Skocz do zawartości

Panther Ausf. G - Tamiya 1:35


JanuszF

Rekomendowane odpowiedzi

Podnośnik zlepiłem. Tamijowski dalece odbiega od oryginału i ma złe proporcje. Aber też nie jest doskonały, a detale niezbyt odpowiadają rzeczywistemu obiektowi.  Ograniczyłem się tylko do upodobnienia go do 20 tonowego podnośnika z krótkim korpusem używanym na Panterach, inaczej musiałbym wszystko od podstaw wydłubać. ?

Panther_4-2.thumb.jpg.27d05e854d622f125315af544a983c5d.jpgPanther_3-2.thumb.jpg.98b1c50a278dfd1a33e516fe345657df.jpgPanther_2-2.thumb.jpg.33c6d7e8cc72177d22fa95f4dbe7eaa3.jpgPanther_1-3.thumb.jpg.d0935e5d3cde3e7a337c3a5816fd3c25.jpgPanther_1-2.thumb.jpg.17fa288039f012b3570fc9de9e47390b.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
W dniu 15.08.2019 o 15:01, enten napisał:

Łukaszu, czy Ty aby na pewno _analizowałeś_ to źródło i obejrzałes właściwe zdjęcia?

zoska-pantera.jpg

Teraz to ja zgłupiałem... skąd się nagle wzięło to zdjęcie i skąd wiadomo, że to WP? Pamiętam, że jakiś czas temu była wielka dyskusja na ten temat i ktoś przytoczył wypowiedź któregoś z uczestników tych wydarzeń, który twierdził, że uszkodzenie było na dolnej części tylnej ściany wieży, po prawej stronie od włazu. To jak to w końcu jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, halset napisał:

... skąd się nagle wzięło to zdjęcie i skąd wiadomo, że to WP?

01.jpg.249c43c5c06eb300e9bd874eaf51c146.jpg

To samo miejsce co na fotce powyżej.Fotograf stanął bliżej Pantery.Dzięki temu że przymknięto właz wiadomo że to "WP".

Pamięć niestety po tylu latach zawodzi.Dobrze że są fotki i wspomnienia innych uczestników z tamtych lat.

Pozdrawiam

Krzysztof

Edytowane przez meser262
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, meser262 napisał:

01.jpg.249c43c5c06eb300e9bd874eaf51c146.jpg

To samo miejsce co na fotce powyżej.Fotograf stanął bliżej Pantery.Dzięki temu że przymknięto właz wiadomo że to "WP".

Pamięć niestety po tylu latach zawodzi.Dobrze że są fotki i wspomnienia innych uczestników z tamtych lat.

Pozdrawiam

Krzysztof

No proszę... więc w takim razie u mnie będą poprawki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Fajnie, że się podoba. Dzięki za słowa uznania :)

W dniu 18.11.2019 o 18:13, johnrambo napisał:

Aż za dobrze chyba wyszło - spaw po bokach z tyłu wszedł na zimmerit 

To niestety konsekwencja podjętych w przeszłości decyzji, niestety nie zawsze najlepszych. Niedoróbek jest więcej, ale dla większości ludzi są one praktycznie niewidoczne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
W dniu 14.03.2020 o 17:33, mic43 napisał:

Zapasowe ogniwa będziesz malował na modelu już?

Raczej oddzielnie.

W dniu 15.03.2020 o 22:07, persyMG napisał:

Pięknie szczegółowa robota. Też bym tak chciał "umić" :)

A próbowałeś? Może nie wiesz, że umiesz? :)

Ostatnia większa praca przy budowie modelu. Dodany zimm na błotnikach. Ponieważ "WP" wjechała w budynek, to stwierdziłem, że błotniki będą lekko uszkodzone. Dodałem również brakujące spawy z przodu pojazdu.

Jeżeli sądzicie, że coś należy poprawić, to najwyższy czas napisać o tym ? ponieważ niebawem model dostanie podkład ?

 

Panther-32.jpg

Panther-33.jpg

Panther-34.jpg

Panther-31.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W dniu 28.03.2020 o 14:23, Rack napisał:

Pięknie, szczegółowo, precyzyjnie, czyściutko :super:.

Dzięki! :)

Prace w zasadzie już skończone, jeszcze tylko kilka sworzni gąsienic do poprawki. Niestety padły baterie w aparacie i nie zdążyłem obfotografować całości. Tak więc tylko kilka zbliżeń.

Panther-35.jpg

Panther-36.jpg

Panther-37.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiamy - chirurg, zegarmistrz czy jubiler? W każdym razie kopara opada :kopara: A ja się cieszę jak mi grille równo siądą... Tylko proszę nie pozalewaj tych szczegółów farbą bo :wpier:

Edytowane przez TAW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.