pasqual
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili tylko Air Small Packet - najtańsze rozwiązanie i zdecydowanie bezpieczniejsze od DHL jeśli chodzi o cło. Ale pewności nie masz żadnej.

Wczoraj wbili mi haracz na blachy Flyhawka do Romy w 1/700 (a wartość paczki to 33 prezydenty).

się porobiło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Naprawdę temat Aerograf jest najlepszy do rozmawiania o bieżących zakupach? Po co ktoś przeglądający ten temat ma przebijac się przez kilka stron dyskusji o cłach, paczkach i cenach. Wszystko to nie będzie aktualne już za kilka tygodni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwata HP-C to bardzo dobry sprzęt ale...

1. Pozbawiony zaworka MAC co w praktyce modelarskiej jest wg mnie sporą wadą. Zaworki przy szybkozłączkach są jakimś rozwiązaniem, ale dużo mniej wygodnym i trudno kupić dobrze działający.

2. Kupno nowego za sklepową cenę jest ekonomicznym absurdem, bo całkowicie równorzędne Procony są sporo tańsze.

Moja opinia jest taka, że jeśli już Iwata bez zaworka, to dla modelarza sensowniejszy jest model Eclipse. A jeśli z zaworkiem, to HP-CH lub HP-BH. Te dwa ostatnie przynajmniej dają się jakoś uzasadnić w stosunku do Procon-ów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki HKK za sugestie, faktem jest, że cena sklepowa to kosmos, ja mam możliwość zakupu tego modelu za jakieś 5 stówek z ogonkiem. Rozważałem model Eclipse, ale ze względu na cenę pozostanę przy tym wariancie. Procony odrzucam ze względu na wielkość, ciężar i już. Kupiłem kiedyś PS-289 i widzieliśmy się jakieś 3 dni, sprzedałem go bez żalu. Pozostaje kwestia MACa, będzie go musiał zastąpić regulator przy kompresorze. Dziękuję jescze raz.

Pozdrawiam

maciej

P.S. Czy jest jakieś sensowne wytłumaczenie różnicy cenowej pomiędzy ECLIPSE i HPC plus?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, 7271886280 napisał:

 Procony odrzucam ze względu na wielkość, ciężar i już. Kupiłem kiedyś PS-289 i widzieliśmy się jakieś 3 dni, sprzedałem go bez żalu. 

PS-289 ma zaworek i trójdzielną głowicę na wzór Micronów. W efekcie jest rzeczywiście wyraźnie cięższy i dłuższy od Iwat. Ale przy tańszych, bezzaworkowych Proconach różnica nie powinna być odczuwalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HKK Twoje sugestie szczerze rozważę w przyszłości, cenowo przy zakupie Iwaty jestem do przodu no i przygoda z PS-289..... Oglądałem jeszcze PS 770 i byłby to optymalny aerograf, ale ktoś kto zaprojektował tak wielki zbiornik do aerografu 0,18 oszalał chyba, to tak jak by przyspawać słoik po ogórkach do długopisu i po co, mnie prywatnie bardzo to przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.