Skocz do zawartości

Nowości lotnicze w skali 1/72


Solo

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 29.11.2022 o 05:48, mirage3 napisał:

Kniaź Wlad pewnie kasy się nie doliczył. Bis wymaga nowego kadłuba z grzbietem i osłoną radaru (wersja minimum) a do R-ki to zasobniki rozpoznawcze, anteny albo pewnie i skrzydła idąc tropem rozwiązań z 4osiem...

Szkoda ... na bisa czekałem  😕

  • Like 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.12.2022 o 22:12, kopernik napisał:

Rozszerzę info o nowościach od KP o wersje kołową Seahawka. Jest tak cudownie pokraczny, że chyba kupię .

1.jpg

Mam pewne podejrzenia co do proweniencji obu zestawów Seahawka, a które nazywają się "Antares".  Uwielbiam takie pokraki, ale z zakupem wolę się jednak wstrzymać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, PrzemekW napisał:

Na naszego będzie dobry, czy trzeba czekać na wczesny?

W zestawie są malowania NRD i Czech, więc maszyn, które trafiły do nas.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, PrzemekW napisał:

A na te "pierwotnie nasze" także?

Jeśli dobrze pamiętam pierwsze serie wersji 9-12 były przeznaczone dla ZSRR.

Później, z jakimiś tam zmianami, dla krajów Układu Warszawskiego, więc te co my dostaliśmy były "Late", a oznaczane jako 9-12A .

Jeśli cos pokręciłem to mnie poprawcie. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, em napisał:

Sześć malowan file.php?id=1793921

Przepiękny Boxart...

Aż chce się napisać "Dlaczego tak długo kazali nam czekać ?" Jeśli powtórzy jakość 29' w 1/48 i poprawi jej błędy to będziemy mieli zdecydowanie najlepszą 29' w 1/72. 
Co do malowań pudełkowych- jest wersja Czeska, wiec i Polską będzie można zrobić bez problemu. Wydaję mi się że GWH "poszło po rozum do głowy" i zamiast fikcyjnego zestawienia 3 różnych typów rakiet na pylonach, wreszcie mamy poprawne dwa typy.
Pozostaję pytanie o jakość kalek (poprawili się Chińczycy względem czasów MiGa-29 w 1/48 ?).
Pozostaje zatem tylko czekać na zdjęcia wyprasek ;).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Grzes napisał:

To Trumpeter był tak słaby, że trzeba było wydawać kolejny model? :hmmm:


Słaby nie, ale pole do popisu pozostawia, a GWH celuje jednak w inną grupę klientów - tych, którzy są w stanie zapłacić 30-50% więcej za w jakimś stopniu (stopień 'lepszości' zależy też od cech, na które dany klient najmocniej zwraca uwagę przy wyborze) lepszy model. Gdzieś na forum było porównanie Tomcatów z GWH, Fine Moldsa i chyba jeszcze też Academy, które w połączeniu ze znajomością cen tych trzech pewnie lepiej wytłumaczy, o co chodzi.

Edytowane przez caughtinthemiddle
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.