Skocz do zawartości

Nowości lotnicze w skali 1/72


Solo

Rekomendowane odpowiedzi

Narzekanie, że Arma nie robi modeli jakich ja lubię no dziecinne jest. Mnie cieszy każdy nowy model z ich strony.

Swoje drogą mojehobby potrafi być drogie i mieć wyższe ceny niż inne sklepy. Raz mieli jeden z modeli droższy o dwie dychy niż w innym sklepie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Staryfajter1954 napisał:

Dlaczego nie? F-104 może nie na jednaj a na dwóch ramkach by się zmieścił. Ostatni model jaki się na rynku pojawił to Revell z 1998 roku. Nie miałbym nic przeciw 104 opracowanej zupełnie na nowo wg współczesnych standardów. 

To już wiesz, że ten: 

https://www.1999.co.jp/eng/image/10898233

który na dniach powinien się pojawić będzie do bani?

Toś mnie zmartwił.

 

f-104.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Pasqual napisał:

To już wiesz, że ten: 

https://www.1999.co.jp/eng/image/10898233

który na dniach powinien się pojawić będzie do bani?

Toś mnie zmartwił.

 

f-104.jpg

Nie będzie do bani bo to bardzo dobry model ale nie jest to już najnowsze opracowania i formy też nie są najmłodsze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Staryfajter1954 napisał:

Nie będzie do bani bo to bardzo dobry model ale nie jest to już najnowsze opracowania i formy też nie są najmłodsze. 

A to nie jest nowy model?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Pasqual napisał:

Po układzie ramek wychodzi, że to przepak Revella.

Dzięki za info.:super:

W sumie to szkoda bo chciałem kupić.

Edytowane przez Xmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, BRAVO112 napisał:

podejrzewam, ze naklad byl podobny....

Oj, tu bym polemizował, Mustangów, Me i Fw jest na rynku mnóstwo w porównaniu z F-104.

 

Poza tym według niektórych modelarzy to żadna strata, po prostu lądują w kategorii "PRAWDZIWY modelarz zrobi z tego ładny model", razem z modelami pewnej innej polskiej marki :szczerbol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Staryfajter1954 napisał:

Arrow miałby szanse na sprzedaż i w Polsce ponieważ jednym z oblatywaczy był Polak Janusz Żurakowski.

Gwoli uzupełnienia. Żurakowski latał i poleciał jako pierwszy, ale najwięcej wylatał Władysław Potocki.

 

7 godzin temu, Fixer napisał:

TSR-2 robi Airfix,  a CF-105 HobbyCraft -  w wydaniu Army pewnie kosztowałyby ze 300 PLN.

Hobbycraft robił, miał nawet 3 podejścia do tematu. I tak robił, że wziął się i umarł. CF-105 jest tylko na wtórnym rynku za ceny niezbyt przyjazne, a ostatniego wydania (najlepszego, choć nie bez błędów) w ogóle nie idzie znaleźć. Tak że jeśli Arma zrobi w cenie nie wyższej niż 300zł to deklaruję, że kupię 😉

6 godzin temu, Staryfajter1954 napisał:

Dlaczego z krzyżami ? Przecież F-104 był używany jeszcze przez 14 innych użytkowników na całym świecie w ciekawszych niż niemieckie kamuflażach jak choćby japońskie czy kanadyjskie. 

Niedawno ktoś narzekał, że firmy modelarskie niezwykle chętnie i nazbyt chętnie wypuszczają modele, które da się wykonać z krzyżami. Tak więc dla zachęty owym firmom podpowiadam.

Edytowane przez Wymysl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Wymysl napisał:

 

 

Hobbycraft robił, miał nawet 3 podejścia do tematu. I tak robił, że wziął się i umarł.

I to jest dowód, że robienie modelu dla wąskiego kręgu, na ograniczony rynek, jest działaniem samobójczym. Hayate kupią i Japończycy i modelarze z innych krajów. Iskrę kupią głównie Polacy, a reszta świata nawet nie zna tej maszyny. To samo z pięknym przecież i moim ulubionym PWS-10. Bardziej będzie się opłacało polskiej firmie zrobić lepszego Bf 109, czy kolejnego Spitfire, niż takie niszowe tematy jak Arrow, czy TSR2 (Airfix nie był taki zły i leży pewnie u większości zainteresowanych tematem i czeka na swoją kolej) .  Jeśli AH miałaby zrobić jakąś rurę, to musiałby to być samolot produkowany masowo, służący w wielu krajach, mający masę ciekawych malowań i na dodatek nie mający dobrego modelu. Jest parę takich odrzutowców, jeden taki nie był wydany od ponad 40 lat , ale w sumie nie ma sensu podpowiadać AH co powinni zrobić. Każdy ma swoje preferencje. Moja lista życzeń jest długa i jest tam nawet Czapla, ale do łba by mi nie przyszło narzekanie na wybory ludzi z mojej ulubionej firmy, tylko dlatego, że chcą przetrwać i zarobić, a nie zaspokajać moje zachcianki.  I jak sądzę lepiej znają zapotrzebowanie rynku w skali 1/72, niż ja, czy Ty. 

Marcin, mam propozycję: Chcesz nowego, fajnego F-104? Zrób internetową zrzutkę, zbierz minimum pół miliona (szacunek oparty na moim wyczuciu) , albo zainwestuj swoje pieniądze, zleć projekt, zajmij się produkcją, pakowaniem, sprzedażą. Wyjdź na swoje i wtedy ogłoś, że AH popełniła błąd, że nie robi tej, czy innej rury. Bądź kreatywny! Będę kibicował! 

 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kiedyś dożyjemy czasów, że powstanie "Państwowa Wytwórnia Modeli Samolotów" która będzie wypuszczała takie modele, które są akurat potrzebne Modelarzom.

Ale do tego czasu musimy liczyć na prawa rynku...

...Choć mam nadzieję, że zarówno AH i IBG znajdzie siły i środki na to, żeby po wydaniu np. 5 modeli "komercyjnych" przynoszących godziwy zysk, wydać jakiś niszowy - np dla podniesienia wizerunku firmy :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, martinello napisał:

powstanie "Państwowa Wytwórnia Modeli Samolotów" która będzie wypuszczała takie modele, które są akurat potrzebne Modelarzom.

Wybór odbędzie się zapewne w formie ulicznej ustawki, a zwycięski temat podyktuje last modelarz standing. Bo konsensusu raczej bym nie oczekiwał :).

  • Like 1
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

11 minut temu, martinello napisał:

Może kiedyś dożyjemy czasów, że powstanie "Państwowa Wytwórnia Modeli Samolotów" która będzie wypuszczała takie modele, które są akurat potrzebne Modelarzom.

Ale do tego czasu musimy liczyć na prawa rynku...

...Choć mam nadzieję, że zarówno AH i IBG znajdzie siły i środki na to, żeby po wydaniu np. 5 modeli "komercyjnych" przynoszących godziwy zysk, wydać jakiś niszowy - np dla podniesienia wizerunku firmy :)

IBG ma w przyszłym roku ruszyć temat poloników, bo w komentarzach pod postami na fb odpowiadają, że planują wydać m.in PZL-43, oraz nadal potwierdzają swoje plany odnośnie Lublinów.

 

Jak to mówi stare modelarskie porzekadło: Nie sprzedaje ci się model? Dodaj malowanie luftwaffe...

 

*Lubliny to nie wiem, czy luftwaffe używała, ale Rumunii na nich latali, a PZL-43 był użytkowany przez luftwaffe, a niemcy po przejęciu zakładów nawet dokończyli ich partię dla Bułgarii.

 

 

 

 

 

57 minut temu, letalin napisał:

 To samo z pięknym przecież i moim ulubionym PWS-10.

 

 

Przy odpowiedniej promocji PWS-10 sprzedałby się równie dobrze, co taki Bf109, bo przecież walczyły w Hiszpanii. Czyli mamy cały rynek hiszpański plus powiedzmy portugalię. Anglicy też lubią tematy wojny domowej w hiszpanii.

 

 

 

 

 

Myślę, że teraz Arma Hobby powinna wydać powiedzmy Orlika. Kiedyś nawet mieli o nim wpis na blogu. 

 

Wg mnie to w następnych latach możemy się spodziewać modeli Orlika, Lublinów, czy może na 100 lecie Challenge RWD-6. Nasi producenci mogliby ruszyć temat DC-2 i DC-3, bo tych samolotów pełno lata nawet do teraz, a i dużo poloników można z nich zrobić, a z kolei dodając sowieckie silniki otrzymamy Li-2. Czuć potencjał.  Marzy mi się Breguet XIX...

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli robimy listę życzeń:)

RWD-6 i 9 jak najbardziej. PZL.19 i 26 do kompletu:) Albo set z polskimi, niemieckimi, włoskimi, czeskimi maszynami sportowymi z tamtych czasów. W przynajmniej dwóch skalach. 

Jaka piękna katastrofa finansowa by to była! Młodzież 40+ dzisiaj nie ma pojęcia kim byli Żwirko, Wigura, Bajan, Płonczyński, czy Orliński. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, letalin napisał:

Młodzież 40+ dzisiaj nie ma pojęcia kim byli

Nie stygmatyzuj ⚠️ Ja się zaliczam do młodzieży 40+ 😎 Może miałeś na myśli młodzież 40- lub młodzież przed milenijną 🤔

23 minuty temu, BRAVO112 napisał:

bo zamiast pisac na pudelku PZL-130 Orlik powinni wymalowac: samolot szkolny do samodzielnego montazu

i cala reszta, chcaca jakies licencje moze ........

Czytając to zdałem sobie sprawę że to samo może spotkać PZL-104 aeroklubową królową...

... do sto kroćset, jesteśmy zgubieni 😭

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.