Skocz do zawartości

Aerograf cz.2


Tap-chan

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, HKK napisał:

Zapytałeś i dostałeś odpowiedź.

Spokojnie, nie wiem czemu od razu się tak pieklisz.
Dostałem odpowiedź ale do tego kilka dodatkowych informacji które okazały się bzdurami.
Ale nie ma tego złego, wyjaśniliśmy jak wygląda kwestii reklamacji sprzętu Iwaty, swoją drogą ciekawe czy Fine-Art daje te dodatkowe 5 lat gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Solo napisał:

Spokojnie, nie wiem czemu od razu się tak pieklisz.
Dostałem odpowiedź ale do tego kilka dodatkowych informacji które okazały się bzdurami.
Ale nie ma tego złego, wyjaśniliśmy jak wygląda kwestii reklamacji sprzętu Iwaty, swoją drogą ciekawe czy Fine-Art daje te dodatkowe 5 lat gwarancji.

Solo ty znów zaczynasz swoje glupkowate zaczepki uskuteczniac?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pytanko czy możliwy jest spadek ciśnienia przy malowaniu aero - chinczyk wrażenie jest że brakuje powietrza - spadek ciśnienia farba słabiej leci. Na kompresorku ( z butlą ) żadnych zmian nie widać - brak skoku ciśnienia na manometrze - powietrze nadal jest. Po 10 -15 sekundach  wszystko wraca do normy. Czy zbyt małe ciśnienie ? Brudny aero? jeżeli tak to w którym miejscu szukać? Aero myty dość dokładnie

Wiem że dość mało precyzyjnie ale to strasznie denerwuje.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz jakiś manometr w układzie?

Naciskasz spust i na początku normalnie tryska farba i powoli zmniejsza się strumień?

Sprawdź na czymś "rzadkim" na pełnym ogniu czy utrzymuje się ciśnienie. Jeśli tak to wina farby (prawdopodobnie za gęsta).

Jeśli nie to układ nie utrzymuje ciśnienia.

Sprawdź proszę i daj znać. Będziemy szukali rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy nie gromadzi ci się woda w wężyku do aerografu.

Ja tak miałem, gdy nie miałem odwadniacza, że w najniższym punkcie wężyka  gromadziła się woda.

Hamowało to przepływ powietrza,  szczególnie na niskich ciśnieniach, i dawało właśnie objawy nagłego spadku ciśnienia na aerografie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Manometr jest i utrzymuje ciśnienie w okolicy 18-20 PSI.

Test z woda lub Ipa nie spowodował żadnych objawów skoku ciśnienia. 

Odwadniacz jest i raczej suchy ale wężyk wisi od rana i hmm "schnie lub suszy się"

Kwestia gęstość farby.... być może  ale jak do tej pory nie było problemu 

Vallejo Air - thiner 40 : 60 farba.. ( tak plus minus ) dysza 0.3

sprawdzę wieczorem po pracy jak sie zachowa bardziej rozcieńczona lud dodam retardera...

Chwilowo nie mam drugiego aero więc nie mam jak porównac. 

Ale  dziękuje za podpowiedzi.

Pozdrawiam

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może najpierw sprawdź, czy to faktycznie ciśnienie się wtedy zmienia na wyjściu, czy po prostu farba raz leci, a raz nie.. Bo mi to bardziej wygląda na zbyt gęstą farbę, albo źle wymieszaną, jakieś grudki, syfki, itd, itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

image.thumb.png.391deac85bdf33d949ef189ddf1c674a.png

Taka fajna kopia Procona .Prawie Procon.?Zawsze jest taniej?...I ma zaworek MAC.I można napisać,że  z pewnością powłoka galwaniczna jest bardzo dobra.

 

Edytowane przez push-up78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Cześć

No właśnie...z okazji okrągłej rocznicy urodzin żona obiecała aerograf.Na pewno już gdzieś tu było ale tak na szybko dopóki się nie rozmyśli.

Interesuje mnie Procon,konkretnie dwa egzemplarze

Mr.Procon Boy PS 270 z dyszą 0,2mm.

Mr.Procon Boy PS 289 z dyszą 0,30 mm.

Skala zainteresowań -lotnictwo 1/72,1/48 oraz pancerka 1/35.

Co wybrać?

Pozdrawiam

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedż,

Tak jak pisałem czasu mało,to i decyzja szybka.

Będzie z dyszą 0,3mm.

Pozdrawiam

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem Twoje prace,są naprawdę ok.

Myślę że wasze dwie opinię przechylają szalę

Dzięki

Pozdrawiam

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam,

 

Próbował ktoś może czegoś takiego Takiego do H&S Ultra, na youtubie jest jeden filmik z takiej modyfikacji. Zastanawiam się czy gra warta świeczki, na razie fundusze nie pozwalają nad zakupem sprzętu co ma funkcję zapamiętania plamki.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Merkav napisał:

Witam,

 

Próbował ktoś może czegoś takiego Takiego do H&S Ultra, na youtubie jest jeden filmik z takiej modyfikacji. Zastanawiam się czy gra warta świeczki, na razie fundusze nie pozwalają nad zakupem sprzętu co ma funkcję zapamiętania plamki.

Pozdrawiam.

Ja tego używałem w Evolutionie. Użyteczne, ale można bez tego żyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Merkav napisał:

Witam,

 

Próbował ktoś może czegoś takiego Takiego do H&S Ultra, na youtubie jest jeden filmik z takiej modyfikacji. Zastanawiam się czy gra warta świeczki, na razie fundusze nie pozwalają nad zakupem sprzętu co ma funkcję zapamiętania plamki.

Pozdrawiam.

bajer, po jakimś czasie człowiek ogarnia ze tego nie uzywa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio po skończeniu malowania, zasycha mi iglica w kanale na drugi dzień. Spust nie chce jej odciągnąć, łapie wtedy luz (spust) i muszę rozkręcić aero i ręcznie wypchnąć iglicę. Tak jakby farba się gdzieś dostawała gdzie nie trzeba. Mam tak w trzech aerografach. Macie na to jakiś sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przy czyszczeniu lejesz cleaner to odciągaj "na sucho" (bez powietrza) kilkanaście razy spust. Potem przechyl aero tak, żeby igła była niemal pionowo i zrób backflow. I powtórz to jeszcze 1-2 razy. Farba osadza się między zbiornikiem a uszczelką iglicy, w normalnej pozycji bąbelkowanie omiata głównie zbiornik, a tam farba pozostaje. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Bartas89 napisał:

Ostatnio po skończeniu malowania, zasycha mi iglica w kanale na drugi dzień. Spust nie chce jej odciągnąć, łapie wtedy luz (spust) i muszę rozkręcić aero i ręcznie wypchnąć iglicę. Tak jakby farba się gdzieś dostawała gdzie nie trzeba. Mam tak w trzech aerografach. Macie na to jakiś sposób?

I wyciągnij parę razy iglicę i przeczyść szmatką bo farba lubi się osadzać na iglicy w kanaliku gdzie pracuje iglica mimo uszczelki teflonowej.Skleja się również z resztkami farbki w dyszy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, kjp_a_man napisał:

Ty masz swój własny. Ponarzekać, zrobić po swojemu, ponarzekać, kupić droższy.

Jak nie masz nic ciekawego do napisania, to nie pisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Tap-chan napisał:

Jak przy czyszczeniu lejesz cleaner to odciągaj "na sucho" (bez powietrza) kilkanaście razy spust. Potem przechyl aero tak, żeby igła była niemal pionowo i zrób backflow. I powtórz to jeszcze 1-2 razy. Farba osadza się między zbiornikiem a uszczelką iglicy, w normalnej pozycji bąbelkowanie omiata głównie zbiornik, a tam farba pozostaje. 

Co to jest balckflow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Bartas89 napisał:

Co to jest balckflow?

Backflow wykręcasz nie całkiem delikatnie ochronę aircap tak aby powietrze zabulgotało w zbiorniczku.I wywaliło paprochy z kanaliku farby co idzie do dyszy to można to wylać ze zbiorniczka  .Ale nie zawsze ta metoda działa.

Edytowane przez push-up78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.