Skocz do zawartości

Aerograf cz.2


Tap-chan

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, Tap-chan napisał:

Doceniłem długość Procona jak trzeba było pomalować wewnętrzne strony sterów kierunku w MiG-31 :)

Czyli wykorzystałeś tak zwane plusy dodatnie Procona 😉

16 minut temu, HKK napisał:

Tak w ogóle, HP-C za nieco ponad 500 zł to okazja. Nie ma się co zastanawiać. 

Dzięki HKK już zamówiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy do aerografu :

Procon Boy  0,3 PS-289 

 

Można założyć większa dysze np. 0,4 0,5 ? 

Szczerzę mówiąc musiał  bym wymienić iglice ta do 0,3 

I ewentualnie gdzie można zakupić ??? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E... no jak to ? można wymienić dyszę z iglicą, a nie można założyć innego rozmiaru??? 

To różnią się czym, gwintem??? na zdjęciach są identyczne, oprócz średnicy..

 W M-zone są wszystkie rozmiary ...

Edytowane przez myszaty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, myszaty napisał:

E... no jak to ? można wymienić dyszę z iglicą, a nie można założyć innego rozmiaru??? 

To różnią się czym, gwintem??? na zdjęciach są identyczne, oprócz średnicy..

 W M-zone są wszystkie rozmiary ...

Własnie tam znalazłem części zamienne.

Też jestem ciekawa czy się różnią gwintem te dysze 😕 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, myszaty napisał:

E... no jak to ? można wymienić dyszę z iglicą, a nie można założyć innego rozmiaru??? 

To różnią się czym, gwintem??? na zdjęciach są identyczne, oprócz średnicy..

 W M-zone są wszystkie rozmiary ...

Tu nie chodzi o różnice w gwincie a różnicę w rozmiarze. Aerografy są projektowane tak żeby iglica, dysza i aircap ze sobą współgrały. Jeśli włożysz dyszę 0,3mm do aerografu przystosowanego do średnicy 0,2mm to istnieje duża szansa na to, że dysza nie zmieści się w otworze aircapu lub znacznie ograniczy jego przepustowość. Ta sama zasada tyczy się zamian w drugą stronę i (wydaje mi się), że zbyt duży otwór powietrzny wokół dyszy może mieć negatywny wpływ na atomizację farby. Jeżeli chcesz robić takie podmianki to musisz uwzględniać jeszcze dodatkowy element jakim jest właśnie aircap.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dla mnie to jest jasne, więc nie ma problemu z założeniem innego  rozmiaru jeżeli kupi się komplet tzn. iglica-dysza-aircap...

Więc twierdzenie że ,,nie można" jest bez sensu...bo można o ile ma się zestaw do wymiany.

pozdro

wesołych spokojnych świąt.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Przemek R napisał:

Witam,

czy do aerografu :

Procon Boy  0,3 PS-289 

 

Można założyć większa dysze np. 0,4 0,5 ? 

Szczerzę mówiąc musiał  bym wymienić iglice ta do 0,3 

I ewentualnie gdzie można zakupić ??? 

 

Tylko po co.Można kupić okazjonalnie Iwatę z dyszą 0,5.Myślę ,że to lepsiejsze niż robienie jakiś dziwactw z kombinowaniem rozmiarów.Air kapów a potem cenowo wyjdzie jak za połowę nowego aero.Albo od razu Procona 266.I masz kwestię dyszy 0,5 rozwiązaną.

 

 

 

 

image.thumb.png.7d7e00a2cbf58ba75525750b33b1ec91.png

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Tap-chan napisał:

w Proconach to lipa.

Dlaczego? Mam Proccona i chętnie się dowiem.

Edytowane przez Xmen
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ja bym się bał po pierwsze - ukręcenia dyszy za którymś razem (niby to nie takie proste, ale gdzie drwa rąbią tam wióry lecą),  po drugie wykruszania uszczelniacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Tap-chan napisał:

Bo ja bym się bał po pierwsze - ukręcenia dyszy za którymś razem (niby to nie takie proste, ale gdzie drwa rąbią tam wióry lecą),  po drugie wykruszania uszczelniacza.

Mam ten aero , myje go po każdym lakierowaniu i jeszcze nic nie ukręciłem ...

Miałem tez H&S nie leżał mi ten aerograf ....

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten aero , myje go po każdym lakierowaniu i jeszcze nic nie ukręciłem ...
Miałem tez H&S nie leżał mi ten aerograf ....
Ale po wykruszeniu uszczelniacza dysza za mocno mi się wkręcała i leciały bąbelki do zbiornika, a i strumień farby nie był równomierny. Uszczelniłem maskolem i wolę tam nie majdrować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Tap-chan napisał:

Bo ja bym się bał po pierwsze - ukręcenia dyszy za którymś razem (niby to nie takie proste, ale gdzie drwa rąbią tam wióry lecą),  po drugie wykruszania uszczelniacza.

Bzdura. Mój pierwszy PS 270 pracował przez 10 lat bez żadnego uszczelnienia dyszy, drugi od dwóch lat ma tak samo bez

żadnych negatywnych skutków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Xmen napisał:

A to pewne z tym ukręcaniem dyszy? Czy tylko taka "plotka" poszła?

Moim zdaniem to plotka, ktoś rzucił kiedyś i tak to się rozeszło po ludziach.
Dysze w Iwatach i Proconach są malutkie i delikatne, wiec jak się przyłoży dużą siłę przy zakręcaniu to faktycznie da się urwać. Ale to trzeba by nie mieć kompletnie żadnego wyczucia, żeby z taką siłą przykręcać coś takiego. Wiele razy przykręcałem i odkręcałem dysze w różnych aerografach tych marek i naprawę wystarczy odrobina delikatności i nic nie grozi. Żeby urwać gwint w takich sprzęcie to trzeba być jakimś brutalem albo kimś pozbawionym kompletnie wyczucia.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, marek d napisał:

Bzdura. Mój pierwszy PS 270 pracował przez 10 lat bez żadnego uszczelnienia dyszy, drugi od dwóch lat ma tak samo bez

żadnych negatywnych skutków.

Bzdura, był tu na forum taki problem z brakiem uszczelniacza i bąbelkami w zbiorniku. To znaczy, że się zdarza, a dodatkowo ja sam miałem z tym problem.

https://modelwork.pl/topic/39832-problem-z-aerografem/&share_tid=39832&share_fid=1052967&share_type=t&link_source=app

Edytowane przez Tap-chan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, myszaty napisał:

Ok, dla mnie to jest jasne, więc nie ma problemu z założeniem innego  rozmiaru jeżeli kupi się komplet tzn. iglica-dysza-aircap...

Więc twierdzenie że ,,nie można" jest bez sensu...bo można o ile ma się zestaw do wymiany.

pozdro

wesołych spokojnych świąt.

 

Bardzo proszę o sprawdzenie i opisanie tego doświadczenia tutaj. Pisanie „teoretyzacji” też jest bez sensu 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.